Wietnam

Artykuły - Wietnam (133)

 • Formuła 1. W Wietnamie liczą na listopadowy debiut

  Formuła 1. W Wietnamie liczą na listopadowy debiut

  Lokalni organizatorzy liczą, że pierwszy w historii wyścig Formuły 1 o Grand Prix Wietnamu na ulicznym torze w Hanoi będzie mógł dojść do skutku pod koniec listopada. Władze kraju ogłosiły, że minęły właśnie trzy miesiące bez wewnętrznej transmisji koronawirusa.
 • Handel światowy rośnie w najwolniejszym tempie od dziesięciolecia

  Handel światowy rośnie w najwolniejszym tempie od dziesięciolecia

  Większa niepewność i wyższe globalne taryfy celne mają niezwykle negatywny wpływ na handel: w 2019 r. wolumen światowego handlu towarów i usług rósł w najwolniejszym tempie od dziesięciolecia (+1,5%). Wynika z ostatniego raportu "Handel Światowy" Euler Hermes.
 • Nowe tygrysy rosną w siłę

  Nowe tygrysy rosną w siłę

  W cieniu niewątpliwych gwiazd gospodarczych, jakimi są Chiny i Indie, w Azji rosną nowe lokalne potęgi. Wietnam, Filipiny, Tajlandia, Indonezja, Malezja - te kraje czeka świetlana przyszłość, o ile przezwyciężą swoje słabości i wykorzystają atuty.
 • Zapłacimy więcej za "małą czarną?

  Zapłacimy więcej za "małą czarną?

  Już w pierwszym kwartale 2017 r. możemy spodziewać się w Polsce wzrostu cen kawy w sklepach i wszystko wskazuje na to, że to nie ostatnia podwyżka w tym roku - do takich wniosków doszli autorzy raportu "Ile zapłacimy za kawę? Dynamika i perspektywy cen kawy" z Centrum im. Adama Smitha. Główną przyczyną tego zjawiska są zmiany klimatyczne w krajach, które są największymi eksporterami tego surowca.
 • Wietnam. Motocykle nielegalne od 2025 roku?

  Wietnam. Motocykle nielegalne od 2025 roku?

  Władze stolicy Wietnamu - Hanoi - rozważają wprowadzenie całkowitego zakazu poruszania się po mieście motocyklami! Nowe przepisy zachęcić mają mieszkańców do korzystania z transportu publicznego i poprawić jakość powietrza w metropolii.
 • Polska rusza na podbój Iranu

  Polska rusza na podbój Iranu

  - Obroty w handlu detalicznym, niewyrównane sezonowo, w czerwcu wzrosły o 6,5 proc. rok do roku, po wzroście o 5,8 proc. w maju - poinformował w poniedziałek GUS. Polscy eksporterzy coraz aktywniej poszukują nowych rynków zbytu; często takich, na których do tej pory nas nie było.
 • ​Wietnam: Australijczyk skazany na dożywocie za handel narkotykami

  ​Wietnam: Australijczyk skazany na dożywocie za handel narkotykami

  Sąd w Ho Chi Minh na południu Wietnamu skazał 34-letniego Australijczyka na dożywotnie więzienie za handel narkotykami - poinformowała w środę przedstawicielka sądu, zastrzegając anonimowość. Proces Nathana Andrew Jamesa trwał zaledwie jeden dzień.
 • Rzadki przypadek w Wietnamie. Są bliźniętami, ale mają różnych ojców

  Rzadki przypadek w Wietnamie. Są bliźniętami, ale mają różnych ojców

  W Wietnamie naukowcy potwierdzili przypadek istnienia bliźniąt, które mają tą samą matkę ale różnych ojców. Rodzina zdecydowała się na przeprowadzenie badań genetycznych, po tym jak bliscy zaczęli sugerować, że dzieci nie są do siebie podobne - informuje BBC.
 • Osiem najbardziej perspektywicznych rynków dla eksporterów

  Osiem najbardziej perspektywicznych rynków dla eksporterów

  Indie, Wietnam, Bangladesz, Filipiny, Tanzania, Kenia, Peru, Kolumbia - to najbardziej perspektywiczne rynki wschodzące dla eksporterów, wynika z raportu firmy Atradius, jednego z ubezpieczycieli należności w obrocie gospodarczym.
 • Franklin Templeton stawia na rynki wschodzące

  Franklin Templeton stawia na rynki wschodzące

  Carlos Hardenberg, wiceprezes Templeton Emerging Markets Group, uważa, że nowe rynki wschodzące mają duże możliwości dalszego rozwoju - osiągają generalnie wyższe stopy wzrostu niż większe rynki wschodzące, mają mniejszy udział inwestycji zagranicznych i są mniej zbadane przez inwestorów.

Filmy - Wietnam (10)

 • Luksusowy hotel dla każdego? Robi wrażenie

  W stolicy Wietnamu, Hanoi, właśnie otworzył się hotel pokryty złotem. Od ceramicznej fasady, po kubki, ekspresy do kawy, prysznice a nawet olbrzymie wanny, oczy gości kuszą przedmioty pokryte 24-karatowym kruszcem. Jak zapewniają właściciele, jest to pierwszy tak bogato urządzony hotel na świecie. Do tego ma być dostępny nie tylko dla najbogatszych.
 • Jak Wietnamczycy obchodzą Nowy Rok? Kuchnia Oli Nguyen

  Chiński Nowy Rok, zwany również Świętem Wiosny, w tym roku wypadł 25 stycznia. W Azji jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku, czasem spotkań rodziny i przyjaciół. W kuchni „Dzień Dobry TVN” Ola Nguyen przygotowała potrawy, które pojawiły się na jej świątecznym stole oraz opowiedziała o tradycjach obchodów Tet Nguyen Dan. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • 84-latka wyzwała żołnierza na pojedynek w pompki. Finał?

  Porucznik Maggie DeSanti w tym roku świętowała 84 urodziny. Podczas wojny w Wietnamie latała helikopterami, pracowała też jako sanitariuszka pomagając rannym żołnierzom. USA nie zapomina o swoich weteranach i ponownie postanowiło odznaczyć dzielną obywatelkę. Całą uroczystość uświetnić miał lot do Arizony. Humory dopisywały, seniorka wpadła więc na niecodzienny pomysł. Wyzwała jednego z ochroniarzy w pojedynku na pompki. Odłożyła laskę, położyła się na ziemi i zrobiła dziesięć powtórzeń. (STORYFUL/x-news)
 • Tajemnicze morskie stworzenie! Nikt nie wie, co to jest

  To dziwaczne morskie stworzenie z setkami ruchomych macek zaskoczyło lokalnych mieszkańców. Tajemniczy gatunek morski - przypominający wielki wodorost - został wyrzucony na brzeg w prowincji Kien Giang w południowym Wietnamie. Ludzie z okolicy zebrali się, by popatrzeć na to dziwne znalezisko. Tajemnicze stworzenie zostało później wypuszczone z powrotem do oceanu. Miejscowi wciąż nie wiedzą, co to było.