wieża

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Wieża (Film (2005) Reż.Agnieszka Trzos) ,

Artykuły - Wieża (122)

 • W Krakowie stanie Smog Free Tower

  W Krakowie stanie Smog Free Tower

  W krakowskim Parku Jordana w połowie lutego stanie 7-metrowa wieża oczyszczająca powietrze. Prototypową instalację stworzył holenderski projektant Daan Roosegaarde. Smog Free Tower to największy oczyszczacz smogu na świecie.
 • Wieże Samsunga MX-J730 oraz MX-J630

  Wieże Samsunga MX-J730 oraz MX-J630

  W kwietniu w sprzedaży pojawi się nowa linia mini wież Samsunga, w skład której wejdą modele MX-J730 oraz MX-J630.
 • Otwarcie pierwszego nowego gmachu w Strefie Zero

  Otwarcie pierwszego nowego gmachu w Strefie Zero

  Gmach World Trade Center 4, należący do nowego kompleksu budowanego w Strefie Zero w Nowym Jorku, po atakach 11 września 2001 roku otworzył w środę podwoje. Wieżowiec ma 72 piętra i powierzchnię 214 tysięcy metrów kwadratowych. - Po uchyleniu tych wrót, gdy budynek ponownie łączy się z miastem, które go otacza, oraz z ludźmi żyjącymi i pracującymi w sąsiedztwie, miejsce to znów przyczynia się do rozwoju Nowego Jorku - mówił na ceremonii otwarcia burmistrz Michael Bloomberg.
 • Pożar wieży kościoła. Nadzór budowlany oceni straty

  Pożar wieży kościoła. Nadzór budowlany oceni straty

  Zwarcie instalacji elektrycznej mogło być przyczyną pożaru wieży kościoła św. Wojciecha w Białymstoku. Ogień pojawił się w niedzielę przed południem. Nikomu nic się nie stało, ale już teraz wiadomo, że straty są duże.
 • Władze Bytomia chcą uratować wieżę ciśnień

  Władze Bytomia chcą uratować wybudowaną w latach 30. ubiegłego wieku wieżę ciśnień przy ul. Oświęcimskiej. Szukają inwestora, który byłby zainteresowany tym obiektem. Według bytomskiego architekta Przemo Łukasika, wieża nadaje się najlepiej na serwerownię lub biura.
 • Symboliczny moment w Nowym Jorku. "Setki mieszkańców biło brawa"

  Symboliczny moment w Nowym Jorku. "Setki mieszkańców biło brawa"

  Symboliczny moment w Nowym Jorku. Robotnicy wciągnęli na górę ostatni fragment iglicy Wieży Wolności, czyli drapacza chmur, który powstał na gruzach Word Trade Center.
 • Bezpłatne wejściówki na wieżę ratuszową

  Bezpłatne wejściówki na wieżę ratuszową

  4.538 wejściówek w dwa dni odebrali świdniczanie na zwiedzanie wieży ratuszowej.
 • Najcenniejsze miejsce Europy

  Najcenniejsze miejsce Europy

  Według analizy Włoskiej Izby Turystyki Wieża Eiffla jest najcenniejszym zabytkiem Europy. Tuż za największą atrakcją Francji znalazło się rzymskie Koloseum i Sagrada Familia w Barcelonie.
 • Jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi

  Jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi

  Romantyczne zaułki miast, wino z najwyższej półki, niesamowita przestrzeń i historia zapisana w architekturze... Taka jest właśnie Toskania - miejsce, które uwielbiają turyści z całego świata.
 • Szczecin: Wieża Bismarcka na sprzedaż

  W niemieckim internetowym portalu aukcyjnym pojawiła się oferta sprzedaży szczecińskiej Wieży Bismarcka. Prawie 100-letni zabytek, który widać ze statków wpływających do portu, od lat stoi pusty.

Filmy - Wieża (2)

 • Luwr i Wieża Eiffla

  Luwr i Wieża Eiffla to najbardziej znane atrakcje turystyczne Paryża. Znajdują się niemal na każdej pocztówce ze stolicy Francji.
 • "Wieża" kobiet i mężczyzn

  Bohaterami filmu są trzydziestoletni "single" ze świata reklamy, mediów, sztuki i biznesu. Ich losy opowiedziane są równolegle; wszyscy szukają uczuć i pragną zbudować z kimś związek, jednak prawie każdy z nich panicznie się boi...