winieta

Artykuły - Winieta (14)

 • Drogi powinni utrzymywać kierowcy. Eksperci chcą zwiększenia ilości tras płatnych

  Drogi powinni utrzymywać kierowcy. Eksperci chcą zwiększenia ilości tras płatnych

  Jak powinien wyglądać pobór opłat drogowych? Pomóc w odpowiedzi na to pytanie stara się Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, które przedstawiło swoją kompleksową propozycję nowego, zrównoważonego systemu poboru myta drogą elektroniczną. Dzięki niej ma być mniej zatorów, a sam system będzie tańszy i łatwiejszy w obsłudze. Dodatkowo, zdaniem ekspertów, swoim zasięgiem powinien on objąć większą ilość dróg, tak aby wpływy z niego pozwoliły na utrzymanie infrastruktury.
 • Winiety wracają w Polsce? Ekspert dla dziennik.pl: Rząd musi zbudować mocne państwo policyjne

  Winiety wracają w Polsce? Ekspert dla dziennik.pl: Rząd musi zbudować mocne państwo policyjne

  Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa rozważa scenariusz, w którym kierowcy korzystający z płatnych dróg w Polsce będą musieli używać winiet. "Trzeba być bardzo ostrożnym, bo za kilka lat możemy mieć problem taki jak Niemcy" - stwierdził w rozmowie z dziennik.pl Adrian Furgalski, wiceprezes Zespołu Doradców Gospodarczych "Tor".
 • Koniec korków na autostradach? Rząd rozważa wprowadzenie winiet

  Koniec korków na autostradach? Rząd rozważa wprowadzenie winiet

  Resort infrastruktury rozważa scenariusz, w którym po 2018 r. kierowcy korzystający z płatnych dróg będą używać winiet - dowiedział się "DGP". To może być remedium na zatory na bramkach.
 • Myto jest nielegalne, orzekli eksperci Bundestagu

  Myto jest nielegalne, orzekli eksperci Bundestagu

  Obciążenie obcokrajowców opłatami za korzystanie z sieci niemieckich dróg jest niezgodne z prawem, zawyrokowali prawnicy ze Służb Naukowych Bundestagu.
 • Jak rozsadzić gości na weselu?

  Jak rozsadzić gości na weselu?

  Winietki - dobry obyczaj czy też konieczność?
 • Ile zapłacisz na autostradzie?

  Ile zapłacisz na autostradzie?

  Słowenia wprowadza z dniem 1 lipca obowiązek posiadania winiet przez pojazdy korzystające z autostrad i dróg szybkiego ruchu.
 • Winiety bez limitów

  Spółka (zwana także poniżej Podatnikiem) wysyła swoich pracowników w delegacje zagraniczne. W ich trakcie pracownicy nabywają winiety na słowackie autostrady. Na winietach widnieje kwota zakupu oraz data zakupu/data od której winieta obowiązuje.
 • Najdroższe na świecie?

  Najdroższe na świecie?

  W Polsce przybywa autostrad. Niestety, wszystkie nowo budowane odcinki będą płatne. Przyjrzyjmy się, jak kształtują się ceny polskich autostrad na tle krajów ościennych.
 • Bilet przy bramce czy winieta na szybie?

  Od 20 grudnia za przejazd odcinkiem autostrady Konin-Września będziemy musieli zapłacić. Tak twierdzi spółka będąca właścicielem koncesji na jej budowę. Tymczasem wicepremier Marek Pol zapowiadał, że obowiązujące od marca przyszłego roku winiety uprawniające do jazdy drogami krajowymi, będą dotyczyły także autostrad...
 • Winieta - nowy podatek drogowy

  Winieta - nowy podatek drogowy

  Od przyszłego roku za poruszanie się po polskich drogach o podwyższonym standardzie będziemy będziemy musieli zapłacić rocznie 180 zł, kupując tzw. winiety - postanowił rząd. Pieniądze ze sprzedaży winiet mają być przeznaczone na remont istniejących i budowę kolejnych dróg w naszym kraju.