Wielkanoc

Artykuły - Wielkanoc (231)

Filmy - Wielkanoc (64)

 • Dworczyk o świątecznych odwiedzinach: Namawiam wszystkich, żeby ograniczyć to do absolutnego minimum

  “Namawiamy wszystkich, żeby ograniczyli do minimum tego rodzaju aktywność, kontakty. W trosce o zdrowie własne i zdrowie najbliższych. Wiemy, że teraz ta transmisja już ma charakter poziomy - to nie są przypadki przywiezione z zagranicy, epidemia rozszerza się w kraju każdego dnia. W związku z tym tego rodzaju przejazdy i spotkania przy świątecznym stole są obarczone bardzo dużym ryzykiem” - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Moja mama skończyła 80 lat, my mieszkamy z rodziną niedaleko, mama mieszka sama. Ja w trosce o jej zdrowie stwierdziłem, że nie możemy tej Wielkanocy spędzić wspólnie, dlatego, że ryzyko dla osoby starszej jest bardzo duże - stwierdził minister. Członek sztabu zarządzania kryzysowego został też zapytany, czy po świętach szkoły wrócą do normalnego funkcjonowania. W najbliższych dniach na pewno zapadną decyzje dotyczące funkcjonowania szkół i ewentualnych dalszych przepisów związanych z rozwojem koronawirusa - zadeklarował. Ja nie chcę spekulować dzisiaj jak to się skończy, bo to są zbyt poważne sprawy, żeby sobie gdybać. My opieramy się w tej sprawie na opinii Ministerstwa Zdrowia, lekarzy i ekspertów i to jest podstawa do podejmowania decyzji - odparł.
 • Ekspresowa tarta wielkanocna

  Przepis na ekspresową tartę wielkanocną to nietypowy pomysł na wyborny wypiek, który doskonale sprawdzi się na każdym Wielkanocnym stole! Starty ser, gotowane jajka, trochę szynki, zielonego groszku, a wszystko w naturalnym jogurcie - nie tylko pięknie wygląda, ale i doskonale smakuje! Jeśli nie macie czasu na przygotowanie domowego spodu, wykorzystajcie gotowe ciasto francuskie - w ten sposób wszystko zajmie wam dosłownie parę chwil!
 • Te przyprawy kojarzą się z wiosną, świętami i poprawiają nastrój

  Jak pachnie wiosna? Dodajmy do aromatu budzących się roślin i słońca w powietrzu zapach wielkanocnych potraw. Aromatyczne dania i wypieki nie mogą powstać bez kilku niezastąpionych przypraw świątecznego stołu.
 • Naturalne barwniki do pisanek

  Pisanki to nieodłączny element każdej Wielkanocy. Świąteczne, kolorowe jajka to okazja do popisania się własnymi umiejętnościami, a także doskonały sposób na urozmaicenie, upiększenie naszych wnętrz! Niektórzy z nas mają mnóstwo własnych sposobów na przepiękne pisanki, niektórzy wybierają sztuczne barwniki do kolorowania pisanek, są jednak proste sposoby, jak naturalnymi metodami barwić pisanki. Jak to zrobić? Zobaczcie!