wino

Synonimy:
wina,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wino (758)

 • "Praca marzeń" w Kalifornii. 10 tys. dolarów miesięcznie i darmowe wino

  "Praca marzeń" w Kalifornii. 10 tys. dolarów miesięcznie i darmowe wino

  Winnica z Kalifornii szuka pracownika. Firma nie wymaga od kandydatów doświadczenia, oferuje za to atrakcyjne wynagrodzenie oraz bonus w postaci darmowego wina. Ze względu na oferowane warunki, oferta została okrzyknięta "pracą marzeń".
 • Oto czym naprawdę się kierujemy, wybierając wino

  Oto czym naprawdę się kierujemy, wybierając wino

  Szczepy, winnice? Wolne żarty. Profesor z Oksfordu, Charles Spence, w swojej naukowej pracy udowodnił, że dokonując zakupu wina, konsumenci, po pierwsze, decydują się na ten trunek, którego nazwa jest najłatwiejsza do wymówienia. Po drugie, chętnie sięgają po te, które mają na etykiecie np.: żyrafę, kangura lub małpę.
 • Kolejny poważny błąd cenowy w sklepach Biedronka. Klienci wykupywali wino za 2 złote!

  Kolejny poważny błąd cenowy w sklepach Biedronka. Klienci wykupywali wino za 2 złote!

  Kolejny miesiąc, kolejny poważny błąd cenowy w sklepach sieci Biedronka. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, tym razem wino sprzedawane po cenie regularnej 10,99 zł zostało przez przypadek przecenione na... 1,99 zł. Reakcję klientów łatwo było przewidzieć.
 • Korea Południowa. Rekordowy import wina w czasie pandemii Covid-19

  Korea Południowa. Rekordowy import wina w czasie pandemii Covid-19

  Import wina do Korei Płd. wzrósł w 2020 roku do rekordowej wartości, gdyż w czasie pandemii koronawirusa więcej ludzi pozostawało w domach i tam raczyło się alkoholem - podała agencja Yonhap, cytując najnowsze dane rządowe.
 • Czy wino to alkohol? Polak mówi nie

  Czy wino to alkohol? Polak mówi nie

  Sprzedaż wina w Polsce w ciągu 12 miesięcy wzrosła o 9 proc., ustanawiając rekord pod względem wydatków - 3,2 mld zł - wynika z danych firmy badań rynkowych Nielsen opierających się na okresie VIII 2019 - VIII 2020 roku. W rzeczywistości wydaliśmy jeszcze więcej, bo dane nie uwzględniają sektora gastronomicznego i imprez masowych -
 • ​Projekt ws. zwiększenia limit u produkcji wyrobów winiarskich w konsultacjach

  ​Projekt ws. zwiększenia limit u produkcji wyrobów winiarskich w konsultacjach

  Ze strony Rządowego Centrum Legislacji wynika, że zwiększenie limitu produkcji wyrobów winiarskich do 100 tys. litrów z 10 tys. litrów dla przedsiębiorców wyrabiających niewielkie ilości win przewiduje projekt ustawy o wyrobach winiarskich, który został skierowany do konsultacji publicznych.
 • Polacy przekonują się do wina

  Polacy przekonują się do wina

  Rynek wina w Polsce jest jeszcze na początkowym etapie rozwoju, ale dynamicznie rośnie. Sprzedaż rokrocznie zwiększa się o 5-6 proc. Potencjał krajowego rynku jest bardzo duży. Przeciętny Francuz wypija rocznie 50 litrów wina, tymczasem Polak konsumuje zaledwie 6 litrów.
 • Pandemia COVID-19 nie oszczędza polskich winiarzy

  Pandemia COVID-19 nie oszczędza polskich winiarzy

  https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-pandemia-covid-19-nie-oszczedza-polskich-winiarzy,nId,4487528
 • Dla Francuzów wino to dziedzictwo, polityka i ekonomia

  Dla Francuzów wino to dziedzictwo, polityka i ekonomia

  Styczeń 2020 r. miał być we Francji "miesiącem bez alkoholu". Brytyjski pomysł sprzed kilku lat entuzjastycznie przyjęły francuskie organizacje antyalkoholowe, a także resort zdrowia. Ostatecznie jednak z akcji wycofano się. Poszło o wino, które dla Francuzów "jest dziedzictwem".
 • Zapotrzebowanie na polskie wina przewyższa nasze możliwości

  Zapotrzebowanie na polskie wina przewyższa nasze możliwości

  W Polsce rozwija się produkcja wina, które cieszy się coraz większym uznaniem wśród konsumentów. Zbiory winogron z 400 polskich winnic pozwalają wyprodukować ok. 700 tys. butelek, a popyt zdecydowanie przewyższa podaż.

Filmy - Wino (55)

 • Degustacja nieziemskiego wina

  Na ziemię wróciło 12 butelek wina, które przez rok leżakowały na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kapsułą transportową SpaceX Dragon po 12 miesiącach wróciły na Ziemię butelki z winem i gałęzie winorośli szczepów Merlot i Cabernet-Sauvignon. Głównym celem eksperymentu było sprawdzenie, jak przebiega proces starzenia się w warunkach pozbawionych grawitacji. Dwunastu kiperów dostąpiło przyjemności porównania wina leżakowanego na orbicie i tego samego rocznika przechowywanego tradycyjnie.
 • Kayah, jak wino - im starsza, tym lepsza.

  Znana piosenkarka w 2017 roku skończyła 50 lat. Wciąż zachwyca urokiem na salonach, a jej głos nie jest jej jedynym atutem.
 • Nic nie jest jej uspokaja tak, jak kieliszek wina

  Tego dziecka nic nie jest w stanie uspokoić oprócz... kieliszka wina. Tak to prawda, ale spokojnie, nie chodzi o picie alkoholu. Zobaczcie zresztą sami.
 • Uroczy szczeniak domaga się lampki wina

  Kobieta nagrała swojego szczeniaka, gdy ten widząc, że ta trzyma lampkę wina, robił wszystko, by dostać troszkę. Jest uroczy, prawda?