winnica

Artykuły - Winnica (24)

 • Chorwacja nieodkryta: rejon Kutiny-Moslaviny

  Chorwacja nieodkryta: rejon Kutiny-Moslaviny

  „Wino mówi we wszystkich językach” - usłyszałam od Tomislava Trdenicia, właściciela winnicy położonej na wzgórzach chorwackiego regionu Moslavina. W trakcie kilkudniowego pobytu przekonałam się, że tutejsi winiarze robią wszystko, by ich gościom rozmawiało się jak najlepiej.
 • RMF FM: Polak umierał, Francuz powtarzał "pracować". Obóz pracy w winnicy koło Lyonu?

  RMF FM: Polak umierał, Francuz powtarzał "pracować". Obóz pracy w winnicy koło Lyonu?

  Polak umierał, Francuz powtarzał "pracować"! Tak według polskich pracowników sezonowych można streścić szokujące wydarzenie w winnicy w Saint-Etienne-des-Oullieres koło Lyonu. Część z nich alarmuje, że trafili do istnego "obozu pracy" we Francji.
 • Największa polska winnica będzie w Krakowie

  Największa polska winnica będzie w Krakowie

  Krakowska Winnica Srebrna Góra, położona u stóp klasztoru oo. Kamedułów na Bielanach, która obecnie zajmuje 12 hektarów w zostanie powiększona o kolejnych 12 ha. Stanie się więc największą polską winnicą pod względem areału i wielkości produkcji.
 • Własna winnica za kilka milionów euro

  Własna winnica za kilka milionów euro

  Ponad 6 mln euro - tyle przeciętnie kosztuje winnica we Włoszech. Szczególnie drogie są one w Toskanii, gdzie często ceny przekraczają kilkanaście milionów euro - wynika z analizy Lion's House. Niemal 6 razy tańsze są posiadłości otoczone winoroślami w Australii. Niemniej jeśli ktoś marzy o zakupie działającej winnicy powinien się przygotować na wydatek rzędu kilku milionów euro.
 • Pechowa winnica

  Jeden z najbogatszych mieszkańców Hongkongu zginął w katastrofie lotniczej we Francji. Mężczyzna kilka godzin wcześniej sfinalizował zakup jednej z winnic w Bordeaux.
 • Właściciele winnic biją na alarm

  Właściciele winnic biją na alarm

  Właściciele winnic na Podkarpaciu są zaniepokojeni ostatnim nawrotem zimy. Mrozy mogą spowodować znaczne straty w winnicach - poinformowała we wtorek sekretarz Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia Ewa Wawro.
 • Polska Toskania stawia na promocję lokalnego wina. Stworzy ogromną winnicę

  Polska Toskania stawia na promocję lokalnego wina. Stworzy ogromną winnicę

  Lubuskie stawia na wino i miód licząc, że w ten sposób przyciągnie rzesze turystów. Władze województwa już zdobyły na ten projekt 10 mln złotych. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w Zaborze powstanie samorządowa winnicę o powierzchni 35 hektarów.
 • Winobranie - po francusku

  Winobranie - po francusku

  Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia prac przy winobraniu we Francji. Kraj ten słynie z największej liczby winnic w całej Europie. W tym roku francuscy winiarze oferują stawki sięgające nawet 9 euro na godzinę.
 • Winnym szlakiem Alzacji

  Winnym szlakiem Alzacji

  Alzacja, najbardziej wysunięty na wschód region Francji ze słynnym La Route des Vins d'Alsace może być bardzo dobrym pomysłem na nieco przedłużony majowy weekend.
 • Chińczycy wykupują europejskie winnice. Rośnie popyt

  Chińczycy wykupują europejskie winnice. Rośnie popyt

  Chińskie firmy państwowe i prywatne oraz bogaci ludzie kupują europejskie winnice, starając się o korzystne ulokowanie kapitału w sytuacji, kiedy w Chinach wraz z rozrastaniem się klasy średniej rośnie też popyt na zagraniczne wina i liczba ich koneserów.