wieloryb

Artykuły - Wieloryb (26)

 • USA: Nurkował, został połknięty przez wieloryba. "Myślałem, że umrę"

  USA: Nurkował, został połknięty przez wieloryba. "Myślałem, że umrę"

  Michael Packard nurkował w poszukiwaniu homarów u wybrzeży Cape Cod w Massachusetts. W pewnym jednak momencie - jak relacjonował - "poczuł wstrząs i nastała kompletna ciemność". Po chwili mężczyzna zorientował się, że znalazł się w jamie ustnej wieloryba, który próbuje go połknąć. Po kilkudziesięciu sekundach humbak wypluł 56-latka. Packard trafił do szpitala.
 • Krwawa uczta rekinów. Szał bestii uwieczniony na wideo!

  Krwawa uczta rekinów. Szał bestii uwieczniony na wideo!

  Istny szał żerowania żarłaczy białych został uwieczniony przez amerykańskiego rybaka. Gdy usłyszał on o znalezieniu martwego wieloryba w pobliżu, od razu wiedział, że rekiny mogą wkrótce urządzić sobie tam ucztę. To, co zobaczył, przeszło jego najśmielsze oczekiwania.
 • "Jesteśmy martwe" - kobiety znalazły się w paszczy wieloryba

  "Jesteśmy martwe" - kobiety znalazły się w paszczy wieloryba

  Co łączy Pinokia, biblijnego Jonasza i dwie kobiety, które pływały kajakiem na Oceanem Spokojnym? Otóż wszystkie wyżej wymienione postacie znalazły się w paszczy gigantycznego stworzenia wodnego. Na szczęście paniom udało się uniknąć całkowitego połknięcia przez olbrzyma.
 • Dziwne, regularne ślady na dnie Oceanu Spokojnego

  Dziwne, regularne ślady na dnie Oceanu Spokojnego

  Pod powierzchnią Oceanu Spokojnego, między Meksykiem a Hawajami, znaleziono dziwne gigantyczne ślady przypominające odciski stóp. Co prawda istnieją pewne teorie co do ich genezy, jednak jest jeszcze daleko do osiągnięcia jakichkolwiek ostatecznych odpowiedzi.
 • Połknął go wieloryb. Nagranie zachwyca i... przeraża!

  Połknął go wieloryb. Nagranie zachwyca i... przeraża!

  ​- Nic nie przygotuje cię na połknięcie przez wieloryba - mówi nurek Rainer Schnepf, którego spotkanie z największym żyjącym na Ziemi zwierzęciem było wyjątkowo bliskie.
 • Stwór morski wyrzucony na brzeg Filipin

  Stwór morski wyrzucony na brzeg Filipin

  Ciało 6-metrowego stworzenia morskiego zostało wyrzucone na brzeg plaży na Filipinach, wskrzeszając legendy o zbliżających się katastrofach naturalnych.
 • Rosja: 13-metrowy wieloryb ugrzązł w rzece. Trwa akcja ratunkowa

  Rosja: 13-metrowy wieloryb ugrzązł w rzece. Trwa akcja ratunkowa

  13-metrowy wieloryb grenlandzki utknął w ujściu rzeki na wyspie Wielki Szantar, na rosyjskim Dalekim Wschodzie. Pracownicy tamtejszego rezerwatu pospieszyli mu na ratunek, ale zwierzę jest zbyt duże, by zawrócić je do rzeki lub pokonać mieliznę.
 • Argentyna: Zbłąkany wieloryb wywołał sensację

  ​Niecodzienny widok przywitał w spacerowiczów w Buenos Aires - do tamtejszej mariny wpłynął wieloryb.
 • Mocha Dick - morska bestia, przy której Megalodon to płotka

  Mocha Dick - morska bestia, przy której Megalodon to płotka

  20 metrów długości i 20 zatopionych statków na koncie. Postrach mórz i oceanów. Nie mówimy tutaj o pirackiej łajbie, tylko o zwierzęciu. Mocha Dick to bestia, której bał się każdy marynarz.

Filmy - Wieloryb (10)