Wielbłąd

Artykuły - Wielbłąd (11)

 • Festyn w Gubinie: Zamęczyli wielbłąda?

  Festyn w Gubinie: Zamęczyli wielbłąda?

  Przejażdżka na wielbłądzie była jedną z atrakcji Wiosny nad Nysą w Gubinie. Szkoda tylko, że w efekcie zabawy wyczerpane zwierzę padło na ziemię.
 • Komorowski znowu żartował. Tym razem w trakcie wizyty w Arabii

  Komorowski znowu żartował. Tym razem w trakcie wizyty w Arabii

  Gdziekolwiek prezydent Komorowski się pojawi, sypie żartami jak z rękawa. Tym razem z właściwym sobie poczuciem humoru w trakcie wizyty w Arabii Saudyjskiej wybrał się na wycieczkę do sklepu z pamiątkami.
 • Wielbłąd, kangur i kwestia polska, czyli o pożytkach traktatu z Lizbony

  Traktat prawie przyjęty. Jeszcze tylko podpis prezydenta Czech. No prawie, bo jeśli Vaclav Klaus dostanie to, o co prosi, to wówczas upomną się o podobne przywileje Słowacy. A jeżeli cała procedura będzie trwała za długo, to brytyjscy konserwatyści - po prawdopodobnie wygranych wyborach - zarządzą referendum, w którym Traktat Lizboński najpewniej przepadnie.
 • Selekcjoner 3 listopada to "wielbłąd"!

  3 listopada mamy poznać nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Zapewnienia, że Stefan poprowadzi drużynę narodową w ostatnich dwóch meczach towarzyskich wzięły w łeb. Prezes PZPN zmienił zdanie, stara się zrobić ruch, który ostudzi polskich kibiców, dziennikarzy i polityków.
 • Wesoła krowa i wielbłąd

  Wesoła krowa i wielbłąd

  W dniach 14-15 sierpnia w okolicach Ostródy rozegrano II rundę Pucharu Polski OFF-ROAD PL 2009.
 • Tańczący wielbłąd i inne bajki Ezopa

  Tańczący wielbłąd i inne bajki Ezopa

  Te piękne, proste, szlachetne i mądre bajki - absolutna klasyka literatury dziecięcej - powstały ponad dwa i pół tysiąca lat temu!
 • Saudyjczycy wybierają miss. Miss Wielbłąd.

  Sędziowie oceniają długość i kształt nóg, wdzięk, zgrabność. Zachwycają się nad pięknem oczu i wyrazem "twarzy". Jak w każdym innym konkursie piękności. Tyle tylko, że nie biorą w nim udziału piękne kobiety, a wielbłądzice. - Donosi Reuters.
 • USA: Wielbłąd zabił właścicielkę

  Cathie Ake z Wawahitchka na Florydzie zmarła po tym, jak ważący ponad 800 kilogramów wielbłąd z jej farmy kopnął ją, po czym na niej usiadł.
 • Wielbłąd wielki jak słoń

  Do niezwykłego odkrycia doszło w Syrii. Ekipa szwajcarskich naukowców natrafiła na szczątki dromadera, który mógł równać się wielkością ze słoniem. Wielki wielbłąd nosił swój garb na wysokości czterech metrów.
 • Poseł nie wielbłąd

  Poseł nie wielbłąd

  Kiedy w Warszawie obowiązywała prohibicja w związku z wizytą papieża, reporterzy RMF bez problemu kupili drinki w Sejmie. Żeby zaś było jeszcze zabawniej, rozmiłowani w prohibicji posłowie wymyślili, że także Dzień Dziecka będzie dniem bez alkoholu. Ciekawe, czy i wtedy Sejm będzie jedynym miejscem, gdzie bez problemu będzie można się napić.

Filmy - Wielbłąd (8)

 • Samochodem zbyt szybko, więc wybrał podróże na wielbłądzie

  Pół wieku to zdecydowanie zbyt mało na eksplorację Sahary. Wie o tym francuski archeolog Thierry Tillet, wyruszając na kolejną wyprawę przez pustynię. Tym razem, z karawaną i lokalnymi przewodnikami będzie szukać starożytnych szlaków handlowych. Mimo, że większość naukowców zamienia dziś wielbłądy na terenówki, to dla 68-latka nie ma nic lepszego niż podróż na wielbłądzim garbie.
 • Chciała mieć zdjęcie z wielbłądem. Finał?

  Kobieta chciała mieć zdjęcie z wielbłądem. Zwierzęciu najwyraźniej się to nie spodobało...
 • Wielbłąd w szale uciekł z wybiegu w cyrku

  Co najmniej siedem osób zostało stratowanych przez wielbłąda w cyrku w Pittsburghu. Zwierzę zaczęło uciekać z wybiegu wewnątrz namiotu. Na wielbłądzie siedziała kobieta. Na ratunek jej rzucili się opiekunowie zwierzęcia. Wśród poszkodowanych jest szóstka dzieci oraz osoba dorosła. Jedno dziecko ma złamaną rękę, reszta osób odniosła lekkie obrażenia. (STORYFUL/x-news)
 • Zagubiony wielbłąd uciekł z cyrku

  Zagubiony wielbłąd uciekał przed samochodami po moskiewskiej autostradzie. Zwierzę prawdopodobnie uciekło z cyrku. Wielbłąd spowodował ogromną konsternację wśród kierowców, którzy nie spodziewali się zwierzęcia na swojej drodze. Nie obeszło się bez awaryjnego hamowania. Kierowcy chcąc ominąć spłoszonego wielbłąda, lawirującego między autami, doprowadzili do kilku stłuczek. Nikomu nic się nie stało. (RUPTLY/x-news)