wieża

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Wieża (Film (2005) Reż.Agnieszka Trzos) ,

Artykuły - Wieża (65)

 • 305-metrowy tulipan nową atrakcją Londynu

  305-metrowy tulipan nową atrakcją Londynu

  W Londynie już wkrótce może powstać wysoka na 305 m wieża, która stanie się nowym centrum kulturalnym i turystycznym miasta.
 • W Krakowie stanie Smog Free Tower

  W Krakowie stanie Smog Free Tower

  W krakowskim Parku Jordana w połowie lutego stanie 7-metrowa wieża oczyszczająca powietrze. Prototypową instalację stworzył holenderski projektant Daan Roosegaarde. Smog Free Tower to największy oczyszczacz smogu na świecie.
 • Wieże Samsunga MX-J730 oraz MX-J630

  Wieże Samsunga MX-J730 oraz MX-J630

  W kwietniu w sprzedaży pojawi się nowa linia mini wież Samsunga, w skład której wejdą modele MX-J730 oraz MX-J630.
 • Otwarcie pierwszego nowego gmachu w Strefie Zero

  Otwarcie pierwszego nowego gmachu w Strefie Zero

  Gmach World Trade Center 4, należący do nowego kompleksu budowanego w Strefie Zero w Nowym Jorku, po atakach 11 września 2001 roku otworzył w środę podwoje. Wieżowiec ma 72 piętra i powierzchnię 214 tysięcy metrów kwadratowych. - Po uchyleniu tych wrót, gdy budynek ponownie łączy się z miastem, które go otacza, oraz z ludźmi żyjącymi i pracującymi w sąsiedztwie, miejsce to znów przyczynia się do rozwoju Nowego Jorku - mówił na ceremonii otwarcia burmistrz Michael Bloomberg.
 • Symboliczny moment w Nowym Jorku. "Setki mieszkańców biło brawa"

  Symboliczny moment w Nowym Jorku. "Setki mieszkańców biło brawa"

  Symboliczny moment w Nowym Jorku. Robotnicy wciągnęli na górę ostatni fragment iglicy Wieży Wolności, czyli drapacza chmur, który powstał na gruzach Word Trade Center.
 • Wieża Philips 3.1 - dźwięk z iPhone'a

  Wieża Philips 3.1 - dźwięk z iPhone'a

  Na rynku pojawiła się nowa wieża Philips 3.1 ze stacją dokującą, która obsługuje jakie urządzenia jak iPod, iPhone lub iPad.
 • Budowa ponad 600-metrowej wieży w Tokio dobiegła końca

  Budowa ponad 600-metrowej wieży w Tokio dobiegła końca

  AFP informuje, że budowa ponad 600-metrowej wieży telekomunikacyjnej w Tokio dobiegła końca. Stała się ona tym samym drugim najwyższym budynkiem świata.
 • W. Protasiuk: Wieża zadała Arkowi kurs na śmierć

  W. Protasiuk: Wieża zadała Arkowi kurs na śmierć

  Rodzice mjr. Arkadiusza Protasiuka, dowódcy prezydenckiego samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem, nie mają wątpliwości, że załoga Tu-154M była źle naprowadzana. To był ewidentnie zamach - twierdzi w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" ojciec pilota Władysław Protasiuk.
 • Wieża stoi, ale tynk odpada

  Wczorajsza sesja pomimo wielu sprzyjającym impulsom okazała się być neutralna w wykonaniu eurodolara. Po początkowych wzrostach wspieranych przez dobre dane z Niemiec i USA, kurs głównej pary walutowej w końcówce sesji zaczął się cofać.
 • Wieża Eiffla i okolice znów ewakuowane

  Wieża Eiffla i okolice znów ewakuowane

  Paryska wieża Eiffla i otaczające ją Pole Marsowe zostały we wtorek wieczorem ewakuowane z powodu alarmu bombowego - poinformowała rzeczniczka władz lokalnych.

Filmy - Wieża (2)

 • Luwr i Wieża Eiffla

  Luwr i Wieża Eiffla to najbardziej znane atrakcje turystyczne Paryża. Znajdują się niemal na każdej pocztówce ze stolicy Francji.
 • "Wieża" kobiet i mężczyzn

  Bohaterami filmu są trzydziestoletni "single" ze świata reklamy, mediów, sztuki i biznesu. Ich losy opowiedziane są równolegle; wszyscy szukają uczuć i pragną zbudować z kimś związek, jednak prawie każdy z nich panicznie się boi...