wiśnie

Artykuły - Wiśnie (29)

 • Mniej owoców, wyższe ceny np. wiśni i malin

  Mniej owoców, wyższe ceny np. wiśni i malin

  - W tym roku plony owoców, m.in. truskawek, malin, czarnych porzeczek i wiśni są niższe. Przetwórcy proponują więc wyższe ceny skupu, drożej jest także w sprzedaży bezpośredniej - poinformowała dr Bożena Nosecka z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.
 • Wiśnie – dla zdrowia nerek

  Wiśnie – dla zdrowia nerek

  „Wisienka na torcie” – zwykliśmy używać tego zwrotu, by nadać zdarzeniom, a nawet rzeczom elitarny charakter. Dlaczego ta wyjątkowość przypisywana jest właśnie wiśniom? Czy to zwykła gra słów, czy stoją za tym argumenty merytoryczne? Wiśnie nie są owocami codziennymi. Na wiśnie się czeka. Warto skorzystać z ich smaku i właściwości zdrowotnych.
 • Ekspert: Wyższe ceny owoców przełożą się na wzrost cen przetworów

  Ekspert: Wyższe ceny owoców przełożą się na wzrost cen przetworów

  W tym roku krajowe owoce są wyjątkowo drogie i to przełoży się na wyższe ceny dżemów, soków i mrożonek - poinformowała Bożena Nosecka z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Dodała, że tańsze niż przed rokiem są natomiast owoce importowane.
 • Polska rolniczym potentatem. Oto państwa, które produkują najwięcej owoców i warzyw w UE

  Polska rolniczym potentatem. Oto państwa, które produkują najwięcej owoców i warzyw w UE

  Jedno na cztery jabłka uprawiane w UE pochodzi z Polski. Ale to nie jedyna kategoria, w której jesteśmy unijnymi liderami.
 • Owoc prawie doskonały

  Owoc prawie doskonały

  ​Kwaśne kuzynki czereśni mają dużo dobrych właściwości, jednak ich najważniejszą cechą jest pozytywny wpływ na serce.
 • Ogromne straty w owocach pestkowych - ceny mocno w górę

  Ogromne straty w owocach pestkowych - ceny mocno w górę

  Wiosenne przymrozki spowodowały ogromne straty w owocach pestkowych, więc ceny moreli, brzoskwiń, czereśni, wiśni i śliwek w tym roku pójdą mocno w górę - ocenił Eberhard Makosz z Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowatych.
 • IERiGŻ: Nieudany rok dla producentów wiśni

  IERiGŻ: Nieudany rok dla producentów wiśni

  Jest to trzeci rok z kolei, w którym producenci wiśni nie zarobią. Cena skupu tych owoców jest jeszcze niższa niż w ubiegłym roku. - powiedziała PAP Bożena Nosecka z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.
 • ​Idealne na serce

  ​Idealne na serce

  Kwaśne kuzynki czereśni mają dużo dobrych właściwości, jednak ich najważniejszą cechą jest pozytywny wpływ na serce.
 • Wisienka na torcie

  Wisienka na torcie

  Już sama gra słów w języku potocznym nadaje im elitarny rys. I słusznie. Nie są zwykłymi, codziennymi owocami. Na wiśnie się czeka i o wiśniach warto pamiętać. Dla ich koloru, smaku i oczywiście prozdrowotnych mocy.
 • Sawicki ma propozycje dla niezadowolonych sadowników

  Sawicki ma propozycje dla niezadowolonych sadowników

  Minister rolnictwa Marek Sawicki ma kilka propozycji dla producentów owoców miękkich. Chodzi o pomoc sadownikom w sytuacji drastycznego spadku cen skupu, poniżej kosztów produkcji.

Filmy - Wiśnie (10)

 • Kot próbuje schrupać wiśnię. Jak mu idzie?

  Kot o wdzięcznym imieniu Mini pierwszy raz miał okazję spróbować wiśni. Udało mu się złapać i podnieść jedną za ogonek, ale samo zjedzenie okazało się o wiele trudniejsze. Koniec końców, wiśnią można się też pobawić!
 • Kaczka, która pokochała smak wiśni

  Boris uratował tę kaczkę w lesie, kiedy była jeszcze małym kaczątkiem. Teraz jest szczęśliwym zwierzakiem mieszkającym w domu. Niedawno spróbowała wiśni po raz pierwszy i można śmiało powiedzieć, że aż trzęsła kuperkiem. (STORYFUL/x-news)
 • Dlaczego warto jeść wiśnie? Agnieszka Cegielska o ich niezwykłych właściwościach

  Sezon na owoce w pełni! O tym, dlaczego warto jeść wiśnie, opowiedziała coach zdrowia Agnieszka Cegielska. - Polskie wiśnie to jedne z najbardziej wyrafinowanych - powiedziała. - Z jednej strony pielęgnują nas od środka, ale z drugiej strony dają nam energetycznego kopa - zaznaczyła. Czy wiedzieliście, że mają o 20% więcej żelaza niż jabłka? Kto przede wszystkim powinien pić sok z wiśni? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Kaczka, która pokochała smak wiśni

  Boris uratował tę kaczkę w lesie, kiedy była jeszcze małym kaczątkiem. Teraz jest szczęśliwym zwierzakiem mieszkającym w domu. Niedawno spróbowała wiśni po raz pierwszy i można śmiało powiedzieć, że aż trzęsła kuperkiem. (STORYFUL/x-news)