wichury

Artykuły - Wichury (89)

 • RMF: Wichury szaleją nad Polską. Uszkodzona rura w terminalu gazowym w Świnoujściu

  RMF: Wichury szaleją nad Polską. Uszkodzona rura w terminalu gazowym w Świnoujściu

  Z powodu silnego wiatru w terminalu gazowym w Świnoujściu przewróciła się suwnica. Uszkodzona została rura służąca do pomiaru ciśnienia LNG - informuje reporter RMF FM Kuba Kaługa.
 • Skutki wichur. Setki tysięcy Polaków bez prądu

  Skutki wichur. Setki tysięcy Polaków bez prądu

  W Wielkopolsce - 200 tysięcy odbiorców, w Świętokrzyskiem - 42 tys., na Śląsku - 30 tys., w Małopolsce - 13,5 tys. Po przejściu wichur wielu Polaków zostało odciętych od prądu. W wyniku nawałnic dwie osoby zginęły.
 • Wieje niemal w całej Polsce. 600 interwencji strażaków

  Wieje niemal w całej Polsce. 600 interwencji strażaków

  600 interwencji straży pożarnej i kilkadziesiąt tysięcy odbiorców bez prądu - to wstępny bilans wichur, które przechodzą nad centralną i wschodnią Polską. Podmuchy wiatru osiągają prędkość 80 kilometrów na godzinę. Na szczęście nie ma poszkodowanych.
 • Wichury nad Polską: 1450 interwencji strażaków

  Wichury nad Polską: 1450 interwencji strażaków

  Do godz. 19 w niedzielę w całej Polsce straż pożarna interweniowała 1450 razy w związku z usuwaniem skutków silnych wichur, które przechodziły nad Polską. Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne.
 • ​Warmińsko-Mazurskie: 8,8 tys. odbiorców bez prądu

  ​Warmińsko-Mazurskie: 8,8 tys. odbiorców bez prądu

  Na Warmii i Mazurach z powodu silnego wiatru, który spowodował awarie energetyczne, prądu nie ma 8,8 tysiąca odbiorców. Strażacy interweniowali w niedzielę 340 razy - poinformowała w niedzielę rzeczniczka warmińsko-mazurskiego wojewody Edyta Wrotek.
 • Wichury na Warmii i Mazurach: Już ponad 160 interwencji strażaków

  Wichury na Warmii i Mazurach: Już ponad 160 interwencji strażaków

  Na Warmii i Mazurach z powodu silnego wiatru, który spowodował awarie energetyczne, prądu nie ma 7,5 tysiąca odbiorców. Strażacy interweniowali w niedzielę ponad 160 razy - poinformowała PAP w niedzielę rzeczniczka warmińsko-mazurskiego wojewody Edyta Wrotek.
 • Wichury na Pomorzu: Kilkanaście tysięcy osób bez prądu

  Wichury na Pomorzu: Kilkanaście tysięcy osób bez prądu

  Od niedzielnego rana na Pomorzu wieje silny wiatr. W Sopocie powalone wiatrem drzewo spadło na dwie kobiety. Jedna z nich nie żyje, druga w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Niegroźne obrażenia odnieśli też dwaj strażacy. W województwie pomorskim bez prądu jest ok. 18 tys. odbiorców.
 • Wichura na Pomorzu: Awarii będzie przybywać

  Wichura na Pomorzu: Awarii będzie przybywać

  Przewrócone drzewa i pozrywane linie energetyczne - to krajobraz po wichurze, która około 3 w nocy dotarła na Pomorze. Nie ma na razie precyzyjnych danych o tym, ilu mieszkańców regionu jest odciętych od prądu.
 • Prognoza pogody: Mogą wystąpić wichury

  Prognoza pogody: Mogą wystąpić wichury

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed wichurami. Dziś silnie będzie wiać w centralnej i północnej Polsce. Na Pomorzu Gdańskim porywy mogą dochodzić nawet do 100 kilometrów na godzinę. Silny wiatr utrzyma się w poniedziałek. W całym kraju będzie ciepło. Miejscami termometry pokażą nawet 15 stopni powyżej zera.
 • Wichury nad Polską: Ponad 17 tysięcy odbiorców bez prądu

  Wichury nad Polską: Ponad 17 tysięcy odbiorców bez prądu

  Ponad 17 i pół tysiąca odbiorców bez prądu i ponad 900 interwencji strażaków. To skutek burz i wichur, które przeszły nad niektórymi regionami kraju.

Filmy - Wichury (3)

 • Nocna wichura nad Jelenią Górą. Ponad 100 interwencji strażaków

  Zerwane dachy, elewacje budynków, powalone drzewa czy wiaty przystankowe to tylko niektóre ze skutków wichury, która przeszła nad Jelenią Górą w nocy z poniedziałku (29.10) na wtorek. Od godziny 22:00 strażacy wyjeżdżali ponad 100 razy, a utrzymujący się porywisty wiatr sprawia, że zgłoszeń ciągle przybywa. (Jelenia.tv/x-news)
 • 160 tys. domów bez prądu, 1500 interwencji strażaków. Zniszczenia po wichurach na południu Polski

  Ulewny deszcz i silny wiatr doprowadził do zniszczeń w niemal całym kraju. Strażacy interweniowali ponad 1500 razy. Najwięcej w Małopolsce, na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w województwie świętokrzyskim. Jak podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, po nocy bez prądu było prawie 160 tysięcy odbiorców. - zdecydowana większość klientów możne już korzystać z energii elektrycznej – poinformowała Ewa Groń, rzeczniczka prasowa Tauron Dystrybucja. (TVN24/x-news)
 • Kąpiel w pianie! Niesamowite!

  Mieszkańcy i turyści z nadmorskich miejscowości australijskiego stanu Queensland mieli sporo zabawy, pływając w morskiej pianie. Miejscami warstwa piany osiągała grubość nawet 3 metrów. Pojawienie się piany wiąże się z burzą tropikalną Oswald, która przyniosła nad północną Australię gwałtowne zjawiska pogodowe - ulewy, wichurę, a nawet lokalne tornada. Silny wiatr spienił fale, a powstała piana zalała wybrzeża.