wichura

Artykuły - Wichura (90)

 • Trudna sytuacja na Pomorzu. Stany alarmowe wód przekroczone

  Trudna sytuacja na Pomorzu. Stany alarmowe wód przekroczone

  Z powodu silnego wiatru północnego w woj. pomorskim przekroczone są stany alarmowe wód Bałtyku i rzek na Żuławach; bez prądu jest ponad 2,6 tys. gospodarstw domowych, strażacy interweniowali ponad sto razy - podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku.
 • Sopot: Powalone drzewo zabiło kobietę

  Sopot: Powalone drzewo zabiło kobietę

  Tragedia w Sopocie. Powalone przez wichurę drzewo przewróciło się na dwie kobiety. Jedna z nich zginęła, druga jest w ciężkim stanie - donosi reporter RMF FM Kuba Kaługa. Żywioł dotarł na Pomorze około trzeciej nad ranem - przewracał drzewa i zrywał linie energetyczne. Setki domów są odcięte od prądu. Synoptycy ostrzegają, że w ciągu dnia porywy wiatru przybiorą jeszcze na sile.
 • Wichura zdmuchnęła pociąg z mostu. Jest nagranie

  Do niezwykłego zdarzenia doszło podczas wichury w Nowym Orleanie. Silny wiatr zdmuchnął z mostu... pociąg.
 • Wichury nad Polską. Tysiące gospodarstw bez prądu

  Wichury nad Polską. Tysiące gospodarstw bez prądu

  W ciągu ostatnich dwóch dni w całym kraju z powodu silnego wiatru strażacy interweniowali ponad 4100 razy. Ponad 23 tysiące gospodarstw nadal pozostaje bez prądu.
 • Nadal ponad 3,3 tys. odbiorców bez prądu

  Nadal ponad 3,3 tys. odbiorców bez prądu

  Z powodu silnego wiatru w niedzielę ponad 3,3 tysiąca odbiorców jest pozbawionych dostaw prądu w woj. pomorskim. W sobotę strażacy interweniowali ok. 200 razy w przypadkach związanych z wichurą.
 • Świętokrzyskie: Ok. 500 odbiorców bez prądu

  Świętokrzyskie: Ok. 500 odbiorców bez prądu

  W niedzielę rano energia elektryczna nie dociera do ok. 500 odbiorców w woj. świętokrzyskim. Energetycy naprawili większość sieci, które w sobotę uległy awarii po silnych podmuchach wiatru.
 • Zachodniopomorskie: Ok. 3 tys. odbiorców bez prądu

  Zachodniopomorskie: Ok. 3 tys. odbiorców bez prądu

  Nadal do około trzech tysięcy odbiorców nie dociera prąd, po tym jak na Pomorzu Zachodnim w sobotę wiał bardzo silny wiatr, uszkadzając sieci energetyczne. Uszkodzenia usuwane są systematycznie - informują służby kryzysowe regionu.
 • Silny wiatr pozbawił prądu wielu mieszkańców. Większość awarii usunięto

  Silny wiatr pozbawił prądu wielu mieszkańców. Większość awarii usunięto

  Wiejący od soboty silny wiatr uszkodził 166 stacji średniego napięcia w woj. śląskim, pozbawiając prądu ponad 11 tys. odbiorców. Większość awarii już usunięto.
 • Wichury na Podlasiu

  Wichury na Podlasiu

  Nawet kilkadziesiąt tys. odbiorców może nie mieć prądu w województwie podlaskim, wskutek awarii spowodowanych przez silny wiatr - wynika z informacji energetyków. Na razie nie wiadomo, czy wszystkie uszkodzenia uda się naprawić jeszcze w sobotę.
 • Małopolskie: 33 interwencje strażaków związane z silnym wiatrem

  Małopolskie: 33 interwencje strażaków związane z silnym wiatrem

  33 razy interweniowała w sobotę małopolska straż pożarna w związku ze szkodami spowodowanymi silnym wiatrem - poinformował rzecznik małopolskiej straży pożarnej kpt. Sebastian Woźniak.

Filmy - Wichura (5)