wielka płyta

Artykuły - Wielka płyta (0)

 • Mieszkania z PRL nie do pobicia?

  Mieszkania z PRL nie do pobicia?

  Zdaniem Bartosza Turka analityka z Open Finance, koniunktura na rynku mieszkaniowym trwa w najlepsze. Polacy kupują najwięcej mieszkań, a deweloperzy budują ich najwięcej w historii. Jednak za Gierka budowano znacznie więcej niż w aktualnym boomie.
 • Mieszkania w blokach popularne na rynku wtórnym

  Mieszkania w blokach popularne na rynku wtórnym

  Mieszkania w blokach z wielkiej płyty nie tylko wygrywają konkurencję z innymi typami budownictwa mieszkaniowego na rynku wtórnym, ale z powodzeniem rywalizują również z ofertą deweloperską. Jak to się dzieje, że pozornie nieatrakcyjne budownictwo ciągle ma wzięcie? Odpowiedź tkwi nie tylko w przystępnej cenie.
 • Mieszkania w blokach z wielkiej płyty trzymają cenę

  Mieszkania w blokach z wielkiej płyty trzymają cenę

  Dlaczego mieszkania w blokach z wielkiej płyty trzymają cenę? Być może powodem jest kiepska jakość nowych lokali budowanych przez deweloperów. Pogłoski o śmierci betonowych bloków wydają się więc przesadzone - przekonują analitycy Open Finance.
 • Zalety i wady mieszkań używanych

  Zalety i wady mieszkań używanych

  Mieszkaniowy rynek wtórny pozostaje ciągle rynkiem "pierwszego wyboru" dla kupujących nieruchomości w naszym kraju. Jego popularność może w najbliższym czasie rosnąć, z powodu obostrzeń kredytowych i kończącego się programu MDM. Ceny mieszkań używanych w większości lokalizacji są niższe niż nowych. Więcej można też utargować podczas transakcji kupna.
 • Domy z betonu nadal popularne

  Domy z betonu nadal popularne

  Szacuje się, że około 12 milionów Polaków mieszka w tzw. domach z betonu, jak śpiewała o nich Martyna Jakubowicz, czyli w blokach z czasów PRL. Nic dziwnego, że lokale z wielkiej płyty stanowią istotny odsetek transakcji na rynku wtórnym. Wbrew pozorom blokowiska cieszą się ciągle dużą popularnością.
 • Wielka płyta nie straci wzięcia na rynku mieszkaniowym

  Wielka płyta nie straci wzięcia na rynku mieszkaniowym

  W Polsce stoi ponad 4 mln mieszkań postawionych w technologii wielkiej płyty, a więc mieszka w nich nawet kilkanaście milionów obywateli. Blok z czasów PRL to ciągle najczęstsze mieszkanie spotykane w ofertach z rynku wtórnego.
 • Wielka płyta na nowo?

  Wielka płyta na nowo?

  Przeżywająca swój rozkwit w PRL technologia przetrwała okres zapomnienia i ma szansę na renesans. Dokonany postęp pozwolił wyeliminować wiele jej wad, nie tracąc równocześnie dotychczasowych zalet. Czy Polacy wrócą do domów z wielkiej płyty?
 • Połowa Polaków mieszka w lokum z PRL-u

  Połowa Polaków mieszka w lokum z PRL-u

  W ostatnich 25 latach mieliśmy do czynienia z bardzo szybkim rozwojem budownictwa deweloperskiego. Dane GUS-u potwierdzają jednak to, co można zauważyć podczas zwiedzania polskich miast. Lokale i domy wybudowane w czasach PRL-u wciąż odgrywają największą rolę na rynku mieszkaniowym. W lokum pochodzącym z Polski Ludowej mieszka około połowa rodaków. Najbardziej popularne są budynki z lat 60., 70. i 80. Ich utrzymanie w dobrym stanie niestety będzie wymagało coraz większych nakładów finansowych.
 • Wielka płyta w Polsce wciąż popularna

  Wielka płyta w Polsce wciąż popularna

  Wiele można o blokach z wielkiej płyty powiedzieć, ale na pewno nie to, że nie cieszą się popularnością. Z analizy statystyk transakcji dokonanych przez klientów Home Brokera wynika, że w latach 2012-2015 tego typu lokale stanowiły prawie 40 proc. wszystkich sprzedanych mieszkań.
 • Co zrobić z wielką płytą?

  Co zrobić z wielką płytą?

  Według szacunków około 10 -12 milionów Polaków żyje w "domach z betonu", czyli blokach z wielkiej płyty.