Winni

Artykuły - Winni (55)

 • Filmowe podsumowanie roku: Najlepsze występy aktorskie 2018

  Filmowe podsumowanie roku: Najlepsze występy aktorskie 2018

  2018 rok obfitował w wybitne kreacje aktorskie. Było ich tak dużo, że podczas komponowania naszej listy musieliśmy zgodzić się na pewne ograniczenia. Dlatego też brakuje na niej ról z poprzedniego sezonu oscarowego - bo wszyscy już wiedzą, że Frances McDormand w "Trzech billboardach", Margot Robbie w "Jestem najlepsza" czy James Franco w "The Disaster Artist" byli świetni. Kończąc wstęp: oto nasza subiektywna lista najlepszych kreacji aktorskich 2018 roku.
 • Gwiazdy w remake'ach europejskich hitów

  Gwiazdy w remake'ach europejskich hitów

  Islandzka "Kobieta idzie na wojnę" i duńscy "Winni" doczekają się amerykańskich wersji. Do obu produkcji zaangażowano już głównych aktorów.
 • "Winni" [recenzja]: Cios w głowę

  "Winni" [recenzja]: Cios w głowę

  Każdy miał w swoim życiu seans, podczas którego nagły zwrot akcji był jak silny cios w głowę - zwalający z nóg, pozostawiający mętlik myśli i wymagający kilku dłuższych chwil na ich pozbieranie, a czasem wywołujący mdłości. By wymienić tylko kilka: eksplodująca klatka piersiowa Johna Hurta w "Obcym", łamanie nogi w "Misery", pojawienie się makabrycznej przesyłki w "Siedem". W "Winnych" takich sytuacji jest kilka. Twórcom duńskiego thrillera udało osiągnąć ów efekt mimo dosyć skromnych środków - całość filmu ma miejsce w dyspozytorni numeru alarmowego, a ciężar historii dźwiga tylko jeden aktor.
 • BIG InfoMonitor: Polacy są winni ubezpieczycielom prawie 200 mln zł

  Prawie 200 mln zł wynoszą długi Polaków z powodu nieopłaconych ubezpieczeń - wynika z danych BIG InfoMonitor. Rekordzista, jak wskazano, to dwudziestosiedmiolatek ze Szczecina, który nie zapłacił prawie 217 tys. zł.
 • Szukanie winnych, karanie niewinnych

  Szukanie winnych, karanie niewinnych

  Tak zwana Strategia Rozwoju Administracji Podatkowej jest częścią wdrażanego właśnie przez rząd systemu zarządzania administracją podatkową. Ma ona stanowić podstawę rewolucji, której zasadniczym celem jest wypełnienie oczekiwań społeczeństwa i wzmocnienie procesów wewnętrznych administracji podatkowej. Czy jednak wprowadzane mechanizmy rzeczywiście polepszają sytuację przedsiębiorców?
 • Kolejny błąd w nowelizacji PIT. Znowu winni posłowie?

  Kolejny błąd w nowelizacji PIT. Znowu winni posłowie?

  Pracownicy, którzy dostaną od firmy akcje lub udziały polskich spółek, mogą zapłacić podatek dwa razy. Ci, którzy otrzymają zagraniczne papiery wartościowe - tylko raz.
 • Greckie państwo jest winne swoim obywatelom ponad sześć miliardów euro

  Greckie państwo jest winne swoim obywatelom ponad sześć miliardów euro

  6,4 mld euro winne jest greckie państwo swoim obywatelom. Takie dane przynosi raport Komisji Europejskiej, który ukazał się na zakończenie drugiej oceny greckich reform.
 • Polska winna niewprowadzenia dyrektywy wodnej

  Polska winna niewprowadzenia dyrektywy wodnej

  Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który uznał Polskę za winną niewprowadzenia przepisów ramowej dyrektywy wodnej, to skutek zaniedbań poprzedniego rządu - powiedział rzecznik MŚ Paweł Mucha. Chcemy ją wdrożyć do końca roku - zapewnił.
 • Tejchman: To my, Polacy, rozwaliliśmy Unię. Jak tak dalej pójdzie, nie zostanie kamień na kamieniu

  Tejchman: To my, Polacy, rozwaliliśmy Unię. Jak tak dalej pójdzie, nie zostanie kamień na kamieniu

  Roznieśliśmy Wspólnotę aż miło. Jak tak dalej pójdzie, nie zostanie kamień na kamieniu. To my jesteśmy winni. My, Polacy. Trochę pomogli nam Bułgarzy i Rumuni, lecz ich było zdecydowanie mniej. I przyjechali później.
 • BIG InfoMonitor: Dłużnicy alimentacyjni są nam winni ponad 8 mld zł

  Przepisy nakładające na gminy obowiązek wpisywania dłużników alimentacyjnych do Biur Informacji Gospodarczej obnażyły ogrom problemu, jakim jest uchylanie się Polaków od łożenia na swoje dzieci. Z osób, które nie wspierają finansowo swoich potomków po rozpadzie rodziny, i za które świadczenia wypłaca państwo, już dziś można byłoby stworzyć miasto liczniejsze od Gdyni. Niemal 260 tys. rodziców jest winne budżetowi państwa, czyli nam wszystkim, ponad 8 mld zł - wynika z danych BIG InfoMonitor.

Filmy - Winni (1)