winne szlaki

Artykuły - Winne szlaki (0)

 • Polska Toskania zbuduje ogromną winnicę

  Polska Toskania zbuduje ogromną winnicę

  Lubuskie stawia na wino i miód licząc, że w ten sposób przyciągnie rzesze turystów. Władze województwa już zdobyły na ten projekt 10 mln złotych. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w Zaborze powstanie samorządowa winnica o powierzchni 35 hektarów.
 • Strasburg - trochę inna Francja

  Strasburg - trochę inna Francja

  Kto był w niemieckich miastach na granicy z Francją, nie będzie zdziwiony. Strasburg, na dobrą sprawę, mógłby znajdować się po stronie Niemiec. Alzacja, przez wieki związana i z Niemcami, i z Francją, solidnie zapracowała na swoją niezależność i inność. Nie jest ani całkiem niemiecka, ani całkiem francuska. I to dostateczny powód, by ją poznać.
 • Winne szlaki Europy

  Winne szlaki Europy

  Jesienią, gdy winogrona dojrzewają, miłośnicy wina mają szansę zobaczyć jak zaczyna się produkcja ich ulubionego trunku. Uczestnictwo w winobraniu a potem wielkie świętowanie wraz z zadowolonymi ze zbiorów producentami, może być niezapomnianym przeżyciem.
 • 36 godzin w Bordeaux

  36 godzin w Bordeaux

  Ocena z degustacji " Bordeaux 2004" - kamiennego miasta we Francji, a nie produkowanego w nim słynnego wina - mogłaby brzmieć mniej więcej tak: bez życia i nijakie, aromat brudu i kurzu, niegdyś majestatyczne, najlepszy czas ma już za sobą. Ale w ostatnich latach można było zauważyć prawdziwy postęp.
 • Potrawy i wino w Południowym Tyrolu

  Potrawy i wino w Południowym Tyrolu

  Tak jak wszyscy Włosi, tak samo mieszkańcy Południowego Tyrolu bardzo poważnie podchodzą do kultury jedzenia. Kuchnia Południowego Tyrolu w wyjątkowy sposób łączy i odzwierciedla różnorodność smaków włoskich, tyrolskich i ladyńskich.
 • Winobranie w Zielonej Górze

  Winobranie w Zielonej Górze

  W Zielonej Górze rozpoczęło się w sobotę Winobranie. Podczas miejskiego święta, które potrwa do 12 września, odbędą się wystawy, happeningi, spektakle teatralne, koncerty. Gwiazdy pierwszego dnia to m.in. De Mono, Varius Manx, Agnieszka Chylińska, Urszula.
 • Renesans winnego regionu

  Renesans winnego regionu

  Dwóch właścicieli winnic w regionie Bordeaux postanowiło dołożyć wszelkich starań, by odtworzyć dawne wsie i tym sposobem przyciągnąć w ich strony turystów.