wiedźma

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Wiedźma (Film (2001)[Superstition] Reż.Kenneth Hope) ,

Artykuły - Wiedźma (21)

 • Wiedźmy, czarownice, uzdrowicielki...

  Wiedźmy, czarownice, uzdrowicielki...

  Czy wciąż jeszcze działają w Polsce? Czy odprawiają swoje tajemnicze rytuały w 21. wieku?
 • Czary - ktoś musi być winny!

  Czary - ktoś musi być winny!

  Oskarżenie o czary było niegdyś bardzo popularną praktyką. Stosowano je w celach politycznych i ekonomicznych (na przykład, aby zniszczyć czyjąś wiarygodność), a także by znaleźć winnego zjawiska, które trudno było po prostu wytłumaczyć...
 • Złota Żaba dla "Wiedźmy wojny"

  Złota Żaba dla "Wiedźmy wojny"

  Zdjęcia do kanadyjskiego filmu "Wiedźma wojny" zdobyły główną nagrodę - Złotą Żabę - zakończonego w sobotę 20. festiwalu Plus Camerimage. W Konkursie Filmów Polskich triumfował operator "Zabić drozda" (reż. Jan Jakub Kolski) - Michał Pakulski.
 • Hip-hop, wojna i kosmici

  Hip-hop, wojna i kosmici

  Aż 7 premierowych tytułów wchodzi w piątek na ekrany polskich kin. Obok oczekiwanego filmu o Paktofonice - "Jesteś bogiem" Leszka Dawida, znalazły się wśród nich także: kanadyjski kandydat do Oscara "Wiedźma wojny" oraz komedia sci-fi "Straż sąsiedzka".
 • "Wiedźma wojny": Afrykańska magia wojny

  "Wiedźma wojny": Afrykańska magia wojny

  Zagubiona w Kongo wioska 12-letniej Kamony zostaje zaatakowana przez rebeliantów. Dziewczynka zmuszona zostaje do zastrzelenia swoich rodziców i wcielona w szeregi żołnierzy-dzieci. Wkrótce staje się "wiedźmą wojny" ze względu na zdolność widzenia duchów zmarłych, które ostrzegają ją przed niebezpieczeństwami. Kamona zakochuje się w albinosie Czarodzieju, lecz wojna nie da im o sobie zapomnieć.
 • Kim jest "wiedźma wojny"?

  Kim jest "wiedźma wojny"?

  "Wiedźma wojny" to czwarty fabularny film w karierze kanadyjskiego reżysera Kima Nguyena. Jego premiera odbyła się na tegorocznym festiwalu filmowym w Berlinie i był to pierwszy od 12 lat kanadyjski obraz prezentowany w sekcji konkursowej tej imprezy.
 • Anna Dereszowska z brodawkami

  Anna Dereszowska z brodawkami

  Zimne, wyrachowane damy i złe królowe to jej specjalność. Anna Dereszowska przyznaje, że w dubbingu otrzymuje zazwyczaj role "twardych kobiet, które zawsze wiedzą czego chcą." Taką bohaterką jest również Wiedźma z Północy, której aktorka użyczyła głosu w komedii "Goryl Śnieżek w Barcelonie" (w kinach od piątku).
 • Tradycyjny dzień 3 wiedźm

  Trzeci piątek ostatniego miesiąca kwartału to tradycyjny dzień 3 wiedźm, czyli moment w którym wygasają kontrakty terminowe na indeksy i akcje oraz opcje. Zazwyczaj towarzyszy temu niepewność związana z tym, co przyniesie końcowa faza notowań, kiedy ustalane są kursy rozliczeniowe dla instrumentów pochodnych, a zamknięcie dnia stanowi punkt odniesienia dla wycen produktów strukturyzowanych.
 • Dzień trzech wiedźm

  W tle doniesień związanych z katastrofą w Japonii mieliśmy w kończącym się tygodniu szereg istotnych publikacji gospodarczych, z których część odnosiła się do warunków panujących w marcu. Ich wymowa była mieszana.
 • Dziś dzień trzech oswojonych wiedźm

  Czwartkowa sesja w USA zakończyła się wzrostem Dow Jonesa - już ósmym z kolei. Rajd indeksów na światowych giełdach trwa już trzeci tydzień, raczej nie po to, by zakończyć się właśnie dziś.

Filmy - Wiedźma (1)