wiezien

Artykuły - Wiezien (-3)

 • Były szef MFW Rodrigo Rato skazany na 4,5 roku więzienia

  Były szef MFW Rodrigo Rato skazany na 4,5 roku więzienia

  Na 4,5 lata więzienia skazał w czwartek sąd w Madrycie byłego szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Rodrigo Rato za sprzeniewierzenie funduszy hiszpańskiej grupy bankowej Bankia za pomocą służbowych kart kredytowych. Oprócz niego skazano 65 osób.
 • Do 25 lat więzienia za wyłudzenia VAT

  Do 25 lat więzienia za wyłudzenia VAT

  Rząd ma dziś omówić m.in. propozycję wprowadzenia kary do 25 lat więzienia za wyłudzenia VAT na wielką skalę. Problem z wyłudzaniem i unikaniem płacenia podatku VAT ma wiele krajów, pod tym względem jesteśmy jednym z najsłabszych krajów UE.
 • 25 lat więzienia nie tylko za oszustwa podatkowe

  25 lat więzienia nie tylko za oszustwa podatkowe

  Zaproponowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości zwiększenie kar za oszustwa w podatku VAT, mogą mieć zastosowanie także dla przedsiębiorców nie działających w celu dokonania wyłudzenia podatku. Maksymalna kara ma wynieść 25 lat więzienia!!!
 • Cztery lata więzienia dla producenta wadliwych implantów piersi

  Cztery lata więzienia dla producenta wadliwych implantów piersi

  Sąd w Aix-en-Provence potwierdził w poniedziałek wyrok czterech lat więzienia dla założyciela francuskiej firmy PIP, produkującej pękające implanty piersi. Wadliwe implanty wszczepiono ponad 300 tys. kobiet na całym świecie. Pozwy przeciwko firmie złożyło 7113 kobiet.
 • Piramida finansowa: 5 lat więzienia dla Bogusława B.

  Piramida finansowa: 5 lat więzienia dla Bogusława B.

  Karę pięciu lat więzienia wymierzył w poniedziałek warszawski sąd Bogusławowi B., skazanemu wcześniej w aferze Art-B, w sprawie wyłudzeń za pomocą tzw. piramidy finansowej. Sąd nałożył na B. i drugiego oskarżonego obowiązek naprawienia wielomilionowej szkody.
 • 25 lat więzienia za obrazę na Facebooku

  - Sąd wojskowy w Tajlandii skazał we wtorek na 25 lat więzienia mężczyznę za zamieszczenie na Facebooku wpisów i zdjęć uznanych za obraźliwe dla tajlandzkiego króla. Jest to jeden z najsurowszych wyroków w takich sprawach w ostatnich latach.
 • 8 lat więzienia dla oskarżonego o oszustwa; ok. 100 pokrzywdzonych

  8 lat więzienia dla oskarżonego o oszustwa; ok. 100 pokrzywdzonych

  Na osiem lat więzienia skazał katowicki sąd okręgowy Tomasza P., któremu ok. 100 osób powierzyło pieniądze - nawet po kilkaset tys. zł - z zamiarem zainwestowania na międzynarodowym rynku walutowym Forex. Zamiast obiecywanego szybkiego zysku stracili oszczędności.