Wiedźmin

Artykuły - Wiedźmin (101)

 • Drugi sezon serialu Wiedźmin trafi do Netfliksa pod koniec roku

  Drugi sezon serialu Wiedźmin trafi do Netfliksa pod koniec roku

  ​Poznaliśmy w końcu ostateczną (miejmy nadzieję) datę premiery drugiego sezonu serialu "Wiedźmin" od platformy Netflix.
 • Prace na planie drugiego sezonu serialu Wiedźmin od Netflixa dobiegły końca

  Prace na planie drugiego sezonu serialu Wiedźmin od Netflixa dobiegły końca

  ​Prace nad drugim sezonem Wiedźmina od Netflixa dobiegły końca. Niestety wciąż nie wiemy kiedy produkcja trafi na platformę streamingową.
 • Obsadzono ważnych aktorów w serialu Wiedźmin

  Obsadzono ważnych aktorów w serialu Wiedźmin

  ​Kolejna siódemka aktorów dołączyła do obsady drugiego sezonu serialu "Wiedźmin" od platformy Netflix. Nie brakuje istotnych zmian w stosunku do książkowego pierwowzoru, a te mogą wywołać pewne kontrowersje wśród najbardziej zaangażowanych miłośników prozy Andrzeja Sapkowskiego.
 • "Grosza daj Wiedźminowi" rozbrzmiewa głośnikach samochodów Tesli

  "Grosza daj Wiedźminowi" rozbrzmiewa głośnikach samochodów Tesli

  ​Tesla sprawiła posiadaczom swoich samochodów prawdziwą niespodziankę, udostępniając w ramach funkcji boomboxa piosenkę “Grosza daj Wiedźminowi" znaną z serialu Netflixa.
 • Tak powstały wiedźmińskie miecze do serialu Netflixa

  Tak powstały wiedźmińskie miecze do serialu Netflixa

  ​O ile kiedyś twórcy filmowi niechętnie dzielili się swoją zakulisową wiedzą, tak w ostatnim czasie w sieci znaleźć można coraz więcej tzw. materiałów "behind the scenes" czy "making of".
 • Wiemy, kto zagra królową Meve w serialu Wiedźmin

  Wiemy, kto zagra królową Meve w serialu Wiedźmin

  ​Serwis Redanian Intelligence - zagadkowo świetnie poinformowany w kwestiach związanych z serialem "Wiedźmin" od platformy Netflix - ujawnił kolejną ciekawą nowinę. Dowiadujemy się bowiem, że w postać Meve - królowej Lyrii i Rivii - wcieli się szerzej nieznana Rebecca Hanssen.
 • Ciri jako wiedźminka na nowych zdjęciach z planu 2. sezonu Wiedźmina od Netflixa

  Ciri jako wiedźminka na nowych zdjęciach z planu 2. sezonu Wiedźmina od Netflixa

  ​Ekipa odpowiedzialna za serial Wiedźmin od Netflixa jakiś czas temu wróciła na plan po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, z kolei w internecie opublikowano zdjęcia z planu przedstawiające Ciri.
 • Serial Wiedźmin z nowym aktorem wcielającym się w rolę Eskela

  Serial Wiedźmin z nowym aktorem wcielającym się w rolę Eskela

  ​Obsada netflixowego serialu Wiedźmin musiała przejść dość niespodziewaną zmianę - jeden z aktorów, który miał pojawić się w drugim sezonie, musiał zostać zastąpiony.
 • Netflix przygotował dokument o tworzeniu Wiedźmina

  Netflix przygotował dokument o tworzeniu Wiedźmina

  ​Chcecie wiedzieć jak powstawał wielki hit Netflixa? W takim razie mamy świetne wieści, bo koncern podzielił się z nami dokumentem opisującym jego tworzenie.
 • Wznowiono zdjęcia na planie serialu Wiedźmin

  Wznowiono zdjęcia na planie serialu Wiedźmin

  ​Po dłuższym opóźnieniu spowodowanym koronawirusem, na plan zdjęciowy wrócili aktorzy i twórcy drugiego sezonu serialu "Wiedźmin" dla platformy Netflix. Premiera jeszcze w tym roku - co początkowo zakładano - nie wchodzi już w grę i pozostaje mieć nadzieję, że uda się jeszcze w 2021 r.

Filmy - Wiedźmin (1)

 • Co skrywa "Wiedźmin 3: Dziki Gon"?

  "Wiedźmin 3: Dziki Gon" to najbardziej spektakularna polska produkcja kulturowa ostatnich czasów i nasza wizytówka na świecie. To nie tylko zbierająca nagrody gra, ale też ogromne i wielowątkowe przedsięwzięcie artystyczne. O projekcie opowiada Konrad Tomaszkiewicz, Game Director w CD PROJEKT RED. Chociaż gra debiutowała 19 maja (na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4), to już zdążyła zdobyć ponad 200 nagród, gościła na ponad 90 okładkach magazynów z całego świata i została uznana za jedną z najbardziej wyczekiwanych premier 2015 roku na świecie w dziedzinie gier. - Nasze gry bardzo mocno bazują na fabule, i to takiej, która tworzona jest przez samego gracza, poprzez jego wybory. Dodajmy, że nie są to wybory czarno-białe, jak w książkach Sapkowskiego, tylko wybory między większym a mniejszym złem - mówi Tomaszkiewicz. - "Wiedźmin 3" jest około 40 razy większy niż "Wiedźmin 2", jeśli chodzi o świat gry. Jest tam bardzo dużo rzeczy do roboty. Wzbogaciliśmy też fabułę o liczne małe wydarzenia, stanowiące unikalne, nowe historie i wprowadzające gracza w kontekst świata przedstawionego.