wiersz

Artykuły - Wiersz (44)

 • Nieznane wiersze noblistki

  Nieznane wiersze noblistki

  Nieznane szerszej publiczności wiersze Wisławy Szymborskiej z lat 1944-48 jesienią trafią na księgarskie półki - zapowiada "Dziennik Polski".
 • 375 osób nadesłało wiersze na konkurs poetycki

  375 osób z całego kraju nadesłało wiersze na 35. Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Haliny Poświatowskiej - poinformował we wtorek Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie. Wśród nich są debiutanci i autorzy z dorobkiem literackim.
 • Wisława Szymborska "Wystarczy"

  Wisława Szymborska "Wystarczy"

  28 września w Muzeum Manggha w Krakowie odbyła się prezentacja nowego wydania tomu Wystarczy Wisławy Szymborskiej, wzbogaconego o płytę CD.
 • Nowy wiersz Grassa, tym razem na temat Grecji

  Nowy wiersz Grassa, tym razem na temat Grecji

  W niecałe dwa miesiące po opublikowaniu krytykującego Izrael wiersza niemiecki laureat literackiej nagrody Nobla Guenter Grass ponownie wdał się w poetycką polemikę na aktualny polityczny temat - tym razem postępowania UE wobec pogrążonej w kryzysie Grecji.
 • Skarby nieprzebrane na stronie Ludwika Dorna!

  Skarby nieprzebrane na stronie Ludwika Dorna!

  Każdy z nas słyszał pewnie o "Sennych przygodach śpiocha-tłuściocha i psa Saby", czyli o wierszowanej opowiastce dla dzieci pióra Ludwika Dorna. Ale mało kto ją czytał. Teraz macie szansę: możecie przeczytać "Śpiocha" i inne dornowe utwory. W tym te dla dorosłych.
 • Sadurski sparodiował Rymkiewicza. "Fronda" terlikowska łyknęła

  Sadurski sparodiował Rymkiewicza. "Fronda" terlikowska łyknęła

  Wiersz na swoim blogu opublikował w prima aprilis profesor Wojciech Sadurski, całkiem udatnie naśladując górnolotny styl Wieszcza IV Rzeczpospolitej. I jego apokaliptyczną wizję Polski. I wizję jej zbawiciela, Jarosława Polskęzbawa Kaczyńskiego.
 • Pożegnanie Szymborskiej - wiersz zamiast hejnału

  Pożegnanie Szymborskiej - wiersz zamiast hejnału

  W czwartek zamiast tradycyjnego hejnału trębacz zagra z Wieży Mariackiej "Nic dwa razy się nie zdarza" - utwór do wiersza Wisławy Szymborskiej, który miała w swoim repertuarze Kora i Maanam, a wcześniej Łucja Prus - poinformowała Aleksandra Nalepa z Krakowskiego Biura Festiwalowego.
 • Wokół wierszy Grzegorza Ciechowskiego

  Wokół wierszy Grzegorza Ciechowskiego

  "Wokół Niego" to nazwa muzycznego projektu nawiązującego do tomiku poetyckiego wydanego przez Grzegorza Ciechowskiego pt. "Wokół niej" (1996 r.).