Biznes - wiedza

Artykuły - Wiedza (25)

 • Polacy oblali test z wiedzy o finansach

  Polacy oblali test z wiedzy o finansach

  Co piąty Polak uważa, że wiedza dotycząca finansów jest potrzebna głównie ludziom bogatym. Edukacja ekonomiczna Polaków od lat znajduje się na bardzo niskim poziomie. Zdaniem ekspertów, jedna trzecia naszych rodaków deklaruje, że tematy finansowe w ogóle ich nie interesują.
 • INFOSHARE 2017 - spotkanie wiedzy i biznesu. Organizatorzy odsłaniają szczegóły 11. edycji konferencji

  INFOSHARE 2017 - spotkanie wiedzy i biznesu. Organizatorzy odsłaniają szczegóły 11. edycji konferencji

  Wiedza na temat biznesu, innowacji, marketingu i programowania, przestrzeń dedykowana spotkaniom biznesowym, dostęp do rozwiązań technologicznych ponad 200 startupów z kraju i zagranicy oraz liczne imprezy integracyjne. To wszystko czeka na uczestników 11. edycji infoShare, od 17 do 19 maja w Gdańsku.
 • Polska musi stać się bardziej "high-tech"

  Polska musi stać się bardziej "high-tech"

  Polska musi przesunąć się na wyższe pozycje w łańcuchu wartości dodanej rozwijając sektor nowoczesnej technologii (high tech) i eksport produktów i usług wymagających specjalistycznej wiedzy - napisał Mitchell A. Orenstein w magazynie "Foreign Affairs" z USA.
 • Potrzebna wiedza o "ustawie śmieciowej"

  O zorganizowanie kampanii informacyjnej nt. ustawy o gospodarce odpadami zaapelowali w środę w Poznaniu do ministerstwa środowiska prezydenci Wrocławia i Poznania. Ich zdaniem, Polacy nadal zbyt mało wiedzą, na temat wprowadzanych od lipca zmian w odbiorze śmieci.
 • Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej wkrótce w TVP1

  Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej wkrótce w TVP1

  Aby popularyzować wiedzę z zakresu ekonomii i przybliżyć ją przeciętnemu widzowi TVP i Narodowy Bank Polski zapraszają 23 stycznia do udziału w Wielkim Teście Wiedzy Ekonomicznej.
 • Złoty spadochron przed katastrofą cywilizacji!

  Złoty spadochron przed katastrofą cywilizacji!

  Kupować czy nie? Argumentów za i przeciw inwestowaniu w żółty kruszec nie brakuje. Za fenomenem złota nie stoi chciwość inwestorów. Wręcz przeciwnie, ci którzy chcą zysków nie kupią złota. Za bardzo boją się jego wysokich już cen. Kupują tylko ci, którzy boją się naprawdę. Nie strat, lecz upadku. Rządów, banków, strefy euro, a nawet cywilizacji.
 • Życie ukryte za testamentem

  Życie ukryte za testamentem

  Potoczna, szkolna wiedza o szwedzkim chemiku i filantropie zawęża się do wynalezienia dynamitu oraz patronowania największym osiągnięciom naukowym i literackim. To, co dziś wydaje się ponadczasowe, samemu twórcy przyszło z trudem i narodziło się w bólu. Zastanawiając się nad jej fenomenem warto poznać życiorys jej fundatora, który - podobnie jak coroczne werdykty - wzbudza wiele kontrowersji.
 • Inwestor kwalifikowany - wiedza i doświadczenie, które procentują

  Inwestor kwalifikowany to podmiot, który po uprzednim wpisie do rejestru, zyskuje nie tylko nowe uprawnienia w zakresie inwestycji, ale również reprezentuje poświadczony poziom wiedzy i doświadczenia. Te dodatkowe uprawnienia są korzystne dla obu stron transakcji, zarówno emitenta jak i inwestora.
 • Wiedza o zarobkach przyjaciół przygnębia

  Wiedza o zarobkach przyjaciół przygnębia

  Porównywanie własnych zarobków z dochodami przyjaciół i rodziny prowadzi do uczucia przygnębienia - wskazują badania przeprowadzone wśród Europejczyków przez naukowców z paryskiej uczelni ekonomicznej Ecole d'Economie de Paris. Badanie opisuje portal BBC News.
 • "Wiedza Powszechna" pod młotek

  31 maja odbędzie się aukcja 85 proc. udziałów warszawskiego Wydawnictwa "Wiedza Powszechna" - poinformował resort skarbu. Zgłoszenia do udziału w licytacji inwestorzy mogą składać w MSP do 26 maja.