Wiktor Skworc

Artykuły - Wiktor Skworc (-6)

 • Msza w katowickim areszcie

  Msza w katowickim areszcie

  Kilkudziesięciu z ponad 400 osadzonych uczestniczyło we mszy odprawionej drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia w Areszcie Śledczym w Katowicach. Nie ma żadnych przeszkód, by Chrystus narodził się w waszych sercach - mówił do osadzonych metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.
 • W Krakowie wręczono tytuły "Człowieka Roku 2012" i "Małopolanina Roku 2012"

  Prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński odebrał w Krakowie tytuł "Człowieka Roku 2012", przyznany przez Federację Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP. Tytułami "Małopolanin Roku 2012" uhonorowani zostali: prezes Polskiej Akademii Umiejętności prof. Andrzej Białas i metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.
 • Zbiórka na rzecz odbudowy kościoła w Orzeszu

  Zbiórka na rzecz odbudowy kościoła w Orzeszu

  Do zbiórki na rzecz odbudowy kościoła parafii Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Orzeszu będzie zachęcał metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. W nocy z poniedziałku na wtorek spłonął dach tej pochodzącej z 1936 roku świątyni.
 • W Jastrzębiu Zdroju zostało ustanowione sanktuarium

  Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc ustanowił kościół parafialny pod wezwaniem Św. Katarzyny w Jastrzębiu Zdroju Diecezjalnym Sanktuarium Opatrzności Bożej. Jest to 11. sanktuarium w archidiecezji katowickiej - poinformowało archidiecezjalne biuro prasowe.