winny

Artykuły - Winny (175)

 • Szukanie winnych, karanie niewinnych

  Szukanie winnych, karanie niewinnych

  Tak zwana Strategia Rozwoju Administracji Podatkowej jest częścią wdrażanego właśnie przez rząd systemu zarządzania administracją podatkową. Ma ona stanowić podstawę rewolucji, której zasadniczym celem jest wypełnienie oczekiwań społeczeństwa i wzmocnienie procesów wewnętrznych administracji podatkowej. Czy jednak wprowadzane mechanizmy rzeczywiście polepszają sytuację przedsiębiorców?
 • BIG InfoMonitor: Dłużnicy alimentacyjni są nam winni ponad 8 mld zł

  Przepisy nakładające na gminy obowiązek wpisywania dłużników alimentacyjnych do Biur Informacji Gospodarczej obnażyły ogrom problemu, jakim jest uchylanie się Polaków od łożenia na swoje dzieci. Z osób, które nie wspierają finansowo swoich potomków po rozpadzie rodziny, i za które świadczenia wypłaca państwo, już dziś można byłoby stworzyć miasto liczniejsze od Gdyni. Niemal 260 tys. rodziców jest winne budżetowi państwa, czyli nam wszystkim, ponad 8 mld zł - wynika z danych BIG InfoMonitor.
 • Opłaty za przejazd i kary winny w Rosji objąć także tiry z zagranicy

  Opłaty za przejazd i kary winny w Rosji objąć także tiry z zagranicy

  - Opłaty za przejazd tirów o ciężarze powyżej 12 ton, a także kary za brak ich rejestracji w systemie "Płaton" powinny objąć również pojazdy z zagranicy - oświadczył szef komisji transportu w Dumie Państwowej Rosji Jewgienij Moskwiczew.
 • Komornik z Giżycka winny

  Komornik z Giżycka winny

  Sąd Rejonowy w Giżycku uznał komornika z Działdowa za winnego zaniżania wartości licytowanych przedmiotów. Sebastian Sz. został skazany na rok i cztery miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Został również pozbawiony prawa wykonywania zawodu przez pięć lat. Na rozprawę nie stawił się zarówno oskarżony jak i jego obrońcy.
 • Polityk winny masowych mordów i gwałtów. Skazany na śmierć

  Polityk winny masowych mordów i gwałtów. Skazany na śmierć

  Sąd w Bangladeszu skazał na karę śmierci przywódcę islamistycznej partii Jamaat-e-Islami. Wiceprezes ugrupowania Delwar Hossain Sayedee został uznany winnym masowych mordów, gwałtów i prześladowań na tle religijnym podczas wojny o niepodległość Bangladeszu w 1971 roku.
 • Papieski majordomus: Uważam się za niewinnego

  Papieski majordomus: Uważam się za niewinnego

  Podczas drugiej rozprawy w procesie w Watykanie w sprawie kradzieży tajnych dokumentów oskarżony o to były papieski kamerdyner Paolo Gabriele oświadczył we wtorek, że uważa się za niewinnego. Przyznał, że zdradził zaufanie Benedykta XVI, i dodał: otoczenie manipulowało papieżem.
 • Śmierć fana: Winny ochroniarz, a nie wokalista?

  Śmierć fana: Winny ochroniarz, a nie wokalista?

  Czy oskarżony o spowodowanie śmierci fana wokalista Randy Blythe z grupy Lamb Of God zostanie oczyszczony z zarzutów?
 • Nie lubisz współpracować? Winny testosteron

  Nie lubisz współpracować? Winny testosteron

  Duże stężenie testosteronu może źle wpływać na skłonność ludzi do współpracy - wynika z badań opublikowanych na stronach "Proceedings of the Royal Society B".
 • Winny śmierci gwiazdora wyjdzie z więzienia?

  Winny śmierci gwiazdora wyjdzie z więzienia?

  W piątek (27 stycznia) skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci Michaela Jacksona doktor Conrad Murray złożył wniosek o zwolnienie go z więzienia.
 • Chorobom wenerycznym winny Kolumb

  Chorobom wenerycznym winny Kolumb

  Początki kiły w Europie wiążą się z wyprawami Kolumba - informują naukowcy na łamach serwisu ScienceDaily.

Filmy - Winny (2)