Wieloryby

Artykuły - Wieloryby (18)

Filmy - Wieloryby (7)

 • Ciekawskie olbrzymy podpłynęły blisko turystów

  Grupa turystów doświadczyła niesamowitego spotkania. Cała rodzina ciekawskich humbaków przepłynęła obok statku.
 • Rzeź wielorybów w Islandii

  Mimo akcji protestacyjnych Islandia kontynuuje połowy wielorybów. W tym roku Islandczycy mogą złowić prawie 200 finwali. Ten film jest dla widzów o mocnych nerwach.
 • Wieloryby skazane na śmierć! Wszystko przez...

  Ratownicy w Nowej Zelandii usiłowali uratować stado wielorybów, które utknęło na mieliźnie w okolicy cyplu Farewell w Złotej Zatoce, u wybrzeży Wyspy Południowej. Polewano je wodą i próbowano utrzymać w formie do czasu przypływu. Udało się oswobodzić kilkanaście zwierząt, kierując je na głębszą wodę. Jednak po chwili te same zwierzęta wróciły na plaże, tak jakby dążyły do śmierci. W okolicach Nowej Zelandii co jakiś czas dochodzi do smutnych zdarzeń z udziałem wielorybów i delfinów. Nie wiadomo, dlaczego zwierzęta zachowują się w ten sposób. Powstało na ten temat już kilka teorii. Jedna z nich mówi, że ssaki są zdezorientowane przez sonary używane przez żeglugę. Inna, że wydarzenia te są spowodowane przez zmiany ziemskiego pola magnetycznego, które mogą wywoływać błędy nawigacyjne.
 • Wybryk natury! Dwa zrośnięte wieloryby znalezione na plaży

  To prawdziwa sensacja naukowa! Dwa zrośnięte ze sobą wieloryby z gatunku pływacza szarego znalazł u wybrzeży Meksyku pewien rybak. Złączone brzuchami wieloryby przyszły na świat prawdopodobnie wskutek poronienia, a fale wyrzuciły je na brzeg. Chociaż żyły jeszcze, kiedy je znaleziono, zmarły po kilku godzinach...To pierwszy odnotowany przypadek bliźniąt syjamskich u tego gatunku wielorybów.