Wielka Brytania

Synonimy:
brytania, brytyjska wielka brytaia wielka brytani wielka brytnia
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wielka Brytania (7108)

 • Każdy dom z ładowarką do samochodu? Tego chce Wielka Brytania

  Każdy dom z ładowarką do samochodu? Tego chce Wielka Brytania

  Wielka Brytania do 2040 roku chce pozbyć się samochodów napędzanych benzyną oraz olejem napędowym. Rządzący proponują również, aby każdy nowy dom był automatycznie wyposażony w ładowarkę do pojazdów elektrycznych.
 • Pod ochroną Trzech Lwów

  Pod ochroną Trzech Lwów

  Wojny handlowe na poważnie wystartowały, tymczasem rynki finansowe kontynuują pozytywne odbicie. Ostatnie słowo nie zostało jeszcze wypowiedziane, więc trwałość poprawy nastrojów nie jest pewna. W międzyczasie gorąco robi się na brytyjskiej scenie polityczne, gdzie ostatnie postanowienia ws. Brexitu wywołują roszady w rządzie.
 • Brytyjczycy będą teraz rejestrować Polaków

  Brytyjczycy będą teraz rejestrować Polaków

  - Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes napisała w komentarzu dla PAP, że ma nadzieję, iż przedstawione wczoraj szczegóły procesu rejestracji obywateli UE "upewnią Polaków i ich rodziny, że nadal mogą żyć w Wielkiej Brytanii" po brexicie. Opłaty administracyjne - to 65 funtów dla osoby dorosłej i 32,50 funta dla dziecka.
 • ​Wielka Brytania: 100-letnia Polka ciężko pobita. Kobieta nie żyje

  100-letnia Zofia Kaczan zmarła po tym, jak została napadnięta, obrabowana i pobita w Normanton - donosi "The Telegraph".
 • W brytyjskim parlamencie o polskiej ustawie o IPN

  W brytyjskim parlamencie o polskiej ustawie o IPN

  Wiceminister spraw zagranicznych Harriet Baldwin powiedziała we wtorek w debacie w Izbie Gmin nad polską ustawą o IPN, że brytyjski rząd "uważa, iż może być ona postrzegana jako próba napisania przeszłości na nowo", i przekazał Polsce swoje obawy.
 • Wielka Brytania: Policja bada zaginięcie 13-letniej Polki

  Wielka Brytania: Policja bada zaginięcie 13-letniej Polki

  Londyńska policja metropolitalna, która bada sprawę zaginięcia 13-letniej Polki, ustaliła, że dziecko zostało wywiezione przez przyjaciółkę jej matki do Polski. W śledztwo zaangażowana jest Narodowa Agencja ds. Zwalczania Przestępczości i polskie władze.
 • Drastyczne cięcie wygranych na automatach

  Drastyczne cięcie wygranych na automatach

  Brytyjskie ministerstwo cyfryzacji, kultury, mediów i sportu poinformowało w czwartek o obniżeniu od 2019 roku maksymalnej stawki na automatach do gier hazardowych ze 100 do 2 funtów. To efekt kampanii mającej ograniczyć ryzyko uzależnienia od hazardu.
 • Wielka Brytania cofnęła się do początku lat 90

  Wielka Brytania cofnęła się do początku lat 90

  Przed referendum powszechnie twierdzono, że wyjście z UE zaszkodzi brytyjskiej gospodarce. Jest zbyt wcześnie na oszacowanie wpływu brexitu, ponieważ nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących nowych stosunków pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską.
 • Już za rok Wielka Brytania oficjalnie opuści Unię Europejską

  Już za rok Wielka Brytania oficjalnie opuści Unię Europejską

  Już za rok Wielka Brytania oficjalnie opuści Unię Europejską (UE); Dylan Ball, szef zespołu ds. strategii skoncentrowanych na akcjach europejskich z Templeton Global Equity Group oraz David Zahn, szef zespołu ds. europejskich instrumentów o stałym dochodzie z Franklin Templeton Fixed Income Group, tłumaczą, dlaczego zapewnienie możliwości dalszego świadczenia usług finansowych w UE jest tak istotne i jak państwa członkowskie UE mogą wykorzystać ten okres przejściowy do realizacji własnych planów.
 • ​Książę Karol na czele Wspólnoty Narodów? Theresa May jest na tak

  ​Książę Karol na czele Wspólnoty Narodów? Theresa May jest na tak

  Dziennik "The Times" podał we wtorek, że premier Theresa May udzieliła poparcia brytyjskiemu następcy tronu, księciu Walii Karolowi, w staraniach o sukcesję także na czele Wspólnoty Narodów, w której skład wchodzą 53 państwa, głównie byłe brytyjskie kolonie.

Zdjęcia - Wielka Brytania (20)

 • muzyka.interia.pl
  Glastonbury: Tak bawili się uczestnicy!
 • muzyka.interia.pl
  Glastonbury: Tak bawili się uczestnicy!
 • muzyka.interia.pl
  Glastonbury: Tak bawili się uczestnicy!
 • muzyka.interia.pl
  Glastonbury: Tak bawili się uczestnicy!

Filmy - Wielka Brytania (75)