Wielka Sobota

Artykuły - Wielka Sobota (-2)

 • ​Wielka Sobota w Cerkwi i innych obrządkach wschodnich

  ​Wielka Sobota w Cerkwi i innych obrządkach wschodnich

  Prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich obchodzą 4 maja Wielką Sobotę, kończąc w ten sposób czas oczekiwania na Święta Wielkanocne. W tym roku wypadają one u nich 5 maja, czyli pięć tygodni po Wielkiej Nocy u katolików.
 • Tragiczny bilans Wielkiej Soboty

  Tragiczny bilans Wielkiej Soboty

  W Wielką Sobotę państwowa straż pożarna interweniowała 768 razy, w tym 372 razy wyjeżdżała do gaszenia pożarów.
 • Handlowcy: Niektóre sieci sklepów będą czynne w sobotę do 18

  Handlowcy: Niektóre sieci sklepów będą czynne w sobotę do 18

  Niektóre sieci handlowe będą czynne w Wielką Sobotę do godz. 18, a część planuje pracę do godziny 16 lub 17 - wynika z informacji zebranych przez PAP. Związkowcy jak co roku apelują, by nie odkładać zakupów na ostatnią chwilę.
 • Wielka Sobota: Święcenie pokarmów i adoracja Chrystusa

  W Wielką Sobotę w Kościele katolickim przez cały dzień trwa święcenie pokarmów i adoracja Chrystusa złożonego do grobu. Zgodnie z polskim obyczajem przy symbolicznym grobie czuwa warta - ministranci, harcerze, niekiedy strażacy w galowych mundurach.
 • Wielka Sobota także w obrządkach wschodnich

  Prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich obchodzą 23 kwietnia Wielką Sobotę, kończąc w ten sposób czas oczekiwania na Święta Wielkanocne. W tym roku wypadają one u nich 24 kwietnia, czyli w tym samym terminie, co u katolików.
 • Luterańska Wielkanoc na Śląsku Cieszyńskim

  Wieczorne nabożeństwa zostaną odprawione w Wielką Sobotę w ewangelicko-augsburskich kościołach na Śląsku Cieszyńskim. Wierni będą rozważali pamiątkę śmierci Chrystusa i z nadzieją oczekiwać na Zmartwychwstanie Pańskie.