wiatrak?

Artykuły - Wiatrak? (23)

 • Wiatraki boją się PSE

  - Inwestorzy wiatrowi obawiają się, że operator będzie odmawiał im przyłączenia do sieci w oparciu o "enigmatyczne" kryteria - donosi "Puls Biznesu".
 • Elektrownie wiatrowe: W Polsce mogą stanąć 140-metrowe wiatraki od General Electric

  Elektrownie wiatrowe: W Polsce mogą stanąć 140-metrowe wiatraki od General Electric

  Wieże dla turbin wiatrowych o wysokości 139 metrów zaoferował w Polsce amerykański gigant energetyczny General Electric. Jeśli doliczymy gondolę i łopatę wiatraka konstrukcja miałaby prawie 200 metrów. To byłyby jedne z największych tego typu budowli w naszym kraju.
 • Wolą energię ze Słońca niż z wiatraków

  Wolą energię ze Słońca niż z wiatraków

  Jeszcze w tym roku w Kochcicach pod Lublińcem powstanie farma fotowoltaiczna, zapowiada "Dziennik Zachodni". Wcześniej miały być wiatraki, ale nie chcieli ich mieszkańcy. Zresztą podobnie jak w kilku innych gminach tego regionu.
 • Podatkowa walka z wiatrakami

  Podatkowa walka z wiatrakami

  Chociaż gospodarka rośnie, sprzedaż paliw maleje. Solidarna odpowiedzialność wobec fiskusa nie wyrugowała wyłudzaczy VAT - informuje "Puls Biznesu".
 • Ponad 90 procent wiatraków do likwidacji

  Ponad 90 procent wiatraków do likwidacji

  Ponad 90 procent terenów województwa warmińsko-mazurskiego powinno zostać wyłączonych z planów budowy wiatraków - pisze "Nasz Dziennik".
 • Wiatraki i solary za kilka lat źródłem taniej energii

  Wiatraki i solary za kilka lat źródłem taniej energii

  Po wejściu w życie ustawy o odnawialnych źródłach energii, nad którą wciąż trwają prace rządu, prostym i tanim źródłem energii może stać się energetyka rozproszona, czyli przydomowe wiatraki czy panele fotowoltaiczne na dachach. Energetyka rozproszona nie zastąpi jednak konwencjonalnej. Może jednak być jej doskonałym uzupełnieniem, pod warunkiem, że rządzący zdecydują, jaki powinien być model polskiej energetyki - uważa dr Dominik Smyrgała, ekspert ds. bezpieczeństwa energetycznego.
 • Wpuszczeni w wiatraki

  Wpuszczeni w wiatraki

  Tym razem w temacie wiatraków. Pan chce, jak mogę przypuszczać, wyprowadzić w pole chłopa. Wpada w obejścia gospodarskie i obiecuje wielkie zarobki za nic, bo i czymże wielkim jest oddać w dzierżawę płachetek ziemi. I za takie nic otrzyma aż 25 tysięcy zł rocznie.
 • "Nasz Dziennik": Walka z wiatrakami

  Firma EkoEnergia chce w okolicach Miedznej postawić 18 turbin wiatrowych. Mieszkańcy nie chcą wiatraków pod oknami - informuje "Nasz Dziennik".
 • Woda ze słońca w każdym domu

  Woda ze słońca w każdym domu

  Od 1 stycznia 2015 r. wszystkie nowe i remontowane budynki będą miały kolektor słoneczny, wiatrak, pompę cieplną lub fotoogniwo. Ceny nieruchomości pójdą w górę.
 • Koniec wojny z wiatrakami

  Koniec wojny z wiatrakami

  Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podtrzymał decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o nałożeniu na spółkę energetyczną Enea Operator ponad 11 mln zł kary za utrudnianie budowy farm wiatrowych - podał wczoraj UOKiK.