windows 8

Artykuły - Windows 8 (311)

 • 3 najlepsze antywirusy dla Windows 8

  3 najlepsze antywirusy dla Windows 8

  Program antywirusowy to obecnie obowiązkowa ochrona dla komputerów stacjonarnych. Coraz odważniej na rynek wchodzą także zabezpieczenia urządzeń mobilnych. Aby odpowiednio przeciwstawić się cyberatakom, należy wybrać jeden z najbardziej polecanych przez ekspertów i użytkowników programów chroniących przed złośliwym oprogramowaniem. Na jakie firmy najlepiej zwrócić uwagę?
 • Lark ​Ultimate 10i WIN - tablet z Windows

  Lark ​Ultimate 10i WIN - tablet z Windows

  Lark wprowadza do sprzedaży tablet z dopinaną klawiaturą. Konstrukcja urządzenia zapewnia dużą wszechstronność użytkowania gwarantując mobilność tabletu oraz komfort pracy przypominający trochę laptopa.
 • Dlaczego chciałbym korzystać z Windowsa 10?

  Dlaczego chciałbym korzystać z Windowsa 10?

  Microsoft się zmienia. W Windowsie 10 uwzględnił sugestie użytkowników, wyeliminował wady nielubianej Ósemki. Stworzył system dopracowany, przyjemny w obsłudze i doskonale zsynchronizowany z pozostałymi typami urządzeń.
 • Zgubiłeś płytę z Windowsem? Microsoft udostępnia narzędzie, które rozwiąże problem

  Zgubiłeś płytę z Windowsem? Microsoft udostępnia narzędzie, które rozwiąże problem

  Windows Installation Media Creation Tool to narzędzie, które ułatwi instalację najnowszego systemu operacyjnego od Microsoftu. Niezależnie od tego, czy zgubiliśmy płytę z Windowsem, czy chcemy po prostu zainstalować najnowszą jego wersję - nowa aplikacja okaże się niezwykle przydatna.
 • Windows 7 ważniejszy od Windows 8

  Windows 7 ważniejszy od Windows 8

  Windows 8 jest już z nami niemal 2 lata, jednak w tym czasie nie zdążył zdobyć zbyt przychylnej opinii większości użytkowników. Podobnie jest w przypadku niektórych producentów sprzętu. Firma HP wciąż na pierwszym miejscu promuje urządzenia z Windows 7, Ósemkę pozostawiając daleko w tyle.
 • Windows 8 kończy swój żywot. Dziewiątka z nową metodą aktywacji systemu

  Windows 8 kończy swój żywot. Dziewiątka z nową metodą aktywacji systemu

  Wzor - rosyjski użytkownik znany z wielu trafnych przecieków na temat Microsoftu - dostarcza nowe informacje odnośnie systemów amerykańskiego giganta. Według nich Windows 8.1 Update 2 będzie ostatnią aktualizacją i tym samym kafelkowy system zakończy swój żywot. Windows 9 będzie natomiast posiadać nowy sposób aktywacji licencji.
 • Test Asus UX301 - ultrabook wzorcowy

  Test Asus UX301 - ultrabook wzorcowy

  Segment ultrabooków jest już tak mocno przesycony produktami, że trudno użytkowników czymś nowym zaskoczyć. Ale są takie maszyny, które przyciągają, niezależnie od tego, kiedy odbyła się ich premiera. Jednym z takich sprzętów jest Asus UX301, ultrabook niemal doskonały.
 • Windows 8 pojawi się także w samochodach

  Windows 8 pojawi się także w samochodach

  Microsoft wypuścił Windows Phone 8 w 2012 roku. W tym czasie na rynku królował już Android wraz z iOS, przez co mobilne kafelki wyglądały przy nich nieco ubogo i do tej pory muszą nadrabiać straty. Zdaje się, że gigant z Redmond nie popełni tego samego błędu w przypadku samochodów. Do specjalnych wersji iOS oraz Androida, które pojawią się na pokładzie popularnych aut, dołączy także Windows 8.
 • Koniec wsparcia dla Windows XP od 8 kwietnia 2014

  Koniec wsparcia dla Windows XP od 8 kwietnia 2014

  Od 8 kwietnia 2014 r. pomoc techniczna dla systemu Windows XP przestaje być dostępna. W Polsce z Windows XP korzysta około 23 proc. internautów. Co to oznacza dla jego użytkowników? Co możemy zrobić, jeśli mamy wysłużonego "ikspeka"?
 • Mozilla nie wierzy w kafelki. Porzuca Firefoksa dla Modern UI

  Mozilla nie wierzy w kafelki. Porzuca Firefoksa dla Modern UI

  W marcu 2012 pojawiły się pierwsze informacje na temat rozpoczęcia prac nad Firefoksem dla interfejsu kafelkowego (Modern UI) systemu Windows 8. Przez kolejne miesiące napływały do nas informacje o postępach prac, jednak nie szły one tak szybko jak na początku zakładali programiści odpowiedzialni za projekt. W piątek na blogu Mozilli pojawiła się zaskakująca informacja - rozwój projektu został porzucony.

Filmy - Windows 8 (4)

 • Acer Aspire S7 - ultrabook klasy premium

  Wraz z premierą Windowsa 8 na rynku zaczęły pojawiać się hybrydowe komputery mobilne z dotykowymi ekranami. Jednym z najciekawszych i najbardziej luksusowych reprezentantów tego segmentu jest Acer Aspire S7 - ultrabook klasy premium.
 • Testowania: Samsung Slate PC

  Testujemy Samsung Slate PC hybrydowy tablet z wysoką ceną i preinstalowanym Windowsem 7.
 • Sprawdzamy Windows 8

  Redakcja INTERIA.PL otrzymała tablet Samsung Slate PC Series 7 z zainstalowaną wersją Windows 8 RT. Jak sprawuje się nowy system Microsoft w wersji dla urządzeń mobilnych?
 • Windows 8 w wersji dla tabletów

  Redakcja INTERIA.PL otrzymała tablet Samsung Slate PC Series 7 z zainstalowaną wersją Windows 8 RT. Jak sprawuje się nowy system Microsoft w wersji dla urządzeń mobilnych?