William Hague

Artykuły - William Hague (38)

 • Szef brytyjskiej dyplomacji William Hague podał się do dymisji

  Szef brytyjskiej dyplomacji William Hague podał się do dymisji

  Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii William Hague nieoczekiwanie ustąpił ze stanowiska. Poinformowało o tym w poniedziałek późnym wieczorem Downing Street. Jego następcą ma być Philip Hammond, obecny minister obrony w rządzie Davida Camerona.
 • Hague: Rosja nie dąży do spadku napięcia w kryzysie ukraińskim

  Hague: Rosja nie dąży do spadku napięcia w kryzysie ukraińskim

  Szef brytyjskiej dyplomacji William Hague powiedział w piątek, że działania Rosji nie prowadzą do złagodzenia napięcia w związku z kryzysem ukraińskim.
 • Wlk. Brytania: Rosja eksportuje praktyki oligarchiczne

  Wlk. Brytania: Rosja eksportuje praktyki oligarchiczne

  Oligarchiczny system rządzenia zaszkodził Rosji i Ukrainie. Koncentracja władzy politycznej, ekonomicznej oraz kontrola nad mediami sprzyjają korupcji i grożą podkopaniem demokracji w innych krajach - twierdzi brytyjski minister spraw zagranicznych William Hague.
 • Hague: Wielka Brytania zawiesza współpracę wojskową z Rosją

  Hague: Wielka Brytania zawiesza współpracę wojskową z Rosją

  Szef brytyjskiego MSZ William Hague wyraził we wtorek żal, że Władimir Putin wybrał drogę izolacji, dokonując aneksji Krymu. Istnieje zagrożenie, że prowokacja w innej części Ukrainy zostanie użyta jako pretekst do dalszej militarnej eskalacji - ocenił.
 • Hague: UE rozmawia o potrzebie zmniejszenia zależności od gazu z Rosji

  Hague: UE rozmawia o potrzebie zmniejszenia zależności od gazu z Rosji

  Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii William Hague powiedział w poniedziałek, że Unia Europejska rozpoczęła dyskusję na temat długoterminowej potrzeby zmniejszenia uzależnienia UE od rosyjskiego gazu.
 • Wlk. Brytania: Hague apeluje o odwołanie krymskiego referendum

  Wlk. Brytania: Hague apeluje o odwołanie krymskiego referendum

  Brytyjski minister spraw zagranicznych William Hague zaapelował w czwartek o odwołanie wyznaczonego na niedzielę referendum na Krymie i ostrzegł Rosję przed sankcjami, jeśli w rozwiązywaniu ukraińskiego kryzysu nie nastąpi dyplomatyczny postęp.
 • William Hague: Rosja poważnie się przeliczyła

  William Hague: Rosja poważnie się przeliczyła

  Według brytyjskiego ministra spraw zagranicznych, "Moskwa poważnie się przeliczyła", decydując się na interwencję na Ukrainie. W programie telewizji BBC William Hague stwierdził, że na dłuższą metę konsekwencje dla Rosji będą bardzo poważne, choć zupełnie niezamierzone i nieprzewidziane.
 • Fiasko starań o spotkanie Rosja-Ukraina w Paryżu

  Fiasko starań o spotkanie Rosja-Ukraina w Paryżu

  Stanom Zjednoczonym i Wielkiej Brytanii nie udało się doprowadzić w środę do spotkania rosyjsko-ukraińskiego w Paryżu podczas obrad grupy, utworzonej w celu zapewnienia bezpieczeństwa Ukrainy po tym, gdy w latach 90. wyrzekła się ona broni nuklearnej.
 • Hague: W. Brytania rozważa wszelkie możliwe środki nacisku na Rosję

  Hague: W. Brytania rozważa wszelkie możliwe środki nacisku na Rosję

  Dokument, który przeciekł do mediów, sugerujący, że Londyn nie chce sankcji ekonomicznych wobec Rosji, nie odzwierciedla stanowiska rządu. W. Brytania rozważa wszelkie możliwe środki nacisku - zapewnił we wtorek szef brytyjskiej dyplomacji William Hague.
 • Hague: Działania Rosji sprzeczne z prawem międzynarodowym

  Hague: Działania Rosji sprzeczne z prawem międzynarodowym

  Działania Rosji na Krymie są sprzeczne z: Kartą Narodów Zjednoczonych, aktem końcowym KBWE z Helsinek, układem rosyjsko-ukraińskim z 1997 r. i Memorandum Budapeszteńskim z 1994 r. - wyliczył we wtorek szef brytyjskiego MSZ William Hague.