Wielkanoc

Artykuły - Wielkanoc (398)

 • Majka Jeżowska: W tym roku święta spędzam w domu w Nowym Sączu

  Majka Jeżowska: W tym roku święta spędzam w domu w Nowym Sączu

  Majka Jeżowska planuje wybrać się do Nowego Sącza z gotowym już świątecznym prowiantem. Sama tradycyjnie zrobi sałatkę jarzynową i śledziową oraz upiecze wielkanocne ciasta. Pozostałe potrawy zamówi. Artystka cieszy się, że spędzi ten czas w rodzinnych stronach przy stole pełnym smakołyków.
 • Ujęcie w księgach świadczeń wielkanocnych dla pracowników

  Ujęcie w księgach świadczeń wielkanocnych dla pracowników

  Niektórzy pracodawcy chcąc umilić okres Świąt Wielkanocnych swoim obecnym i byłym pracownikom, przekazują im różnego rodzaju świadczenia. Pracownicy są obdarowywani m.in. paczkami, bonami, talonami lub świadczeniami pieniężnymi. Sposób ujęcia w księgach tego typu świadczeń uzależniony jest od tego, z jakich środków są finansowane oraz czy podlegają one opodatkowaniu i oskładkowaniu.
 • Tegoroczna Wielkanoc niewiele droższa niż przed rokiem

  Tegoroczna Wielkanoc niewiele droższa niż przed rokiem

  Żywności na tegoroczne święta Wielkanocne będzie o ok. 2,5 proc. droższa niż przed rokiem. Najwięcej zdrożeją warzywa i pieczywo. Natomiast jaja będą zdecydowanie tańsze niż przed rokiem - wynika z szacunków analityków banku BNP Paribas.
 • Wielkanoc z nowymi odcinkami "Sanatorium miłości" i "Rolnik szuka żony"

  Wielkanoc z nowymi odcinkami "Sanatorium miłości" i "Rolnik szuka żony"

  W Wielką Sobotę 20 kwietnia br. stacja TVP1 wyemituje świąteczny odcinek reality-show "Sanatorium miłości", w którym wystąpią uczestnicy pierwszej edycji programu. Również podczas świąt wielkanocnych ma pojawić się specjalny odcinek nowej edycji programu "Rolnik szuka żony".
 • Przed Wielkanocą dyskonty znowu zwiększą ilość promocji. Eksperci: To przez zakaz handlu w niedziele

  Przed Wielkanocą dyskonty znowu zwiększą ilość promocji. Eksperci: To przez zakaz handlu w niedziele

  Analiza gazetek z lat 2017-2018 wykazała, że liczba promowanych artykułów w dyskontach wzrosła o blisko 40 proc. Najbardziej zwiększyła ją Biedronka. Z kolei Lidl i Netto miały skoki na podobnym poziomie. Ten ostatni najmocniej postawił na marki narodowe.
 • Wielkanoc inaczej: świąteczny urlop poza domem

  Wielkanoc inaczej: świąteczny urlop poza domem

  Z roku na rok coraz więcej Polaków, zamiast stresów związanych ze świątecznymi przygotowaniami, stawia na zorganizowany przez innych wyjazd. Święta są przede wszystkim po to, by odpocząć – a odpoczynek należy się również Tobie. Nawet, jeśli jesteś tradycjonalistką, postaw przynajmniej raz w roku na ten trend. Jakie są najpopularniejsze kierunki? Gdzie warto wyjechać z rodziną?
 • Długa droga wędzonego łososia z tanim przystankiem w Polsce

  Długa droga wędzonego łososia z tanim przystankiem w Polsce

  W Wielki Piątek także na polskim stole coraz częściej pojawia się wędzony łosoś - spektakularny przykład plusów i minusów globalizacji.
 • Pogoda na Wielkanoc. Możliwy śnieg

  Pogoda na Wielkanoc. Możliwy śnieg

  W niedzielę i poniedziałek wielkanocny spodziewane jest duże zachmurzenie i opady deszczu w całym kraju. Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska mówi, że na północy Polski w Wielkanoc mogą wystąpić nawet opady deszczu ze śniegiem lub samego śniegu.

Zdjęcia - Wielkanoc (0)

Filmy - Wielkanoc (73)

 • Jak udekorować stół na Wielkanoc?

  Stylistka wnętrz Urszula Michalak zdradziła w "Dzień Dobry TVN" pomysły na wielkanocne dekoracje stołu. - Zając i jajko są klasyką i muszą być - powiedziała. - Pozwólmy sobie na swobodę i luz - dodała. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Ucierana babka wielkanocna. Sprawdź

  Kuchnia wielkanocna jest pełna jajek pod każdą postacią i drożdżowych babek, które bywają kapryśne. W kuchni "Dzień Dobry TVN" restauratorka Beata Kartowicz podzieliła się swoimi przepisami na ulubione świąteczne dania. Na stole pojawiły się takie smakołyki, jak: ucierana babka wielkanocna, mazurek czekoladowy, barszcz biały i jajka faszerowane szynką, chrzanem i szczypiorem. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jan Kuroń i jego jajeczne przepisy na Wielkanoc

  Jajko to podstawowa potrawa na wielkanocnym stole. Gotowane, faszerowane lub jako dodatki do sałatek. Poza kurzymi, które są najpopularniejsze i najtańsze, możemy sięgnąć po kacze czy przepiórcze. W kuchni „Dzień Dobry TVN” Jan Kuroń zaproponował dania z dodatkiem różnych rodzajów jaj. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Cristina Catese i wielkanocne baby z Włoch

  W kuchni „Dzień Dobry TVN” Cristina Catese przygotowała różne wersje wielkanocnych bab z Włoch - pupazze. Jaką konsystencję powinno mieć ciasto na ten wyjątkowy deser? Na stole pojawiły się między innymi takie smakołyki, jak: colomba pasquale i pupazze frascatane. (Dzień Dobry TVN/x-news)