windykacja

Artykuły - Windykacja (10)

 • Zatory płatnicze wciąż utrudniają prowadzenie biznesu

  Zatory płatnicze wciąż utrudniają prowadzenie biznesu

  Prawie 90 proc. małych firm nie dostaje płatności w terminie - szacują przedstawiciele krajowej branży windykacyjnej.
 • BIG InfoMonitor: ponad 100 tys. ojców nie płaci alimentów

  BIG InfoMonitor: ponad 100 tys. ojców nie płaci alimentów

  Ojciec między 35 a 44 rokiem życia - jest w najwyższej grupie ryzyka niepłacących alimentów na dzieci. Tak wygląda portret prawie 107 tysięcy mężczyzn unikających łożenia na własne dzieci.
 • Czekasz na zwrot podatku? Sprawdź, czy się doczekasz

  Czekasz na zwrot podatku? Sprawdź, czy się doczekasz

  Do końca kwietnia należy złożyć deklarację podatkową. Jeśli przysługuje nam zwrot podatku, w ciągu trzech miesięcy od złożenia dokumentów otrzymamy przelew z urzędu skarbowego. Im szybciej złożymy deklarację, tym szybciej otrzymamy pieniądze. Jednak jeśli mamy nieuregulowane długi, a postępowanie w sprawie ich odzyskania znajdzie się na etapie komorniczym, możemy nigdy nie otrzymać zwrotu pieniędzy.
 • Wniosek o upadłość nie zastąpi zwyczajnej windykacji

  Wniosek o upadłość nie zastąpi zwyczajnej windykacji

  Pomimo wprowadzenia zmian w prawie upadłościowym, wierzyciele nadal składają tzw. windykacyjne wnioski o ogłoszenie upadłości. Takie działanie jest obliczone raczej na wymuszenie niezwłocznej zapłaty przez dłużnika niż na zaspokojenie należności w toku postępowania upadłościowego.
 • Widykacja - odzyskanie długu skuteczniejsze

  Widykacja - odzyskanie długu skuteczniejsze

  Niezapłacone przez kontrahentów faktury są jednym z głównych problemów polskich firm. Na rynku, od niedawna skorzystać można z aplikacji samodzielnej windykacji długów. Ściąganie długów w taki sposób przynosi wymierne rezultaty.
 • Polowanie na emerytów niezwykle skuteczne

  Polowanie na emerytów niezwykle skuteczne

  "Zdrowe" garnki, "lecznicza" pościel czy koce, abonamenty medyczne do poradni, których nie ma, wszystko przeważnie za 7-8 tys. zł. Na taką prezentację dostał już zaproszenie niemal każdy senior. Skuteczność sprzedaży robi wrażenie - zakupów dokonała połowa obecnych na sali, ale później niemal co drugi żałował tego wydatku - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.
 • Przedsiębiorcy niechętnie sprawdzają kontrahentów

  Przedsiębiorcy niechętnie sprawdzają kontrahentów

  Polscy przedsiębiorcy, kiedy wydają prywatne pieniądze, sprawdzają dewelopera, u którego chcą kupić mieszkanie lub internetowego sprzedawcę. Kiedy jednak w grę wchodzą firmowe finanse, na weryfikację przymykają oko - wynika z badania "Biznesowy savoir-vivre" przeprowadzonego na zlecenie Krajowego Rejestru Długów i Rzetelnej Firmy.
 • Zapomniane długi mogą wpędzić w kłopoty

  Zapomniane długi mogą wpędzić w kłopoty

  Zagubione dokumenty, odziedziczone zobowiązania, zbagatelizowane wezwania do zapłaty - wiele zdarzeń może spowodować, że zapomniane przez nas długi zaczną niepokojąco rosnąć i staną się utrapieniem.
 • Spadł Indeks Zaległych Płatności Polaków

  Spadł Indeks Zaległych Płatności Polaków

  Najmniej problemów ze spłatą zobowiązań jest w województwach, w których przeważają mieszkańcy wsi. Indeks Zaległych Płatności Polaków obniżył się w II kwartale z 77,7 pkt do 76,8 pkt., co oznacza poprawę terminowych płatności konsumentów.
 • Windykacja prowadzona przez spółkę cywilną

  Windykacja prowadzona przez spółkę cywilną

  Wspólnicy spółek cywilnych, jak i inni uczestnicy obrotu gospodarczego, bywają zmuszeni dochodzić swych praw na drodze sądowej. Szczególny charakter spółki cywilnej powoduje, że jej wspólnicy w sposób odrębny są traktowani w toku procesów cywilnych. Dotyczy to między innymi sposobu reprezentowania przed sądem.

