Nowe Technologie - Wikipedia

Artykuły - Wikipedia (44)

 • Wikipedia będzie pobierała opłaty?

  Wikipedia będzie pobierała opłaty?

  Wikipedia uruchamia płatną usługę, aby uzyskać gotówkę za dostęp od dużych firm technologicznych. Wszystko to za wykorzystanie informacji znajdujących się na platformie.
 • Po 10-latach Wikipedia zmienia swój wygląd

  Po 10-latach Wikipedia zmienia swój wygląd

  Popularna internetowa encyklopedia wreszcie pójdzie z duchem czasu. Twórcy przygotowują nowy projekt strony, która ma umożliwić lepsze rozeznanie w serwisie.
 • AI automatycznie poprawi artykuły na Wikipedii

  AI automatycznie poprawi artykuły na Wikipedii

  Badacze z MIT opracowali system sztucznej inteligencji, który automatycznie redaguje błędne lub nieaktualne zdania w artykułach Wikipedii. Co ważniejsze – zachowuje przy tym ludzki styl.
 • Chiny blokują Wikipedię

  Chiny blokują Wikipedię

  Chińczycy rozpoczęli blokowanie Wikipedii we wszystkich językach w kwietniu 2019 roku. To pierwsza taka sytuacja od lat.
 • Serwis informacyjny od Wikipedii bez fake newsów

  Serwis informacyjny od Wikipedii bez fake newsów

  Jimmy Wales, współzałożyciel Wikipedii, zapowiedział portal informacyjny, który będzie wolny od fałszywych wiadomości.
 • Wikipedia z asystentami głosowymi

  Wikipedia z asystentami głosowymi

  Wikipedia ogłosiła rozpoczęcie współpracy z Królewskim Instytutem Technologicznym w Sztokholmie nad asystentem głosowym, który zapewni dostęp do encyklopedii online osobom z upośledzeniem wzroku lub czytania.
 • Wikipedia obchodzi 15. urodziny

  Wikipedia obchodzi 15. urodziny

  Dokładnie 15 stycznia 2001 roku powstała Wikipedia. Trudno sobie wyobrazić współczesny internet bez tej internetowej encyklopedii. Polskojęzyczna Wikipedia znajduje się wśród dziesięciu najobszerniejszych wersji językowych tej otwartej encyklopedii.
 • 13. urodziny Wikipedii

  13. urodziny Wikipedii

  15 stycznia 2001 roku uruchomiona została Wikipedia. Początkowo stanowiła jedynie dodatek do tworzonej przez ekspertów encyklopedii internetowej o nazwie Nupedia, dziś jest jednym z najważniejszych źródeł informacji w globalnej sieci.
 • Czego Polacy szukali na Wikipedii w 2013 r.?

  Czego Polacy szukali na Wikipedii w 2013 r.?

  Nie ulega wątpliwości, że internet to nieocenione źródło wiedzy i od dłuższego już czasu jest podstawowym miejscem, w którym poszukujemy informacji i odpowiedzi na wybrane pytania. Pod względem wiedzy encyklopedycznej prym wiedzie przede wszystkim Wikipedia. Jakie hasła były najczęściej odwiedzane przez Polaków w 2013 roku?
 • Wikipedia wprowadza funkcję szkiców

  Wikipedia wprowadza funkcję szkiców

  Dotychczas autorzy Wikipedii nie mieli możliwości pracy nad swoim tekstem z dala od wścibskich oczu. Każda zmiana wprowadzona do artykułu była od razu widoczna dla wszystkich internautów, co dla wielu było uciążliwe. Najnowsza funkcja Wikipedii eliminuje ten problem, wprowadzając możliwość pracy nad szkicem.