wigilia firmowa

Artykuły - Wigilia firmowa (10)

 • Świąteczny rachunek kosztowy w firmie

  Świąteczny rachunek kosztowy w firmie

  W grudniu świąteczna atmosfera udziela się wszystkim. Pomimo tego, że miesiąc ten jest w firmach jednocześnie okresem wytężonej pracy i rocznych podsumowań, nadchodzące święta w firmach widać w okolicznościowych aranżacjach, czuć je na spotkaniach o charakterze integracyjnym, przejawiają się również w gratyfikacjach dla pracowników oraz upominkach przekazywanych kontrahentom. Nie wszystkie jednak wydatki ponoszone na te cele przedsiębiorcy mogą uwzględnić w rachunku kosztowym.
 • Firmowe wigilie coraz popularniejsze. W tym roku zorganizuje je blisko połowa pracodawców

  Firmowe wigilie coraz popularniejsze. W tym roku zorganizuje je blisko połowa pracodawców

  Polscy przedsiębiorcy wolą organizować wigilijne spotkania dla pracowników niż wręczać im świąteczne premie lub bony - wynika z badania Randstad. W tym roku tego rodzaju imprezę zorganizuje 40 proc. firm, decydując się na nieformalną zabawę w restauracji lub pubie. W menu królować będą tradycyjne potrawy, takie jak pierogi czy kapusta z grzybami. Popularność zyskują także miniaturowe kanapki i desery z ciasta korzennego do jedzenia na stojąco.
 • Kolejna firmowa wigilia za pasem? Zaplanuj ją z głową

  Kolejna firmowa wigilia za pasem? Zaplanuj ją z głową

  Firmowe spotkanie wigilijne to zazwyczaj ostatnia w roku okazja do wydania niemałej sumy z budżetu, a październik to ostatni moment, by zastanowić się, czym w tym roku zaskoczyć pracowników. Warto zaplanować ją tak, aby prócz faktury pozostał po niej konkretny efekt. Powiedzenie "zastaw się, a postaw się" w tym przypadku niekoniecznie się sprawdzi.
 • Wigilia pracownicza - jak ją przygotować?

  Wigilia pracownicza - jak ją przygotować?

  Wigilia w pracy jest doskonałym sposobem na integrację zespołu. Tego typu imprezy stały się częścią tradycji polityki zarówno mniejszych firm, jak i większych korporacji. Jest to dobry pretekst na wspólne podsumowanie roku oraz zacieśnienie więzi między pracownikami. Jak zatem najlepiej zorganizować firmowe spotkanie przed Świętami?
 • Impreza firmowa: Pracownik nie musi płacić podatku

  Impreza firmowa: Pracownik nie musi płacić podatku

  Przyjęcie świąteczne nie jest świadczeniem pozapłacowym, zatem pracownik nie musi płacić od niego podatku. Firma z kolei może uznać wydatki związane z imprezą za koszt uzyskania przychodów. Ważne jest jednak, aby w komunikacji podkreślić, że celem wydarzenia jest integracja i wzrost motywacji personelu.
 • Alkohol na firmowych wigiliach? Co na ten temat myślą Polacy?

  Alkohol na firmowych wigiliach? Co na ten temat myślą Polacy?

  Czy w trakcie firmowych imprez z okazji Świąt Bożego Narodzenia powinien być podawany alkohol? 60 proc. Polaków jest przeciwko. Jednocześnie 41 proc. zauważa, że wielu pracowników w czasie firmowych imprez wigilijnych "nie wylewa za kołnierz".
 • Firmowy opłatek obniży podatek

  Firmowy opłatek obniży podatek

  Zorganizowana wigilia firmowa nie jest przychodem pracownika, ale pracodawca zaliczy ją w koszty. Firmowe upominki, bony i paczki ze słodyczami dla pracowników i ich dzieci stanowią już ich przychód. To, czy będzie on zwolniony od podatku oraz czy upominki będą mogły obniżyć podatek szefa, zależy od źródła ich sfinansowania.
 • Świąteczna impreza – nagroda czy kara?

  Świąteczna impreza – nagroda czy kara?

  Okres przedświąteczny to jedyna okazja do zorganizowania przez pracodawców firmowej Wigilii, popularnie nazywanej „Christmas Party”. Dla prawie 70% pracowników jest ona nagrodą za rok pracy*. Jak jednak zachować się podczas tej uroczystości, by nie popełnić gafy i co powinien zrobić pracodawca, by uatrakcyjnić jej formę?
 • Wigilię można rozliczyć ale z ostrożnością

  Wigilię można rozliczyć ale z ostrożnością

  Przedsiębiorca może rozliczyć w kosztach firmy organizację spotkania wigilijnego dla pracowników. Możliwość zmniejszenia podatku przez spotkanie wigilijne dla kontrahentów należy potraktować bardzo ostrożnie, dbając o spełnienie warunków wskazanych w ostatnio wydanej interpretacji ogólnej Ministra Finansów.
 • Wydatki na kolacje biznesowe są kosztem podatkowym

  Wydatki na kolacje biznesowe są kosztem podatkowym

  Wydatki na kolacje biznesowe są kosztem podatkowym - wyjaśnił b. wiceminister finansów Maciej Grabowski w interpretacji ogólnej wydanej tuż przed objęciem stanowiska szefa resortu środowiska. Interpretacja kładzie kres długoletnim sporom fiskusa z podatnikami.

Filmy - Wigilia firmowa (1)

 • Pracownicy nie muszą płacić podatku od firmowej wigilii

  Kwestia opodatkowania i rozliczania imprez integracyjnych, w tym spotkań wigilijnych dla pracowników, od dłuższego czasu budziła sporo kontrowersji i niejasności. Odmienne stanowiska prezentowały poszczególne urzędy skarbowe, a nawet składy orzekające Naczelnego Sądu Administracyjnego. – Niektórzy mówili, że przecież można ustalić przychód statystycznie i każdemu pracownikowi uczestniczącemu w imprezie integracyjnej czy wigilii firmowej doliczyć ten statystyczny przychód do jego podstawy opodatkowania. Przeciwnicy takiego rozwiązania twierdzili, że nie sposób ustalić przychód, bo nie wiemy, w jakim zakresie pracownik skorzystał z danego świadczenia, ile zjadł, ile wypił, a zatem nie możemy mu opodatkować statystycznego przychodu – mówi Dominika Dragan-Berestecka, doradca podatkowy z Kancelarii Chmieliński i Żemantowski Radcowie Prawni i Doradcy Podatkowi.