wiek emerytalny

Artykuły - Wiek emerytalny (152)

Filmy - Wiek emerytalny (22)

 • Kto zapłaci za obniżenie wieku emerytalnego. Nie tylko emeryci

  Obniżenie wieku emerytalnego będzie miało przede wszystkim negatywne konsekwencje dla budżetu państwa. Natomiast emeryci będą mocno rozczarowani dopiero za kilka lat. - Problemy zaczną się od przyszłego roku - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Andrzej S.Bratkowski, były wiceprezes NBP i b.członek Rady Polityki Pieniężnej.
 • Sprytne oszczędzanie. Czy można zmniejszyć swój podatek?

  Będziemy pracować krócej – to już jest praktycznie pewne. Senat zdecydował, że nie wniesie poprawek do ustawy, która obniży wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Skrócenie wieku emerytalnego oznacza także, że krócej będziemy oszczędzać na emeryturę, a im mniej środków zgromadzimy, tym mniejsze świadczenie dostaniemy. Jak zatem możemy zabezpieczyć swoją przyszłość i jeszcze zapłacić mniejszy podatek?
 • Obniżenie wieku emerytalnego będzie gigantycznym kosztem dla sektora finansów publicznych. Ostrzeżenie agencji ratingowej Moody's nie dziwi

  Obniżenie wieku emerytalnego będzie stanowić gigantyczny koszt dla sektora finansów publicznych. Zdaniem agencji ratingowej Moody's od 2017 roku nowe regulacje uruchomią wydatki na poziomie przeszło 10 mld zł rocznie. Według Marty Petki-Zagajewskiej z Raiffeisen Polbank negatywna ocena nowego prawa przez agencję nie dziwi, bo oprócz innych konsekwencji może ono osłabić wzrost gospodarczy Polski.
 • Morawiecki: Jestem zakochany w Polsce. Chcę, żeby była krajem silnym i zamożnym

  - Mój cel to jest uprościć życie przedsiębiorcom, ponieważ ja uważam, że oni budują nasz dobrobyt, ale i siłę państwa. Ja jestem zakochany w Polsce i to jest mój cel podstawowy. Chcę, żeby Polska była krajem silnym, zamożnym, ale też takim pięknym poprzez to jak ludzie ją kochają - mówił Mateusz Morawiecki. Wicepremier mówił o ogłoszonej w piątek "Konstytucji dla biznesu": - Właśnie pokazaliśmy szereg bardzo ciekawych praktycznych rozwiązań, bo praktyka nas interesuje. (…) Staraliśmy się przy pracy nad konstytucją dla biznesu być jak najbardziej praktyczni. I stąd szereg zapisów z rozmów z przedsiębiorcami, przed i po przedstawieniu konstytucji dla biznesu. Wiem, że zostały one przyjęte bardzo, bardzo dobrze - oceniał minister rozwoju i finansów. Odniósł się do krytycznych głosów w sprawie obniżenia wieku emerytalnego w Polsce. - Mainstream ekonomiczny jeszcze długo będzie się uczył. Niczego nie zapomina i niewiele się uczy, tak jak Burbonowie po rewolucji francuskiej i napoleońskich wojnach - stwierdził rozmówca Krzysztofa Ziemca.