widowisko

Artykuły - Widowisko (72)

 • Widowisko "Bunty kozackie na Ukrainie A.D. 1630"

  Widowisko historyczne "Bunty kozackie na Ukrainie A.D. 1630" prezentujące konflikt polsko-kozacki zostanie przedstawione w najbliższą sobotę we wsi Bukówiec Górny koło Leszna. Organizatorzy oprócz pokazów kawaleryjskich chcą też przedstawić życie w dawnej wsi.
 • Z okazji Dnia Flagi widowisko "W obronie Biało-Czerwonej"

  Z okazji Dnia Flagi RP ok. 70 miłośników historii weźmie w czwartek wieczorem czynny udział w widowisku historycznym "W obronie Biało-Czerwonej" w Samsonowie (woj. świętokrzyskie). Zostaną w nim przedstawione rekonstrukcje wydarzeń z czasów II wojny światowej.
 • Widowisko w stylu rap na rocznicę Powstania Styczniowego

  Nietypowe widowisko poświęcone Powstaniu Styczniowemu - z udziałem rapujących artystów, m.in. Pawła Kukiza, a także Janusza "Yaniny" Iwańskiego - zostanie zaprezentowane 1 lutego w Sosnowcu (woj. śląskie).
 • Rapowo i rockowo o Powstaniu Styczniowym

  Rapowo i rockowo o Powstaniu Styczniowym

  Nietypowe widowisko poświęcone Powstaniu Styczniowemu - z udziałem rapujących artystów, m.in. Pawła Kukiza, a także Janusza "Yaniny" Iwańskiego - zostanie zaprezentowane 1 lutego w Sosnowcu (Śląskie).
 • Premiera "Łajzy" w łódzkim Teatrze Muzycznym

  Pierwszą w tym roku premierę przedstawi w piątek Teatr Muzyczny w Łodzi. Będzie nią widowisko taneczne "Łajza - miscenium rockowe", którego scenariusz powstał w oparciu o utwory, założonego w 1999 roku, łódzkiego zespołu rockowego Normalsi.
 • Widowisko "Dotyk Historii" w Kielcach

  Rekonstrukcja pierwszych dni okupacji hitlerowskiej oraz wystawa ciężkiego sprzętu wojskowego z czasów II wojny światowej będą towarzyszyły widowisku historycznemu "Dotyk Historii" na kieleckim Wzgórzu Zamkowym.
 • Coldplay w Warszawie. Przed nami wielkie widowisko

  Coldplay w Warszawie. Przed nami wielkie widowisko

  Stadion Narodowy koncertowo "napoczęła" Madonna, ale prawdziwie stadionowa gwiazda przyjeżdża dopiero teraz. W środę, 19 września, w Warszawie odbędzie się występ brytyjskiej grupy Coldplay. To najpopularniejszy zespół XXI wieku.
 • W Krakowie odbędzie się kolejna Noc Poezji

  W Krakowie odbędzie się kolejna Noc Poezji

  Multimedialne widowisko "Wesele Zielonej Gęsi" według St. Wyspiańskiego i K.I. Gałczyńskiego, wiersze W. Szymborskiej czytane przez jej przyjaciół i koncert Artura Andrusa to niektóre z atrakcji krakowskiej Nocy Poezji, która odbędzie się w nocy z 7 na 8 września.

Filmy - Widowisko (1)

 • Stoczyli widowiskową walkę. Kto wygrał?

  Choć wydaje się, że to koty zazwyczaj boją się psów i ratują się ucieczką w razie spotkania, tutaj sytuacja wygląda inaczej. Ten kot ani trochę nie boi się psa i decyduje się stoczyć walkę jak równy z równym. Kto wygrał tę potyczkę? (STORYFUL/x-news)