Biznes - Wiesław Rozłucki

Artykuły - Wiesław Rozłucki (52)

 • Rozłucki: Trudne czasy przed polską giełdą

  Wprowadzany podatek bankowy, niezniesiony podatek od kopalin, ratowanie polskiego górnictwa przez sektor energetyczny, a także mocno niepewna koniunktura w Chinach i coraz wyższe wymagania wobec giełdowych firm będą w najbliższych latach szkodzić spółkom z GPW - uważa Wiesław Rozłucki, były prezes Rady Giełdy. Nowe władze GPW nie będą miały większego wpływu na przebieg wydarzeń.
 • Prywatyzacja w Polsce: Debiut Banku Pocztowego przyciąga inwestorów

  Prywatyzacja polskiej gospodarki jeszcze się nie zakończyła. Jak powiedział Wiesław Rozłucki, prezes Rady Giełdy Papierów Wartościowych i jej współtwórca, inwestorzy liczą na jesienny debiut akcji Banku Pocztowego, którego właścicielami są PKO BP i Poczta Polska.
 • Dobra koniunktura ożywi naszą giełdę. Akcje zaczną drożeć?

  Koniunktura na warszawskiej giełdzie nie jest ostatnio najlepsza. Od wyborów prezydenckich ceny akcji raczej spadają i w ciągu ostatniego miesiąca WIG20 stracił niemal 7 proc. Wiesław Rozłucki, prezes rady giełdy, liczy jednak na to, że dobra kondycja polskiej gospodarki pozwoli spółkom pomnożyć wartość i przyciągnie inwestorów.
 • Dziś OFE mają przekazać do ZUS-u 51,5 proc. zgromadzonych pieniędzy

  Dziś OFE mają przekazać do ZUS-u 51,5 proc. zgromadzonych pieniędzy

  W sobotę weszła w życie ustawa o OFE. Dziś, zgodnie z ustawą, fundusze mają przekazać do ZUS-u 51,5 proc. zgromadzonych pieniędzy. Zmniejszenie aktywności OFE na rynku kapitałowym może mieć negatywny wpływ na warszawski parkiet. Z drugiej strony, indeksom giełdowym sprzyjać będzie poprawiająca się koniunktura w gospodarce - ocenia Wiesław Rozłucki, prezes Rady Giełdy Papierów Wartościowych.
 • Wiesław Rozłucki przewodniczącym Rady Giełdy

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie informuje, że Rada Giełdy 17 lipca br. podjęła decyzje o powołaniu byłego prezesa GPW na stanowisko przewodniczącego rady giełdy. Kandydaturę Wiesława Rozłuckiego zgłosił dotychczasowy przewodniczący, prof. Leszek Pawłowicz. Profesor Pawłowicz złożył równocześnie rezygnację z pełnienia funkcji przewodniczącego. Dr Wiesław Rozłucki został powołany do rady na wniosek jednego z akcjonariuszy mniejszościowych podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy 22 czerwca br.
 • Inwestycje Polskie czekają: Jak najmniej polityków we władzach

  Inwestycje Polskie czekają: Jak najmniej polityków we władzach

  W pierwszej połowie grudnia zostanie złożony wniosek o zarejestrowanie spółki Inwestycje Polskie. To jeden z pomysłów rządu na wsparcie kluczowych projektów inwestycyjnych i pobudzenie gospodarki. Formalnie spółka zacznie działać po nowym roku. Wtedy też poznamy nazwisko jej prezesa, skład zarządu i rady nadzorczej.
 • Giełdę czekają spadki

  - Nie skończyły się jeszcze kłopoty warszawskiej giełdy. W najbliższych miesiącach czekają nas jeszcze dalsze spadki - powiedział Wiesław Rozłucki, były szef Giełdy Papierów Wartościowych, w czasie Forum Makroekonomicznego zorganizowanego przez BRE Bank i Forbes.
 • Rezygnacja Wiesława Rozłuckiego

  Raport bieżący nr 28/2007Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A. ("PKN ORLEN S.A.", "Spółka") informuje, że otrzymał w dniu dzisiejszym oświadczenie Członka Rady Nadzorczej Spółki Pana Wiesława Rozłuckiego, iż nie zamierza on ubiegać się o wybór na Członka Rady Nadzorczej PKN ORLEN S.A. w następnej kadencji.Piotr Kownacki - Prezes ZarząduDariusz Grębosz - Dyrektor Biura
 • Powołanie Pana Wiesława Rozłuckiego do Rady Nadzorczej WASKO S.A.

  Raport bieżący nr 9/2007Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zgodnie z §5 ust 1. pkt 22 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku - w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych, Zarząd WASKO S.A. informuje o powołaniu z dniem 6 lutego 2007 roku Pana Wiesława Rozłuckiego w skład Rady Nadzorczej WASKO S.A. oraz przekazuje do publicznej wiadomości informacje na temat