wieżowiec

Artykuły - Wieżowiec (67)

Filmy - Wieżowiec (10)

 • Francuski youtuber wspiął się na wieżowiec w Barcelonie bez zabezpieczeń

  Francuski youtuber Leo Urban wspiął się bez zabezpieczeń na wieżowiec Melia Barcelona Sky Hotel . Wejście po szklanej elewacji na dach 116-metrowego budynku zajęło Urbanowi niecałą godzinę. Wspinaczowi grozi za kara za nielegalne użycie drona w centrum miasta za pośrednictwem którego nagrywał swoje wejście na wieżowiec.
 • Strumienie wody "wyciekały" z wieżowca

  Przy bezchmurnym niebie o poranku na ulice Filadelfii spadły hektolitry wody. Na nagraniach udostępnionych w sieci widać, że strumienie wylały się z blisko 300-metrowego wieżowca One Liberty Place w centrum miasta. Nagranie pokazujące tę nietypową sytuację stało się hitem w mediach społecznościowych. Wyciek trwał kilkanaście minut. Według lokalnej straży pożarnej, był spowodowany testem ciśnienia w rurach systemu przeciwpożarowego, ale władze miasta jeszcze tego nie potwierdziły. Portal "New York Post" zwrócił uwagę, że w wieżowcu z 1987 roku nie ma odpowiedniego systemu do odprowadzania wody, w który są już wyposażone nowsze konstrukcje. (STORYFUL/x-news)
 • Spektakularne wyburzanie opuszczonego wieżowca

  W Bethlehem w stanie Pensylwania wyburzono dawną siedzibę koncernu stalowego Bethlehem Steel Corporation. Wieżowiec, który był najwyższym budynkiem w strefie przemysłowej Lehigh Valley, stał pusty od 2007 roku. Bethlehem Steel Corporation, które niegdyś było symbolem potęgi amerykańskiego przemysłu, zbankrutowało w 2001 roku, a następnie jego aktywa zostały wykupione przez koncern Mittal Steel. (STORYFUL/x-news)
 • Ekstremalna gra w badmintona na ścianie wieżowca. Wideo

  W Wilnie doszło do ciekawego i niecodziennego przedsięwzięcia. Na wysokości 70 metrów dwóch śmiałków rozegrało mecz badmintona. Swój wyczyn udokumentowali na kamerach sportowych przymocowanych do kasków.