wisla

Artykuły - Wisla (-3)

 • Miasto Wisła pobiera opłatę klimatyczną niezgodnie z prawem i chce to robić nadal

  Miasto Wisła pobiera opłatę klimatyczną niezgodnie z prawem i chce to robić nadal

  Samorząd Wisły pobiera opłatę klimatyczną niezgodnie z prawem - uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach (WSA). Po skardze obywatela sąd stwierdził nieważność uchwały z 2008 r. ws. opłat miejscowych. Wisła zapowiedziała, że nadal będzie je pobierać.
 • Nowa zapora na Wiśle zwiększy bezpieczeństwo Polski

  Nowa zapora na Wiśle zwiększy bezpieczeństwo Polski

  Budowa drugiego stopnia wraz z elektrownią wodną na Wiśle, a docelowo postulowana przez ekspertów kaskada Dolnej Wisły znacząco zwiększą bezpieczeństwo energetyczne i przeciwpowodziowe. Budowa II stopnia wodnego w okolicach Ciechocinka mogłaby się rozpocząć w ciągu 3 lat od uzyskania prawomocnej decyzji środowiskowej. Jest ona bardzo ważna dla regionu Kujaw i Pomorza, którym przyniesie wiele korzyści gospodarczych i społecznych.
 • Demograficzny cud nad Wisłą

  Demograficzny cud nad Wisłą

  Liczba urodzeń wreszcie rośnie. To pierwsze przełamanie negatywnej demograficznej presji od początków transformacji - czytamy w "Pulsie Biznesu".
 • Dobry początek roku nad Wisłą

  Po znacznie słabszych od prognozowanych danych obrazujących dynamikę sprzedaży detalicznej w Japonii, podczas piątkowej sesji zaskoczeniem okazały się negatywne informacje na temat inflacji CPI, która w kwietniu wyniosła 3.2% r/r.
 • Bronisław Komorowski: Będę sprzyjać rozwojowi Wisły

  Bronisław Komorowski: Będę sprzyjać rozwojowi Wisły

  Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział we wtorek w Malborku, że będzie sprzyjać zagospodarowaniu rzeki Wisły, by móc korzystać z jej walorów turystycznych i komunikacyjnych. Wisłę trzeba "umiejętnie zaprzęgać do dalszej pracy" - dodał.
 • Kraków: Morsy po raz siódmy przeciągały smoka przez Wisłę

  60 miłośników kąpieli w lodowatej wodzie uczestniczyło w niedzielę w Krakowie w sztafecie, podczas której przez Wisłę pod Wawelem przeciągano figurę smoka. Imprezę po raz siódmy zorganizował Krakowski Klub Morsów "Kaloryfer".
 • Kraków: Strażacy zebrali rozpuszczalniki rozlane w Wiśle

  Po kilku godzinach strażakom udało się zebrać substancję, która dziś rano pojawiła się na Wiśle w Krakowie. Z wstępnych badań wynika, że nie była to ciecz ropopochodna, ale rozpuszczalniki na bazie alkoholi - poinformował rzecznik małopolskiej straży pożarnej kpt. Sebastian Woźniak.