Filmy - Windykacja (7)

 • GetBack celuje w zagraniczne rynki

  Liczymy, że przychody z rynków zagranicznych w ciągu dwóch lat powinny sięgnąć 20-30% proc. przychodów ogółem, a docelowo powinny stanowić połowę przychodów grupy - mówi prezes GetBacku Konrad Kąkolewski.
 • Windykatorzy mają nowe metody. Mogą przyjść do znajomych dłużnika

  Windykatorzy już nie straszą karami ale wywierają presję poprzez odwiedziny w siedzibie firmy dłużnika, czy miejscu zamieszkania, kontaktują się z jego rodziną, sąsiadami, współpracownikami czy znajomymi. Powoduje to, że dłużnicy w większym stopniu są gotowi do spłaty zadłużenia lub zadeklarowania nowego harmonogramu spłat. - Obecnie klienci banków, instytucji finansowych, którzy mają problem ze spłacaniem swoich kredytów są traktowani przez te instytucje w sposób, można nawet czasami powiedzieć, przyjacielski, czy koleżeński. Nikomu nie zależy na tym aby tego klienta stresować, ponieważ może to powodować nawet jeszcze większe opóźnienia w spłacie kredytów. Teraz tendencje są takie żeby z klientem współpracować, klientowi podpowiadać w jaki sposób może spłacać pożyczkę, kredyt, w jaki sposób można podzielić raty – Jakub Głąb, dyrektor sprzedaży i rozwoju VSoft.
 • Można skutecznie walczyć z firmą windykacyjną

  Częstą praktyką stosowaną przez firmy windykacyjne jest kupowanie wierzytelności, których termin wymagalności wskazuje na to, że są one przedawnione. W przypadku zobowiązań sprzed wielu lat dłużnik może wymagać ich udokumentowania oraz daty, w której powinny zostać spłacone. Jak twierdzi adwokat Katarzyna Krawczyk, szefowa departamentu korporacyjnego w Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy, firmy windykacyjne często nie występują na drogę sądową przeciwko dłużnikom wierzytelności przedawnionych, tylko starają się wymusić wywiązanie się ze starych zobowiązań w inny sposób. Wpisują dane osoby do wszelkich możliwych rejestrów dłużników, np. BIK i BIG, lub wysyłają wezwania do zapłaty i uporczywie nękają telefonami. Jeżeli wierzytelność przedawniona została wpisana do rejestru długów, a dłużnik poinformował firmę windykacyjną, że w związku z przedawnieniem nie wywiąże się ze zobowiązania, mając na uwadze stanowisko sądów w niektórych sprawach tego typu, można starać się o jej wykreślenie.
 • Polski rynek windykacyjny ma potencjał

  Rośnie rynek windykacji w Polsce. Na koniec ubiegłego roku wartość przeprowadzonych transakcji zakupów wierzytelności sięgnęła blisko 15 mld zł. W ciągu pięciu lat liczba długów zarządzanych przez firmy wzrosła 2,5-krotnie, a ich nominalna wartość – 3-krotnie. Rynek powinien wciąż się rozwijać, bo outsourcing windykacyjny cieszy się coraz większą popularnością. W krajach skandynawskich na zewnątrz zlecana jest obsługa 80-85 proc. długów, w Polsce tylko 30 proc. – Rynek windykacyjny jest wciąż rozwojowy – podkreśla w rozmowie z agencją Newseria Biznes Jolanta Piasecka, dyrektor sprzedaży i marketingu w firmie Intrum Justitia. – Ugruntowały się procedury windykacyjne, duże firmy, takie jak banki, firmy telekomunikacyjne czy ubezpieczeniowe, prowadzą regularne procesy windykacyjne, które zlecają firmom zewnętrznym, a także regularną sprzedaż portfeli.