wiśnie

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
wiśnie ,

Artykuły - Wiśnie (29)

 • Mniej owoców, wyższe ceny np. wiśni i malin

  Mniej owoców, wyższe ceny np. wiśni i malin

  - W tym roku plony owoców, m.in. truskawek, malin, czarnych porzeczek i wiśni są niższe. Przetwórcy proponują więc wyższe ceny skupu, drożej jest także w sprzedaży bezpośredniej - poinformowała dr Bożena Nosecka z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.
 • Wiśnie – dla zdrowia nerek

  Wiśnie – dla zdrowia nerek

  „Wisienka na torcie” – zwykliśmy używać tego zwrotu, by nadać zdarzeniom, a nawet rzeczom elitarny charakter. Dlaczego ta wyjątkowość przypisywana jest właśnie wiśniom? Czy to zwykła gra słów, czy stoją za tym argumenty merytoryczne? Wiśnie nie są owocami codziennymi. Na wiśnie się czeka. Warto skorzystać z ich smaku i właściwości zdrowotnych.
 • Ekspert: Wyższe ceny owoców przełożą się na wzrost cen przetworów

  Ekspert: Wyższe ceny owoców przełożą się na wzrost cen przetworów

  W tym roku krajowe owoce są wyjątkowo drogie i to przełoży się na wyższe ceny dżemów, soków i mrożonek - poinformowała Bożena Nosecka z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Dodała, że tańsze niż przed rokiem są natomiast owoce importowane.
 • Polska rolniczym potentatem. Oto państwa, które produkują najwięcej owoców i warzyw w UE

  Polska rolniczym potentatem. Oto państwa, które produkują najwięcej owoców i warzyw w UE

  Jedno na cztery jabłka uprawiane w UE pochodzi z Polski. Ale to nie jedyna kategoria, w której jesteśmy unijnymi liderami.
 • Owoc prawie doskonały

  Owoc prawie doskonały

  ​Kwaśne kuzynki czereśni mają dużo dobrych właściwości, jednak ich najważniejszą cechą jest pozytywny wpływ na serce.
 • Ogromne straty w owocach pestkowych - ceny mocno w górę

  Ogromne straty w owocach pestkowych - ceny mocno w górę

  Wiosenne przymrozki spowodowały ogromne straty w owocach pestkowych, więc ceny moreli, brzoskwiń, czereśni, wiśni i śliwek w tym roku pójdą mocno w górę - ocenił Eberhard Makosz z Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowatych.
 • IERiGŻ: Nieudany rok dla producentów wiśni

  IERiGŻ: Nieudany rok dla producentów wiśni

  Jest to trzeci rok z kolei, w którym producenci wiśni nie zarobią. Cena skupu tych owoców jest jeszcze niższa niż w ubiegłym roku. - powiedziała PAP Bożena Nosecka z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.
 • ​Idealne na serce

  ​Idealne na serce

  Kwaśne kuzynki czereśni mają dużo dobrych właściwości, jednak ich najważniejszą cechą jest pozytywny wpływ na serce.
 • Wisienka na torcie

  Wisienka na torcie

  Już sama gra słów w języku potocznym nadaje im elitarny rys. I słusznie. Nie są zwykłymi, codziennymi owocami. Na wiśnie się czeka i o wiśniach warto pamiętać. Dla ich koloru, smaku i oczywiście prozdrowotnych mocy.
 • Sawicki ma propozycje dla niezadowolonych sadowników

  Sawicki ma propozycje dla niezadowolonych sadowników

  Minister rolnictwa Marek Sawicki ma kilka propozycji dla producentów owoców miękkich. Chodzi o pomoc sadownikom w sytuacji drastycznego spadku cen skupu, poniżej kosztów produkcji.

Filmy - Wiśnie (6)

 • Kot próbuje schrupać wiśnię. Jak mu idzie?

  Kot o wdzięcznym imieniu Mini pierwszy raz miał okazję spróbować wiśni. Udało mu się złapać i podnieść jedną za ogonek, ale samo zjedzenie okazało się o wiele trudniejsze. Koniec końców, wiśnią można się też pobawić!
 • Domowy kisiel wiśniowy - jak go zrobić?

  Kisiel to jeden z popularniejszych deserów, który lata świetności być może ma już za sobą - a szkoda! To pyszny, szybki w przyrządzeniu i zdrowy deser, który można kupić w niemal każdym sklepie. Jeszcze pyszniejsze są te domowe, zrobione samodzielnie, wyłącznie ze zdrowych, naturalnych składników. Tym razem mamy dla was przepis na domowy kisiel o smaku wiśniowym - wystarczy parę chwil i gotowe!
 • Zupa wiśniowa - jak ją zrobić?

  Zupa wiśniowa to jeden z prostszych sposobów na przygotowanie letniej, owocowej zupy, która znakomicie sprawdzi się jako urozmaicenie letniego menu, a która będzie równie pożywna, co klasyczne zupy na mięsnych i warzywnych bulionach. Wyrazisty, soczysty smak wiśni doskonale sprawdza się do przyrządzenia tej ekspresowej zupy - nie tylko dzieci będą zachwycone!
 • Wiśniowe tiramisu – jak je zrobić?

  Twoi goście nie przepadają za tradycyjnym tiramisu, które jest dla nich mało słodkie? Przygotuj tiramisu wiśniowe. Tym deserem zachwycisz wszystkich swoich znajomych, którzy jeszcze długo będą go wspominać. Wiśniowe tiramisu to także doskonałe urozmaicenie dla tych, którzy lubią nieco eksperymentować ze znanymi smakami.