Biznes - wieżowiec

Artykuły - Wieżowiec (10)

 • Wielka płyta do wyburzenia. W Polsce w starych blokach mieszka 12 mln ludzi

  Wielka płyta do wyburzenia. W Polsce w starych blokach mieszka 12 mln ludzi

  W Polsce w blisko 4 mln lokali w blokach z wielkiej płyty mieszka ok. 12 mln ludzi, jedna trzecia populacji kraju. Najstarsze budynki zbliżają się do sześćdziesiątki, choć ich żywotność planowano na 50, maksymalnie 70 lat. Jeśli wierzyć ekspertom, część budynków trzeba będzie wyburzyć. Albo gruntownie zmodernizować, co też będzie trudne i kosztowne.
 • Mieszkać na najwyższym poziomie

  Mieszkać na najwyższym poziomie

  Wydawać by się mogło, że piętro, na którym znajduje się mieszkanie, nie jest aż tak istotnym czynnikiem decydującym o jego wyborze, zwłaszcza jeśli chodzi o kondygnacje środkowe. W przypadku parteru i kondygnacji najwyższych sprawa nie jest już tak oczywista.
 • W Warszawie powstanie 200-metrowy wieżowiec Skyliner

  W Warszawie powstanie 200-metrowy wieżowiec Skyliner

  Budowa wieżowca Skyliner zakończy się w 2019 roku i dostarczy na stołeczny rynek nieruchomości około 44 tys. m kw. dodatkowej powierzchni biurowej. Szacunkowy koszt inwestycji to 100 mln euro. Partner zarządzający w Grupie Karimpol Harald Jeschek informuje, że aktualnie trwają negocjacje z potencjalnymi najemcami. Oprócz tego deweloper rozważa także rozpoczęcie inwestycji w innych miastach Polski.
 • Architekt: Stworzyliśmy budynek, który jest paraboloidą hiperboliczną

  West 57 to wypadkowa budynku z dziedzińcem centralnym oraz wieżowca. Jest wieżowcem z dziedzińcem centralnym - mówi o swoim najnowszym dziele architekt Bjarke Ingles z pracowni BIG.
 • Wieżowiec PKP przy Warszawie Centralnej

  Wieżowiec PKP przy Warszawie Centralnej

  Poznaliśmy nazwę nowego kompleksu biurowego, który spółka deweloperska PKP SA Xcity chce zbudować nad torami naprzeciwko Warszawy Centralnej. Projekt ochrzczono "Centralna Park". Szacowana wartość inwestycji to 350 mln euro.
 • Rok 2014 przyniesie zmiany na liście najwyższych budynków na świecie

  Rok 2014 przyniesie zmiany na liście najwyższych budynków na świecie

  Prawie 2,4 km - tyle ma mierzyć 5 najwyższych budynków na świecie, których budowa zakończy się w 2014 roku - wynika z danych portalu skyscrapercenter.com. Dwaj nowicjusze wejdą ponadto do listy 10 najwyższych budynków na świecie.
 • Jest zgoda na najwyższy wieżowiec południowej półkuli

  Jest zgoda na najwyższy wieżowiec południowej półkuli

  Władze Australii wydały w poniedziałek zgodę na budowę najwyższego wieżowca południowej półkuli. Mierząca 388-metrów i licząca 108 pięter budowla połączy w sobie hotel i apartamentowiec. Ma stanąć w Melbourne.
 • Najwyższy budynek w Pekinie będzie mieć 528 m wysokości

  W Pekinie trwa budowa najwyższego budynku stolicy Chin i jednego z najwyższych w tym kraju. Wieżowiec będzie miał 528 m wysokości. Koszt jego budowy szacowany jest na 24 mld juanów (ok. 12,7 mld zł).
 • Pierwszy na świecie wieżowiec do pionowej uprawy roślin

  Pierwszy na świecie wieżowiec do pionowej uprawy roślin

  W szwedzkim mieście Linköping rozpoczęła się budowa pierwszego na świecie wieżowca służącego do pionowej uprawy roślin. 54-metrowy obiekt będzie jedną z najbardziej ekologicznych hodowli warzyw i owoców na świecie, dzięki ograniczeniu m.in. emisji CO2. Innowacyjny projekt, opracowany przez inżynierów z firm Sweco i Plantagon będzie wykorzystywać nadwyżki energetyczne wygenerowane przez miasto w celu zwiększenia efektywności procesu fotosyntezy. Dzięki zastosowaniu zintegrowanych rozwiązań wieżowiec ma być niemal trzykrotnie bardziej efektywny, niż tradycyjna hodowla roślin.
 • Superdrapacze chmur. Azerowie chcą postawić najwyższy wieżowiec

  Superdrapacze chmur. Azerowie chcą postawić najwyższy wieżowiec

  Azerbaijan Tower - tak będzie się nazywać wysokościowiec, który stanie nieopodal Baku. Drapacz chmur będzie liczyć 1050 m wysokości, co może oznaczać, że będzie najwyższym budynkiem na świecie. Jeśli wcześniej nie wyprzedzi go inna budowla - napisał Bartłomiej Mayer w newsletterze businesstoday.pl.