Fakty - wino

Synonimy:
wina,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wino (164)

 • Czego uczy wino

  Czego uczy wino

  - Francja nie byłaby Francją bez wina, strajków i narzekania – opowiada Interii Jean-Christophe Meyrou, dyrektor winnicy zlokalizowanej nieopodal Saint-Émilion.
 • Zastrzelił instruktora. Przyznał się do winy

  Zastrzelił instruktora. Przyznał się do winy

  ​Mężczyzna, który w środę (24.09.) otworzył ogień na strzelnicy w Chorzowie zabijając instruktora, usłyszał zarzut zabójstwa połączonego z rozbojem i usiłowaniem zabójstwa. 25-latek przyznał się do winy.
 • Rabowali wino warte fortunę

  Rabowali wino warte fortunę

  Francuska policja rozbiła gang złodziei najdroższych roczników wina. Grupę trudniącą się włamywaniem do piwnic najsłynniejszych Chateau w rejonie Bordeaux, skąd pochodzą jedne z najlepszych win Francji, rozpracowywano przez pół roku. Roczne dochody ze sprzedaży win bordoskich to cztery miliardy euro.
 • Chile: Wystawa Polki w winnicy

  W jednej z winnic w Chile rozpoczyna się wyjątkowa wystawa polskiej artystki. Ewa Okołowicz maluje bowiem na beczkach po winie.
 • Włoskie prosecco pokonało francuskiego szampana

  Włoskie prosecco pokonało francuskiego szampana

  Włosi ogłosili, że wygrali odwieczną rywalizację z Francuzami ponieważ w tym roku wyprodukowali więcej białego wina musującego prosecco niż ich sąsiedzi szampana. To historyczne wydarzenie - podkreślili producenci tego trunku z północy Włoch.
 • Białoruś kontra tanie wina owocowe

  Białoruskie władze w okresie żniw wypowiedziały wojnę spożyciu tanich win owocowych. Ma to sprzyjać lepszej dyscyplinie, a tym samym wydajności pracy.
 • Francuskie krowy będą piły wino

  We Francji pojawił się pomysł, żeby poić krowy winem. Podobno mięso szczęśliwych zwierząt będzie lepsze.
 • Ulubionymi biurowymi napojami Rosjan są...

  Co trzeci pracujący Rosjanin (32 proc.) przyznaje się, że zdarza mu się pić w pracy; ulubionymi biurowymi napojami są wino musujące tzw. szampanskoje i wino - wynika z opublikowanych w czwartek wyników ogólnorosyjskiego sondażu internetowego.
 • Chińczycy wykupują europejskie winnice. Rośnie popyt

  Chińczycy wykupują europejskie winnice. Rośnie popyt

  Chińskie firmy państwowe i prywatne oraz bogaci ludzie kupują europejskie winnice, starając się o korzystne ulokowanie kapitału w sytuacji, kiedy w Chinach wraz z rozrastaniem się klasy średniej rośnie też popyt na zagraniczne wina i liczba ich koneserów.
 • Włochy: W dobie kryzysu najtrudniej zrezygnować z najlepszego wina

  W dobie kryzysu Włosi deklarują gotowość zrezygnowania z wielu rzeczy, ale nie z wina najwyższej jakości - wynika z sondażu. Co więcej, jedna trzecia ankietowanych twierdzi, że znakomite wino rekompensuje konieczność innych wyrzeczeń.

Filmy - Wino (1)