winiarze

Artykuły - Winiarze (7)

 • 12 ton winogron z hektara; to był rekordowy rok podkarpackich winnic

  12 ton winogron z hektara; to był rekordowy rok podkarpackich winnic

  Na Podkarpaciu w tym roku winobranie przyspieszone było prawie o miesiąc. Zebrano ok. 12 ton z hektara. - Teraz winiarze wykazują się wiedzą i doświadczeniem, by zrobić jak najlepsze wina - powiedziała dyrektor Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle Ewa Wawro.
 • Pijemy więcej wina i cydru

  Pijemy więcej wina i cydru

  Konsumpcja wina w Polsce rośnie, choć nadal pijemy znacznie mniej tego trunku niż inne kraje unijne. Statystyczny Polak wypija obecnie ok. 7 litrów wina rocznie.
 • Największa polska winnica będzie w Krakowie

  Największa polska winnica będzie w Krakowie

  Krakowska Winnica Srebrna Góra, położona u stóp klasztoru oo. Kamedułów na Bielanach, która obecnie zajmuje 12 hektarów w zostanie powiększona o kolejnych 12 ha. Stanie się więc największą polską winnicą pod względem areału i wielkości produkcji.
 • Winiarze zapraszają na weekendy otwartych winnic

  Winiarze zapraszają na weekendy otwartych winnic

  Lubuscy winiarze zapraszają na weekendy otwartych winnic. Pierwszy odbędzie się w długi, majowy weekend (1-5 maja br.). W całym regionie będzie można w tych dniach odwiedzić 12 najbardziej znanych i największych winnic.
 • Nowe złoto Kalifornii

  Nowe złoto Kalifornii

  Do złotego stanu wybrałem się, by poznać tamtejsze wina. Przy okazji dowiedziałem się, jak czerpać z życia pełnymi garściami.
 • Polskie wino do trybunału

  Polskie wino do trybunału

  Winiarze chcą zaskarżyć polski rząd do trybunału w Strasburgu. Mają już dość czekania na zmianę przepisów dopuszczającą legalną sprzedaż wina z krajowych plantacji. W ostatnich latach winiarstwo w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie.
 • Na sporze z USA stracili winiarze

  Na sporze z USA stracili winiarze

  Bojkot francuskich win w USA na tle rozbieżności w kwestii Iraku przyniósł Francji 112 mln strat - szacują analitycy. Najbardziej spadła sprzedaż trunków najtańszych i najdroższych.