winobranie

Artykuły - Winobranie (10)

 • W tym roku zapowiada się słabe winobranie. Gdzie w Polsce produkuje się wino?

  W tym roku zapowiada się słabe winobranie. Gdzie w Polsce produkuje się wino?

  Winobranie na Podkarpaciu zacznie się za kilka-kilkanaście dni, ale winiarze nie mają powodów do radości. Tegoroczne zbiory w większości winnic będą bowiem o 30-50 proc. mniejsze niż rok temu - powiedziała prezes fundacji "Galicja Vitis" Ewa Wawro.
 • Francja: Winobranie rozpoczęte: zbiory będą mniejsze, ale jakość wysoka

  Francja: Winobranie rozpoczęte: zbiory będą mniejsze, ale jakość wysoka

  Na skutek tegorocznej pogody winobranie we Francji rozpoczęło się dwa tygodnie wcześniej niż zwykle. Wiosenne przymrozki zaszkodziły zbiorom, które na skutek tego będą mniejsze, ale jakość rocznika 2017 zapowiada się wyśmienicie - pisze w środę agencja AFP.
 • Zielona Góra: Korowód na zakończenie winobrania

  Zielona Góra: Korowód na zakończenie winobrania

  Dobiega końca winobranie w Zielonej Górze. Koniec zbiorów zakończył barwny korowód, który przeszedł ulicami miasta.
 • Winobranie: Dziesięciokrotnie niższe zbiory

  Winobranie: Dziesięciokrotnie niższe zbiory

  Na Podkarpaciu zakończyło się winobranie. Winiarze zebrali średnio od dwóch do trzech ton owoców z hektara.
 • Zapowiada się winobranie najgorsze od dziesięcioleci. Winna pogoda

  Zapowiada się winobranie najgorsze od dziesięcioleci. Winna pogoda

  Tegoroczne zbiory winogron we Francji zapowiadają się na najgorsze od 40 lat - pisze w ostatnich dniach francuska prasa. Winna jest temu pogoda - mokra wiosna, gradobicia i letnie burze zniszczyły uprawy, zagrażając przetrwaniu drobnych rolników.
 • Nabory na zbiory? Rozpoczęte!

  Nabory na zbiory? Rozpoczęte!

  Wakacyjna praca za 7 euro na godzinę? Większość młodych Polaków będzie zainteresowana. Zwłaszcza, jeśli można przy tym zwiedzić kawałek Europy. Tylko, żeby zdobyć naprawdę atrakcyjną pracę przy zbiorach 2013, warto rozglądać się już teraz. Warto też mieć na względzie, że najlepsze miejsca pracy zostały zagospodarowane jeszcze latem 2012 r. Całe szczęście takie zajęcia dość łatwo znaleźć samemu - jeśli kandydat odpowiednio wcześnie się rozejrzy, spokojnie da sobie radę, oczywiście pod warunkiem, że zna choć trochę miejscowy język. Jeśli nie - lepiej zdobywać pierwsze doświadczenia z pomocą rzetelnej agencji pracy.
 • Włochy: Wyjątkowo wczesne winobranie

  Bardzo wcześnie, z powodu wysokich temperatur, rozpoczęło się tegoroczne winobranie w niektórych rejonach Włoch. Przyspieszona inauguracja zbiorów daje też nadzieję na to, że umocni się pozycja Włoch jako światowego lidera w produkcji wina.
 • Winobranie na początku sierpnia

  Winobranie na początku sierpnia

  Z powodu upałów, a także bardzo łagodnej ostatniej zimy tegoroczne winobranie rozpocznie się we Włoszech już na początku sierpnia, to jest najwcześniej od trzydziestu lat - ogłosili producenci wina. Według nich oznacza to przyspieszenie zbioru winogron o kilka tygodni.
 • Francuskie winobranie

  Francuskie winobranie

  Już niebawem rozpocznie się winobranie. Warto pamiętać, że Francuzi chętnie zatrudniają Polaków. Uzyskanie pozwolenia na zatrudnienie jest co prawda trudne, ale wynagrodzenie rekompensuje ten wysiłek.
 • Francja: Początek winobrania

  Już dzisiaj rozpoczęło się winobranie w słynącym z wyśmienitego młodego wina francuskim regionie Beaujolais. Zbieranie winogron przyspieszono w tym roku ze względu na wyjątkowo słoneczną pogodę.

Filmy - Winobranie (1)

 • Bezalkoholowe wioski produkują... wino!

  W górskich wioskach północnego Pakistanu trwa winobranie. To niespotykany widok w tym muzułmańskim kraju, gdzie od lat 70-tych ubiegłego stulecia obowiązuje zakaz spożywania alkoholu. - Mamy piękną tradycję. Z życia trzeba także korzystać, bo co to byłoby za życie, gdybyśmy zajmowali się tylko pracą? – zastanawia się Rehmat Ali, amator wina. Lokalna policja toleruje produkcję wina, jeżeli jest ono wytwarzane wyłącznie na własny użytek. Muzułmańscy duchowni nie są tak pobłażliwi. Islam zakazuje spożycia jakiegokolwiek alkoholu. – Robię, co mogę. Perswaduję, rozmawiam, staram się, aby zrozumieli problem. Ale jak się okazuje, trudno jest wyplenić długoletnią tradycję i zmienić panujące obyczaje – mówi Mohammad Aslam, członek Rady Islamistów.