Wielki Gatsby

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Wielki Gatsby (Film (2012)[The Great Gatsby] Reż.Baz Luhrmann) , Wielki Gatsby (Film (1974)[The Great Gatsby] Reż.Jack Clayton)

Artykuły - Wielki Gatsby (45)

 • Bestsellery pod choinkę - co kupują spóźnialscy?

  Bestsellery pod choinkę - co kupują spóźnialscy?

  "Sezon Burz" Andrzeja Sapkowskiego, najnowszy album Beyonce czy "Wielki Gatsby" z Leonardo DiCaprio na dvd, to jedne z wielu propozycji na prezent pod choinkę. Przed świętami najnowsze książki, płyty i filmy okazują się być pomocne dla spóźnialskich...
 • Zmarła aktorka Karen Black

  Zmarła aktorka Karen Black

  W wieku 74 lat zmarła w czwartek, 8 sierpnia, w Los Angeles amerykańska aktorka Karen Black , znana z takich filmów jak "Swobodny jeździec" i "Wielki Gatsby" - poinformował dziennik "Los Angeles Times".
 • DiCaprio i Foxx znowu razem

  DiCaprio i Foxx znowu razem

  Leonardo DiCaprio i Jamie Foxx, którzy zagrali główne role w nagrodzonym Oscarem za scenariusz filmie Quentina Tarantino "Django", znów będą razem pracować. Wystąpią w adaptacji kryminalnej powieści Craiga Zahlera "Mean Business on North Ganson Street".
 • Alan Parker krytykuje technologię 3D

  Alan Parker krytykuje technologię 3D

  Brytyjski reżyser Alan Parker uważa, że "Wielki Gatsby" Baza Luhrmanna został zrobiony w technologii 3D tylko po to, aby zwróciło się 120 milionów dolarów, jakie wpakowano w produkcję obrazu.
 • DiCaprio: Gatsby mu się nie podobał

  DiCaprio: Gatsby mu się nie podobał

  Leonardo DiCaprio, przyjmując główną rolę w nowej ekranizacji klasycznej powieści F. Scotta Fitzgeralda "Wielki Gatsby", był początkowo sceptyczny. Nie podobała mu się książka i nie przepadał za wcześniejszą wersją filmową, z Robertem Redfordem wcielającym się w tytułową postać.

Filmy - Wielki Gatsby (7)

 • "Wielki Gatsby" - przed i po komputerowej obróbce

  Zobaczcie, jak w oryginale wyglądały surowe sceny do filmu "Wielki Gatsby". Wielki szacunek dla specjalistów od efektów specjalnych!
 • Carey Mulligan: Doświadczyliśmy czegoś niesamowitego

  Aktorka Carey Mulligan opowiada o kręceniu jednej ze scen do filmu "Wielki Gatsby".
 • Tobey Maguire: Porządny facet w zepsutym świecie

  Tobey Maguire w filmie "Wielki Gatsby" gra przyjaciela głównego bohatera. - Jest on porządnym, moralnym facetem ze Środkowego Zachodu, a jego rodzina ciężko pracuje w hurtowni wyrobów żelaznych. Trafia do świata, który stanowczo różni się od tego, co do tej pory doświadczył; pomiędzy ludzi znacznie bardziej od niego wyrafinowanych - mówi o swojej postaci aktor.
 • Leonardo DiCaprio: To wcale nie o miłości

  Pamiętam, że czytając tę powieść w młodości, nie do końca rozumiałem tę wielką tragedię. Postrzegałem ją po prostu jako tradycyjną opowieść o miłości. Tymczasem pod wieloma względami ona wcale nie jest o miłości. Opowiada o zepsuciu społeczeństwa w tamtych czasach i zepsuciu, które nadal panuje w wielu miejscach na świecie - mówi Leonardo DiCaprio, który gra tytułową rolę w filmie "Wielki Gatsby".