wydarzenia - wieżowiec

Artykuły - Wieżowiec (17)

 • Londyński wieżowiec roztopił części samochodu

  Londyński wieżowiec roztopił części samochodu

  Nowy londyński wieżowiec nazywany "Walkie Talkie" został obwiniony o spowodowanie strat, ponieważ szklana elewacja budynku odbija promienie słoneczne, które roztopiły części samochodu zaparkowanego na pobliskiej ulicy - podał we wtorek portal BBC News.
 • Plastikowa płachta przyczyną pożaru wieżowca w Moskwie

  Plastikowa płachta przyczyną pożaru wieżowca w Moskwie

  Zajęcie się plastikowej płachty od reflektora było przyczyną pożaru w jednej z dwóch wież budowanego w stolicy Rosji największego wieżowca centrum biznesowego "Moskwa-City" - poinformował przedstawiciel dewelopera, Nikita Żurawlew.
 • Moskwa: Pożar na budowie najwyższego wieżowca w Europie

  Moskwa: Pożar na budowie najwyższego wieżowca w Europie

  Trwa akcja gaszenia pożaru, który wybuchł w poniedziałek wieczorem w Moskwie na budowie wieżowca, który po ukończeniu ma być najwyższym tego typu budynkiem w Europie. Nie ma doniesień o rannych.
 • Belfast. Najbrzydsze budynki na Wyspach?

  Belfast. Najbrzydsze budynki na Wyspach?

  Trzy powstające właśnie w Belfaście budynki zostały nominowane w konkursie na najbardziej paskudne wytwory architektury. Jest to kompleks Obel, apartamentowce na St Anne Square oraz wieżowiec The Boat.
 • Budynek "Aqua" w Chicago wieżowcem roku 2009

  Liczący 82 piętra 249-metrowy budynek "Aqua" w Chicago został uznany za najlepszy wieżowiec 2009 roku. Na drugiej pozycji uplasował się 23-piętrowy budynek w Dubaju, trzeci był 60-piętrowy "The Met" w Bangkoku.
 • "Zostało 100 dni, by uratować świat"

  "Zostało 100 dni, by uratować świat"

  Francuski człowiek-pająk Alain Robert wspiął się na budynek banku Lloyd's w londyńskim City, gdzie rozwinął transparent w obronie klimatu.
 • Człowiek-pająk i jego naśladowca zdobyli wieżowiec "NYT"

  Dwóch śmiałków wdrapało się, w odstępie kilku godzin, na ponad 50-piętrowy drapacz chmur na Manhattanie, będący siedzibą "New York Timesa".
 • Samolot uderzył w wieżowiec

  Mały, dwusilnikowy samolot uderzył w 9. piętro budynku mieszkalnego w kanadyjskim Richmond. Pilot zginął na miejscu. Dwóch lokatorów zostało rannych.
 • Najnowszy, najwyższy budynek świata

  Najnowszy, najwyższy budynek świata

  Konstruktorzy największego budynku świata w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich utrzymują, że właśnie prześcignął on dotychczasowego rekordzistę z Tajwanu i nadal jest w stanie budowy - podaje CNN.
 • RMF: Wieżowiec w kształcie karabinu

  Czy chciałbyś mieszkać w miejscu, gdzie przecinają się muszka i szczerbinka kałasznikowa? Albo chodzić do pracy do biura tam, gdzie znajduje się mechanizm spustowy karabinu? Taką możliwość będą mieć mieszkańcy Iżewska w Rosji, gdzie została skonstruowana i do dziś jest produkowana słynna broń maszynowa.

Filmy - Wieżowiec (1)