witamina b12

Artykuły - Witamina b12 (6)

 • Tego nie wiesz o popularnych witaminach

  Tego nie wiesz o popularnych witaminach

  Witaminy to substancje, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jesteśmy coraz bardziej świadomi ich pozytywnego wpływu, dlatego chętnie stosujemy suplementy i zmieniamy nawyki żywieniowe. Nie każdy jednak wie, że substancje te mają także mniej znane właściwości. Przedstawiamy najciekawsze z nich.
 • Co się stało z językiem tego mężczyzny?

  Co się stało z językiem tego mężczyzny?

  Podczas rutynowego badania pacjenta w Singapurze, lekarze dokonali zaskakującego odkrycia: jedwabisty, gładki język, pozornie pozbawiony kubków smakowych.
 • Niezwykła witamina

  Niezwykła witamina

  Kwasy nukleinowe DNA i RNA zbudowane są z nukleotydów. Ich analogi, w których pierwotny szkielet zastąpi się innym, bardziej stabilnym - mogą skutecznie walczyć z bakteriami. Problem w tym, że komórki bakterii nie pobierają ich ze środowiska. Pomóc może witamina B12, która - niczym koń trojański - przemyci je do komórki.
 • Witamina B12 jest ważna w ciąży

  Witamina B12 jest ważna w ciąży

  Kobiety w ciąży powinny zadbać o właściwy poziom witaminy B12, bo gdy jest jej za mało, to ich potomstwo bardziej narażone jest na cukrzycę oraz inne zaburzenia metaboliczne – wynika z badań brytyjskich specjalistów.