wirus komputerowy

Artykuły - Wirus komputerowy (80)

 • Eksperci z ESET: Nawet wymiana dysku w komputerze nie usunie tego wirusa!

  Eksperci z ESET: Nawet wymiana dysku w komputerze nie usunie tego wirusa!

  Eksperci z ESET dokonali niepokojącego odkrycia. Zidentyfikowali wirusa LoJax, który na cel bierze komputery mieszkańców Europy centralnej i wschodniej, w tym Polaków. Wykryte zagrożenie zagnieżdża się w systemie UEFI (następcy BIOS-u) i jest niezwykle trudne do usunięcia – formatowanie dysku nie pomoże!
 • Kradnie twoje dane, a potem żąda okupu! Nowy wirus w natarciu

  Kradnie twoje dane, a potem żąda okupu! Nowy wirus w natarciu

  "Polacy wrócą do Francji i będą grać o puchar Euro 2016" albo "Zostałeś oznaczony na tym zdjęciu" - uważaj, to tytuły postów na Facebooku ukrywających nowego wirusa. Powoduje on dotkliwe konsekwencje. Sprawdź, w jaki sposób rozpoznać zagrożenie i jak z nim walczyć.
 • Nowy backdoor atakuje użytkowników systemu Windows

  Nowy backdoor atakuje użytkowników systemu Windows

  Backdoory są zazwyczaj projektowane do wykonywania poleceń cyberprzestępców na zainfekowanej maszynie, w celu uzyskania zdalnego dostępu do prywatnych informacji użytkownika. Analitycy bezpieczeństwa Doctor Web wykryli ostatnio kolejnego reprezentanta wymienionej kategorii - wirusa BackDoor.Apper.1.
 • RMF 24: Wirus Regin najbardziej niebezpieczny w historii

  RMF 24: Wirus Regin najbardziej niebezpieczny w historii

  Jeden z najbardziej wyrafinowanych złośliwych programów został odkryty przez firmę Symantec, zajmująca się problematyką bezpieczeństwa w sieci. Wirus Regin był używany do szpiegowania instytucji rządowych, biznesowych i komputerów osobistych.
 • Odradza się groźny wirus VBA

  Odradza się groźny wirus VBA

  Najnowsze wyniki badań laboratorium Sophos pokazują, że uwidoczniła się aktywność malware Visual Basic. Odsetek szkodliwego oprogramowania dedykowanego dokumentom wzrósł z około 6 proc. w czerwcu 2014 roku do 28 proc. w lipcu 2014 r. Powstaje pytanie, czemu twórcy złośliwego zaczęli stosować przestarzałą formę złośliwego oprogramowania?
 • F-Secure SAFE - oprogramowanie zabezpieczające dla wszystkich platform w jednym pakiecie

  F-Secure SAFE - oprogramowanie zabezpieczające dla wszystkich platform w jednym pakiecie

  F-Secure wprowadza rozwiązanie zabezpieczające, które jest odpowiedzią na trendy rynkowe w użytkowaniu komputerów i urządzeń przenośnych - SAFE. F-Secure SAFE to jedno rozwiązanie dla wszystkich urządzeń, chroniące komputery z Windows i Mac OS oraz smartfony i tablety działające na platformach Android, iOS i Windows Phone 8.
 • Uwaga na groźny wirus VBKlip! Podmienia numery kont

  Uwaga na groźny wirus VBKlip! Podmienia numery kont

  Wirus VBKlip nie atakuje kont bankowych, ale przeglądarki użytkowników, którzy kopiują do niej numery kont ze schowka.
 • Uwaga:Ten wirus jest zabójczy dla twojego konta!

  Uwaga:Ten wirus jest zabójczy dla twojego konta!

  Twórcami wirusa podmieniającego numery kont bankowych są hakerzy znający nasz język.
 • Wykryto trojana, który działa jak... oprogramowanie antywirusowe

  Wykryto trojana, który działa jak... oprogramowanie antywirusowe

  Złośliwe oprogramowanie jest projektowane z myślą o wykradaniu poufnych danych, przejmowaniu kontroli nad naszym komputerem czy rozsyłaniu spamu. Niektóre trojany posiadają jednak unikalne właściwości. Niedawno wykryty szkodnik o nazwie Trojan.Tofsee swoim działaniem przypomina... program antywirusowy.
 • Wykryto kolejny polski wirus

  Wykryto kolejny polski wirus

  Eksperci z laboratorium antywirusowego firmy Eset zidentyfikowali kolejne zagrożenie o polskich korzeniach, które po przeniknięciu na dysk komputera pozwala atakującemu wyświetlić ofierze dowolny komunikat oraz uruchomić dowolną stronę WWW.