widzenie

Artykuły - Widzenie (72)

 • Grupa Enea nie widzi obecnie potrzeby importu węgla

  Grupa Enea nie widzi obecnie potrzeby importu węgla

  Grupa Enea nie widzi obecnie potrzeby importu węgla - poinformował dziennikarzy prezes Enei Mirosław Kowalik. Tymczasem firmy handlujące węglem i ich klienci narzekają na ograniczoną dostępność krajowego surowca oraz wzrost cen. Kluczowe pytanie brzmi - jakie będzie w tym i przyszłym roku wydobycie węgla w PGG?
 • Wiceminister energii nie widzi zagrożenia dla dostaw gazu z Kataru

  Wiceminister energii nie widzi zagrożenia dla dostaw gazu z Kataru

  - Wszyscy uczestnicy rynku LNG cenią sobie reputację; nie widzę zagrożenia, by zawirowania w lokalnej polityce wpłynęły na dostawy katarskiego gazu do Polski - uważa wiceminister energii Michał Kurtyka.
 • Widzę potrzebę przejrzenia przepisów dot. wycinki drzew - Kowalczyk

  Widzę potrzebę przejrzenia przepisów dot. wycinki drzew - Kowalczyk

  - Widzę potrzebę przejrzenia ustawy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach; jeśli z tego wyniknie konieczność zmiany, to ona nastąpi, ale nie umiem powiedzieć kiedy i w którym miejscu - powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk .
 • Mateusz Morawiecki: Konkurencyjne pole gry

  Mateusz Morawiecki: Konkurencyjne pole gry

  Trzeba przekonywać wszystkich, że jesteśmy w stanie wcielić w życie nowy, wielowątkowy model gospodarczy, skupiający w sobie nowoczesne widzenie państwa i gospodarki - mówi wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki w rozmowie z Jackiem Ziarno.
 • Ropa nie widzi dna

  Wciąż nie widać dna w spadkach cen ropy. Wczoraj notowania ropy Brent i WTI ustanowiły nowe ponad 5- letnie minima, odpowiednio 60 i 55 dolarów za baryłkę. Od czerwca tego roku ceny surowca spadły już o prawie 50 proc.
 • TVN mój widzę ogromny!

  TVN mój widzę ogromny!

  TVN prognozuje, że roczna skonsolidowana skorygowana EBITDA (w rachunkowości zysk przedsiębiorstwa przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych kredytów, podatków oraz amortyzacji) wzrośnie z ok. 520 mln zł w 2014 r. do 590 mln zł w 2015 r. i 630 mln zł w 2016 r. W 2015 r. spółka planuje skup akcji własnych za 225-250 mln zł. Dywidenda za '15 wyniesie ok. 50 proc. skonsolidowanego zysku netto.
 • MSP nie widzi zagrożenia dla dywidend

  MSP nie widzi zagrożenia dla dywidend

  Ministerstwo Skarbu Państwa nie widzi zagrożenia dla realizacji planu 4,5 mld zł wpływu z dywidend ze spółek nadzorowanych na GPW.
 • MF widzi przestrzeń do cięcia stóp

  MF widzi przestrzeń do cięcia stóp

  Ministerstwo Finansów widzi przestrzeń do dalszego cięcia stóp procentowych, ale nie wyklucza, że po październikowej obniżce RPP wstrzyma się z kolejnymi ruchami - poinformował wiceminister finansów Janusz Cichoń.
 • Amerykanie widzą nasze osłabienie

  Amerykanie widzą nasze osłabienie

  Amerykański bank JP Morgan przewiduje dla Polski obniżkę stóp procentowych we wrześniu i deflację w lecie.
 • Yellen nie widzi bańki

  Polskie dane makroekonomiczne były wczoraj w cieniu wystąpienia kobiety, która już teraz jest najpotężniejszą figurą na rynkach finansowych. Wystąpienie Janet Yellen nie przyniosło większych zaskoczeń, dzięki czemu w Nowym Jorku notowano kolejne rekordy. Dziś dane o aktywności i produkcji w USA.