menway - wino

Synonimy:
wina,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wino (66)

 • ​Romanee-Conti rocznik '45: Droższego wina po prostu nie ma

  ​Romanee-Conti rocznik '45: Droższego wina po prostu nie ma

  Dom aukcyjny spodziewał się, że butelka niezwykle rzadkiego czerwonego wina z Burgundii pójdzie za 32 tysiące dolarów. Nabywca zapłacił siedemnaście razy więcej ustanawiając przy tym nowy rekord!
 • Czerwone wino - seks po nim będzie jeszcze lepszy

  Czerwone wino - seks po nim będzie jeszcze lepszy

  Dwa kieliszki potrafią zrobić różnicę. Naukowcy nie mają wątpliwości, że czerwone wino może znacząco poprawić intensywność łóżkowych igraszek.
 • Pij wino, będziesz... mądrzejszy!

  Pij wino, będziesz... mądrzejszy!

  Czerwone czy białe? Nieważne! Miej na uwadze to, że nalewając ten trunek do kieliszka robisz coś dobrego dla swojego mózgu.
 • Prosty trik, aby wino smakowało lepiej (nawet to wytrawne!)

  Prosty trik, aby wino smakowało lepiej (nawet to wytrawne!)

  Okazuje się, że wino najlepiej smakuje nie tylko w akompaniamencie piękności, która również trzyma w ręce kieliszek procentowego napoju. Kluczem do odkrycia pełnego potencjału jego smaku jest... ser.
 • Kuvee: Inteligentna butelka, która zamówi ci kolejne wino

  Kuvee: Inteligentna butelka, która zamówi ci kolejne wino

  Łączy się z Wi-Fi i ma wyświetlacz dotykowy zamiast standardowej etykiety. "Smartbutelka" nie powie ci jednak, że powinieneś odłożyć trzymany w ręce kieliszek, co jest jej największą zaletę i jednocześnie wadą.
 • Francuskie winnice. Historia 8 miliardów butelek

  Francuskie winnice. Historia 8 miliardów butelek

  Uprawa winorośli na terenach dzisiejszej Francji sięga jeszcze czasów greckich osadników, którzy około 600 r. p.n.e. przywieźli pierwsze krzewy winne na południowe wybrzeże kraju. Do dziś Francja kojarzy się głównie z winami i serami.
 • Czerwone wino zamiast siłowni?

  Czerwone wino zamiast siłowni?

  Najnowsze odkrycie naukowców na pewno ucieszy miłośników czerwonego wina i tych, którzy jak ognia unikają siłowni. Badacze wykazali bowiem, że resweratrol, organiczny związek występujący w czerwonych winogronach, głównie ich skórce, poprawia funkcje serca i mięśni.
 • Kobietę trzeba zaskakiwać

  Kobietę trzeba zaskakiwać

  Co roku to samo? Jesteś taki przewidywalny! Znów chcesz kupić w dniu jej święta bukiet kwiatów i słodycze? A Ona? Cóż! Nie chce już czekoladek, róż - że takie nudne i z kolcami! Zaskocz ją czymś zupełnie nowym, bądź oryginalny i obdaruj ją wyjątkowym, eleganckim winem CIN&CIN.
 • Doskonałe wino na świąteczny stół

  Doskonałe wino na świąteczny stół

  Wino doskonale wzbogaca smak tradycyjnych świątecznych dań, sprawdza się w roli gustownego prezentu i dodaje gwiazdkowej atmosferze uroku. Warto zatem poznać kilka tajników, które uczynią nas koneserem tego trunku.
 • Piłeś wino? Idź do łóżka!

  Piłeś wino? Idź do łóżka!

  Do budujących na duchu wniosków doszli naukowcy z Łodzi. Ekipa polskich uczonych badała wpływ alkoholu na męskie nasienie. Jak się okazuje niektóre napoje procentowe mogą sprawić, że stanie się ono zdrowsze i silniejsze!