wielka płyta

Artykuły - Wielka płyta (53)

 • Deweloperzy zainteresowani wielką płytą?

  Deweloperzy zainteresowani wielką płytą?

  Pojawiają się sygnały o wzroście zainteresowania wielką płytą ze strony deweloperów. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, czy rośnie liczba wielkopłytowych bloków oddawanych do użytku.
 • Na rynku brakuje wielkiej płyty

  Na rynku brakuje wielkiej płyty

  Mieszkania w starych betonowych blokach sprzedają się jak ciepłe bułeczki. W największych miastach ofert takich po prostu brakuje. Wszystko przez przystępną cenę, dobrą lokalizację i rozwiniętą infrastrukturę.
 • Mieszkania na sprzedaż - wielka płyta nie rdzewieje

  Mieszkania na sprzedaż - wielka płyta nie rdzewieje

  Stara miłość ponoć nie rdzewieje. Podobnie zamiłowanie Polaków do mieszkań w budownictwie z wielkiej płyty. Pomimo upływającego czasu, takie wystawiane na sprzedaż mieszkania cieszą się bowiem niesłabnącym zainteresowaniem naszych rodaków.
 • Morawiecki: Program termomodernizacji rozszerzony o wielką płytę

  Morawiecki: Program termomodernizacji rozszerzony o wielką płytę

  Program termomodernizacji budynków zostanie rozszerzony o budownictwo z wielkiej płyty - oświadczył premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu rządu. Jak dodał, znajdą się również środki z budżetu na ocieplanie budynków z wielkiej płyty.
 • Co 19. nowe mieszkanie powstaje w bloku z wielkiej płyty

  Co 19. nowe mieszkanie powstaje w bloku z wielkiej płyty

  Jesteśmy świadkami renesansu technologii wielkopłytowej. Z kwartału na kwartał rośnie liczba mieszkań budowanych z betonowych elementów prefabrykowanych - wynika z danych urzędu statystycznego. Gonimy tym samym Zachód, gdzie budowanie z gotowych modułów pomaga w rozwiązaniu problemów rosnących kosztów budowy, ekologii czy długiego procesu budowlanego.
 • Wielka płyta wraca do łask

  Wielka płyta wraca do łask

  Prawie co dwudzieste nowe mieszkanie powstaje już w technologii wielkopłytowej - wynika z danych urzędu statystycznego.
 • Będzie nowa premia dla mieszkających w blokach z wielkiej płyty

  Będzie nowa premia dla mieszkających w blokach z wielkiej płyty

  Rząd zajmie się dziś projektem ustawy, która ma poprawić efektywność energetyczną budynków z wielkiej płyty - wynika z porządku obrad rządu opublikowanego na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Projekt zakłada udzielenie dodatkowej premii dla spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych a także samorządów na zakup i montaż tzw. kotew, którymi łączy się warstwę fakturową i warstwę konstrukcyjną w płytach wielowarstwowych.
 • Zasób mieszkaniowy rośnie, lecz wciąż daleko nam do Zachodu

  Zasób mieszkaniowy rośnie, lecz wciąż daleko nam do Zachodu

  Dziura mieszkaniowa od lat stanowi nośny, medialny temat. Ostatnimi czasy można jednak przeczytać, że różnica między liczbą gospodarstw domowych w Polsce, a liczbą mieszkań znacznie się zmniejszyła. Według niektórych statystyk nawet całkowicie zanikła. Czy wynika to ze zwiększenia zasobu mieszkaniowego?
 • Kielce wielką płytą stoją

  Kielce wielką płytą stoją

  W większości miast wojewódzkich wielka płyta odpowiada za ponad 30 proc. mieszkań. Prym wiodą tu Kielce, Gorzów Wielkopolski, Olsztyn i Katowice. Budownictwo charakterystyczne dla epoki PRL-u we wszystkich miastach wojewódzkich stanowi ważny i wciąż pożądany segment rynku - głównie za sprawą przyzwoitej lokalizacji i przystępnych cen - wynika z danych zebranych przez HRE Investments.
 • Budownictwo komunalne otrzyma duży zastrzyk gotówki

  Budownictwo komunalne otrzyma duży zastrzyk gotówki

  Rząd chce, by termomodernizacja bloków ruszyła pełną parą, a gminy nie zasłaniały się nieżyciowymi przepisami.

Filmy - Wielka płyta (1)