menway - wiedza

Artykuły - Wiedza (15)

 • Polacy nie wierzą w jakość piwa z beczki

  Polacy nie wierzą w jakość piwa z beczki

  Od późnej wiosny aż do wczesnej jesieni właściciele lokali notują nawet 40% wzrosty sprzedaży złotego trunku. Jednak nadal część piwoszy nie ufa jakości piwa nalewanego z beczek.
 • Miejsca, które zmieniły spojrzenie na życie

  Miejsca, które zmieniły spojrzenie na życie

  Księgę, w której znajduje się historia świata, napisano w dwóch językach. Pierwszym z nich jest język genów, który starają się rozszyfrować biolodzy w laboratoriach i za ekranami monitorów. Strony książki zapisane drugim z języków obraca się znacznie trudniej.
 • Mądrzejsi już nie będziemy, nie bądźmy głupsi

  Mądrzejsi już nie będziemy, nie bądźmy głupsi

  Mózg człowieka jest wciąż doskonalszy niż jakikolwiek komputer. Ma jednak pewną wadę - nie będzie już lepszy.
 • Wiedza z internetu szybko ulatuje

  Wiedza z internetu szybko ulatuje

  Studenci masowo pozyskują informacje z internetu, ale nie oznacza to, że na trwałe wzbogacają swoją wiedzę. W większości przypadków szybko zapominają dużą część tego, co przeczytali.
 • Biuro podróży w przyszłość

  Biuro podróży w przyszłość

  Czy zastanawialiście się kiedyś, co czuje osoba podczas wylewu? Albo jak będzie wyglądać edukacja przyszłości? Dlaczego nie wolno chwalić się swoimi postanowieniami? I dlaczego, z pewnością, źle wiążesz buty? Nie wiesz? Zajrzyj na TED.com.
 • Mali świadkowie wielkich procesów

  Mali świadkowie wielkich procesów

  - Jeszcze nieco ponad dwieście lat temu wśród naukowców panowało przekonanie, że - jeśli pominąć komety - przestrzeń międzyplanetarna jest pusta, a meteoryty są ziemskiego pochodzenia. Dziś wiem, że tak nie jest - mówi mineralog prof. dr. hab. inż. Andrzej Manecki.
 • 9 największych błędów treningowych

  9 największych błędów treningowych

  Kiedy zaczynamy ćwiczyć, często sądzimy, że rezultaty przyjdą bardzo szybko. Mija miesiąc, potem drugi i następny. A sylwetka nie wygląda tak, jak moglibyśmy sobie tego życzyć. Wówczas mamy dwa wyjścia. Albo zaniechamy ćwiczeń, albo zaczniemy się zastanawiać, co jest przyczyną nijakich efektów.
 • Cierpliwość i wiedza kluczem do sukcesu

  Cierpliwość i wiedza kluczem do sukcesu

  Rozmowa z Agnieszką Niedziałek, zawodniczką agility i frisbee, uczestniczką programu Mam Talent, gdzie z Taiem pokazała taniec z psem.
 • Jesteś szefem? Ta wiedza ci się przyda

  Jesteś szefem? Ta wiedza ci się przyda

  Mentalność nastawiona na rywalizację i osiągnięcia stanie się silnym demotywatorem dla tych, którzy niekoniecznie cenią perfekcję tak samo mocno, jak dobrostan.
 • Vestium vel Ruten

  Vestium vel Ruten

  Nie każdy wie, że odkryty w 1844 roku przez Carla Ernsta Clausa ruten, pierwiastek chemiczny o liczbie atomowej 44, odkrył wcześniej Jędrzej Śniadecki.