wiek emerytalny

Artykuły - Wiek emerytalny (458)

Filmy - Wiek emerytalny (25)

 • Jak można uratować polskie emerytury

  Koszt wypłacenia trzynastej emerytury to 11 mld zł. Zapłacą za nie płatnicy innych podatków. Psujemy system emerytalny, a powinniśmy ratować, jeżeli nie chcemy, aby świadczenia były bardzo niskie, zwłaszcza dla kobiet. Co powinniśmy zrobić, aby ratować system emerytalny i nie obciążać pracujących większymi podatkami, gdy starzeje się polskie społeczeństwo, zwiększa się liczba emerytów i zmniejszać będzie się liczba pracujących?
 • Taka będzie kara za obniżenie wieku emerytalnego

  Spośród osób urodzonych w latach 90. aż 70 proc. otrzyma emerytury emerytalne. To negatywne konsekwencje tego, że poparliśmy obniżenie wieku emerytalnego. Większość Polaków jest zdumionych, że była to ich decyzja o drastycznym obniżeniu emerytury. Polska należy do państw o najniższym wieku emerytalnym, ponieważ wiele osób korzysta z przywilejów przechodzenia na wcześniejszą emeryturę. Obniżając wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, jeszcze bardziej pogorszyliśmy stan systemu emerytalnego.
 • Obniżając wiek emerytalny zdecydowaliśmy się na przyjmowanie imigrantów

  Jeżeli polskie firmy mają się rozwijać, to muszą zatrudniać coraz więcej imigrantów. Wymusza to sytuacja na rynku pracy po obniżeniu wieku emerytalnego.
 • Kto zapłaci za obniżenie wieku emerytalnego. Nie tylko emeryci

  Obniżenie wieku emerytalnego będzie miało przede wszystkim negatywne konsekwencje dla budżetu państwa. Natomiast emeryci będą mocno rozczarowani dopiero za kilka lat. - Problemy zaczną się od przyszłego roku - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Andrzej S.Bratkowski, były wiceprezes NBP i b.członek Rady Polityki Pieniężnej.