Wikipedia

Artykuły - Wikipedia (58)

 • Wikipedia będzie pobierała opłaty?

  Wikipedia będzie pobierała opłaty?

  Wikipedia uruchamia płatną usługę, aby uzyskać gotówkę za dostęp od dużych firm technologicznych. Wszystko to za wykorzystanie informacji znajdujących się na platformie.
 • Po 10-latach Wikipedia zmienia swój wygląd

  Po 10-latach Wikipedia zmienia swój wygląd

  Popularna internetowa encyklopedia wreszcie pójdzie z duchem czasu. Twórcy przygotowują nowy projekt strony, która ma umożliwić lepsze rozeznanie w serwisie.
 • AI automatycznie poprawi artykuły na Wikipedii

  AI automatycznie poprawi artykuły na Wikipedii

  Badacze z MIT opracowali system sztucznej inteligencji, który automatycznie redaguje błędne lub nieaktualne zdania w artykułach Wikipedii. Co ważniejsze – zachowuje przy tym ludzki styl.
 • Chiny blokują Wikipedię

  Chiny blokują Wikipedię

  Chińczycy rozpoczęli blokowanie Wikipedii we wszystkich językach w kwietniu 2019 roku. To pierwsza taka sytuacja od lat.
 • Serwis informacyjny od Wikipedii bez fake newsów

  Serwis informacyjny od Wikipedii bez fake newsów

  Jimmy Wales, współzałożyciel Wikipedii, zapowiedział portal informacyjny, który będzie wolny od fałszywych wiadomości.
 • W Turcji zablokowano dostęp do Wikipedii

  W Turcji zablokowano dostęp do Wikipedii

  Tureckie władze w sobotę zablokowały dostęp do Wikipedii - poinformowała organizacja monitorująca internet Turkey Blocks. Według krytyków rządu jest to kolejny krok w dławieniu wolności słowa w sieci.
 • Doskonały rok dla polskiej Wikipedii

  Doskonały rok dla polskiej Wikipedii

  Pozyskanie w tym roku ok. 6 tys. multimediów od instytucji kultury i ok. 4 tys. zdjęć polskiej przyrody, zabytków i małej architektury od internautów - to wybrane sukcesy polskiej Wikipedii. To był dla nas doskonały rok - zapowiedział PAP rzecznik stowarzyszenia Wikimedia Polska, Krzysztof Machocki.
 • Wikipedia z asystentami głosowymi

  Wikipedia z asystentami głosowymi

  Wikipedia ogłosiła rozpoczęcie współpracy z Królewskim Instytutem Technologicznym w Sztokholmie nad asystentem głosowym, który zapewni dostęp do encyklopedii online osobom z upośledzeniem wzroku lub czytania.
 • Wikipedia obchodzi 15. urodziny

  Wikipedia obchodzi 15. urodziny

  Dokładnie 15 stycznia 2001 roku powstała Wikipedia. Trudno sobie wyobrazić współczesny internet bez tej internetowej encyklopedii. Polskojęzyczna Wikipedia znajduje się wśród dziesięciu najobszerniejszych wersji językowych tej otwartej encyklopedii.