Wiedźmin 3: Dziki Gon

Artykuły - Wiedźmin 3: Dziki Gon (160)

 • Sprzedano 50 milionów egzemplarzy gier z serii Wiedźmin

  Sprzedano 50 milionów egzemplarzy gier z serii Wiedźmin

  ​CD Projekt potwierdził, że sprzedano 50 milionów egzemplarzy wszystkich gier z serii Wiedźmin. Firma postanowiła podziękować fanom za pomoc w osiągnięciu tego niesamowitego wyniku.
 • Mod upiększający Wiedźmina 3 otrzymał kolejną aktualizację

  Mod upiększający Wiedźmina 3 otrzymał kolejną aktualizację

  ​Powstający już od wielu lat mod HD Reworked Project do Wiedźmina 3 stara się jak najbardziej zbliżyć wygląd gry do pierwszych trailerów polskiej produkcji. Wydawało się, że przy wersja z cyferką 10 zakończono prace, ponieważ podniosła do rozdzielczości 4K zdecydowaną większość tekstur w grze.
 • Wiedźmin 3: Dziki Gon obchodzi 5. urodziny

  Wiedźmin 3: Dziki Gon obchodzi 5. urodziny

  W maju 2015 roku na rynek trafiła trzecia odsłona Wiedźmina autorstwa CD Projekt RED, która w ocenie wielu na zawsze odmieniła rodzimy game dev.
 • Wiedźmin 3: Dziki Gon zarobił na Steam krocie. CD Projekt chwali się danymi

  Wiedźmin 3: Dziki Gon zarobił na Steam krocie. CD Projekt chwali się danymi

  ​Wiedźmin 3: Dziki Gon udowadnia kolejny raz, że niemożliwe nie istnieje i mimo wielu lat na karku nadal wzbudza wysokie zainteresowanie fanów wirtualnej rozrywki generując swoim autorom ogromne wręcz przychody.
 • Vesemir głównym bohaterem animacji Wiedźmin: Zmora Wilka od Netflix

  Vesemir głównym bohaterem animacji Wiedźmin: Zmora Wilka od Netflix

  ​Tydzień temu włodarze platformy Netflix potwierdzili, że w obliczu ogromnego sukcesu "aktorskiego" serialu pracują także nad animowaną wersją przygód Wiedźmina. Teraz dowiedzieliśmy się, że głównym bohaterem będzie tutaj nie Geralt, lecz Vesemir, a do tego za młodu - otrzymamy prequel.
 • Polski kowal wykuwa wiedźmińskie miecze w garażowej kuźni

  Polski kowal wykuwa wiedźmińskie miecze w garażowej kuźni

  ​Okazuje się, że Kaer Morhen to nie tylko wiedźmińskie, zrujnowane zamczysko z powieści Andrzeja Sapkowskiego, ale także... nazwa kuźni, którą w garażu założył Artur Wysocki, trudniący się produkcją mieczy. Mężczyzna może pochwalić się licencją studia CD Projekt oraz pracą przy serialu Netflixa.
 • W USA zabrakło książek Sapkowskiego - będzie dodruk

  W USA zabrakło książek Sapkowskiego - będzie dodruk

  ​Gry z serii Wiedźmin narobiły Sapkowskiemu - jak przyznawał sam autor - "smrodu", lecz utorowały drogę do adaptacji w postaci serialu Netflix. Ten z kolei wywołał ogromne zainteresowanie książkami polskiego pisarza w USA. Tak duże, że egzemplarzy zabrakło w księgarniach i potrzebny jest dodruk.
 • Serial "Wiedźmin" przełożył się na renesans Wiedźmina 3 na Steamie

  Serial "Wiedźmin" przełożył się na renesans Wiedźmina 3 na Steamie

  ​Netflix opublikował 20 grudnia pierwszy sezon serialu "Wiedźmin", skutecznie wskrzeszając zainteresowanie światem wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Miało to przełożenie także na gry wideo, które dla zdecydowanej większości widzów były zapewne wstępem do tego uniwersum.
 • Wiedźmin 3: Dziki Gon zmierza do Xbox Games Pass

  Wiedźmin 3: Dziki Gon zmierza do Xbox Games Pass

  ​Najnowsza reklama znaleziona w sieci sugeruje, że abonamentowa usługa Microsoftu już niebawem doczeka się solidnego wzmocnienia.
 • Geralt jako strażak i gwiazda rocka

  Geralt jako strażak i gwiazda rocka

  ​Maul Cosplay to popularny cosplayer z Niemiec, który najczęściej wciela się w Geralta z Rivii, czym zasłużył sobie nawet na zatrudnienie przez studio CD Projekt RED jako oficjalny model wiedźmina. Mężczyzna już od lat wydaje także kalendarze z przeróżnymi zdjęciami, więc teraz pora na 2020 rok.

Filmy - Wiedźmin 3: Dziki Gon (13)

 • Takiej wersji przygód Wiedźmina jeszcze nie widzieliście!

  Lukas Brinz zaprezentował niesamowity projekt. Czy tak wyobrażacie sobie grę LEGO: The Witcher?
 • Jak stać się Ciri?

  Szwedzka youtuberka jakiś czas temu opublikowała film, w którym pokazuje krok po kroku, w jaki sposób stworzyła genialny cosplay Ciri z Wiedźmina 3.
 • Kompozytor Kung Fury mierzy się z Wiedźminem 3

  Kojarzycie Mitcha Murdera? Nawet jeśli nie, pewnie widzieliście Kung Fury, do którego skomponował ścieżkę dźwiękową. Teraz wyobraźcie sobie, co ten człowiek zrobił z coverem "Wilczej Zamieci". Powiem tyle: jeśli w Dzikim Gonie brakowało wam saksofonu i syntezatorów, będziecie usatysfakcjonowani.
 • Co skrywa "Wiedźmin 3: Dziki Gon"?

  "Wiedźmin 3: Dziki Gon" to najbardziej spektakularna polska produkcja kulturowa ostatnich czasów i nasza wizytówka na świecie. To nie tylko zbierająca nagrody gra, ale też ogromne i wielowątkowe przedsięwzięcie artystyczne. O projekcie opowiada Konrad Tomaszkiewicz, Game Director w CD PROJEKT RED. Chociaż gra debiutowała 19 maja (na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4), to już zdążyła zdobyć ponad 200 nagród, gościła na ponad 90 okładkach magazynów z całego świata i została uznana za jedną z najbardziej wyczekiwanych premier 2015 roku na świecie w dziedzinie gier. - Nasze gry bardzo mocno bazują na fabule, i to takiej, która tworzona jest przez samego gracza, poprzez jego wybory. Dodajmy, że nie są to wybory czarno-białe, jak w książkach Sapkowskiego, tylko wybory między większym a mniejszym złem - mówi Tomaszkiewicz. - "Wiedźmin 3" jest około 40 razy większy niż "Wiedźmin 2", jeśli chodzi o świat gry. Jest tam bardzo dużo rzeczy do roboty. Wzbogaciliśmy też fabułę o liczne małe wydarzenia, stanowiące unikalne, nowe historie i wprowadzające gracza w kontekst świata przedstawionego.