WikiLeaks

Artykuły - WikiLeaks (434)

 • Ekwador odciął szefa Wikileaks od internetu

  Ekwador odciął szefa Wikileaks od internetu

  ​Rząd Ekwadoru zablokował w środę dostęp do internetu założycielowi portalu WikiLeaks Julianowi Assange'owi, który od 2012 roku ukrywa się w ambasadzie Ekwadoru w Londynie. Decyzja zapadła z powodu jego ostatniej aktywności w mediach społecznościowych.
 • WikiLeaks opublikowało 21 tys. maili sztabu wyborczego Macrona

  WikiLeaks opublikowało 21 tys. maili sztabu wyborczego Macrona

  Ponad 21 tys. "zweryfikowanych" maili udostępnił w poniedziałek demaskatorski portal WikiLeaks. Jak poinformowano w komunikacie, wyciekły one w maju ze sztabu wyborczego obecnego prezydenta Francji Emmanuela Macrona.
 • Symantec powiązał co najmniej 40 ataków cybernetycznych z CIA

  Symantec powiązał co najmniej 40 ataków cybernetycznych z CIA

  Co najmniej 40 ataków cybernetycznych na cele w 16 krajach przeprowadzono wykorzystując ściśle tajne narzędzia, co może świadczyć, że stała za nimi CIA - poinformowała firma Symantec, powołując się na dane opublikowane wcześniej przez WikiLeaks.
 • Dark Matter – kolejne materiały WikiLeaks z pakietu Vault 7

  Dark Matter – kolejne materiały WikiLeaks z pakietu Vault 7

  WikiLeaks opublikował kolejne dokumenty mające pochodzić z centrum wywiadu cybernetycznego CIA – nowy pakiet dokumentów nosi nazwę Dark Matter
 • WikiLeaks: Dokumenty Vault7 na temat amerykańskiego cyberwywiadu

  WikiLeaks: Dokumenty Vault7 na temat amerykańskiego cyberwywiadu

  WikiLeaks opublikował dokumenty mające pochodzić z centrum wywiadu cybernetycznego CIA. Według nich Centralna Agencja Wywiadowcza ma narzędzia do złamanie zabezpieczeń smartfonów, podsłuchiwania przy pomocy telewizorów i szuka sposobu na złamanie zabezpieczeń nowoczesnych samochodów.
 • Wyciekły dokumenty CIA. "To będzie wstrząs"

  Wyciekły dokumenty CIA. "To będzie wstrząs"

  Demaskatorski portal WikiLeaks opublikował we wtorek tysiące dokumentów pochodzących - jak podaje - z centrum wywiadu cybernetycznego CIA. Ich autentyczność nie została potwierdzona, ale WikiLeaks w przeszłości ujawnił już wiele prawdziwych tajemnic rządowych.
 • Skandal w Ameryce. Rosjanie ujawniali korespondencję?

  Skandal w Ameryce. Rosjanie ujawniali korespondencję?

  W atmosferze skandalu w Filadelfii rozpoczyna się konwencja wyborcza amerykańskich demokratów. Powodem jest wyciek e-maili pokazujących, że pracownicy komitetu krajowego tej partii dyskutowali o sabotowaniu kampanii senatora Berniego Sandersa.
 • Założyciel WikiLeaks odda się w ręce policji?

  Założyciel WikiLeaks odda się w ręce policji?

  Założyciel demaskatorskiego portalu WikiLeaks zapowiedział opuszczenie ambasady Ekwadoru w Londynie w przypadku niekorzystnego dla niego orzeczenia ONZ. Sprawą legalności ewentualnego aresztowania Juliana Assange'a zajmuje się Grupa Robocza Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Arbitralnych Zatrzymań. Jutro ma poinformować o swoich ustaleniach.
 • WikiLeaks opublikowało prywatne maile dyrektora CIA

  WikiLeaks opublikowało prywatne maile dyrektora CIA

  Wiadomości z prywatnego konta mailowego dyrektora CIA Johna Brennana ujawnił w środę ​portal WikiLeaks. Światło dzienne ujrzały dokumenty z lat 2007-2009, zanim Brennan pracował jako doradca ds. walki z terroryzmem i przejął w 2013 r. funkcję szefa agencji wywiadowczej USA.
 • Amerykanie wciąż podsłuchują niemieckich ministrów?

  Amerykanie wciąż podsłuchują niemieckich ministrów?

  Demaskatorski portal WikiLeaks opublikował dokumenty, z których wynika, że amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) podsłuchiwała nie tylko kanclerz Angelę Merkel, ale także wielu innych członków niemieckiego rządu.

Filmy - WikiLeaks (3)

 • Protesty przeciw ekstradycji Juliana Assange'a

  Brytyjska policja zatrzymała twórcę WikiLeaks, Juliana Assange'a. Australijczyk ukrywał się wcześniej na terenie ambasady Ekwadoru, ale władze tego kraju postanowiły wycofać się z udzielenia mu azylu. Wspierający Assange'a wyszli na ulice Londynu, Quito i miast w Australii.
 • Protesty przeciw ekstradycji Juliana Assange'a

  Brytyjska policja zatrzymała twórcę WikiLeaks, Juliana Assange'a. Australijczyk ukrywał się wcześniej na terenie ambasady Ekwadoru, ale władze tego kraju postanowiły wycofać się z udzielenia mu azylu. Wspierający Assange'a wyszli na ulice Londynu, Quito i miast w Australii.
 • „Jesteśmy ostatnią wolną generacją”. J. Assange przestrzega przed globalnymi bazami danych

  - Moim zdaniem obecna generacja, lub nawet nasza, jest ostatnią wolną generacją – stwierdził Julian Assange podczas wywiadu opublikowanego na konferencji World Ethical Data Forum w Barcelonie. Nagranie rozmowy z założycielem WikiLeaks powstało przed marcem 2018 r., gdy władze Ekwadoru zdecydowały się odciąć go od internetu i wydać zakaz przyjmowania gości w londyńskiej ambasadzie. (RUPTLY/x-news)