Wiatr w żagle

Artykuły - Wiatr w żagle (7)

 • Dolar znów złapał wiatr w żagle

  Wczorajsze, zdecydowanie mocniejsze od prognoz dane na temat nowych zamówień w USA rozbudziły oczekiwania inwestorów co do wzrostu PKB w IV kw. br.
 • GPW: Potrzebna jest zmiana modelu biznesowego

  GPW: Potrzebna jest zmiana modelu biznesowego

  - Absolutnie nie jest prawdą, że giełda to kasyno. Kiedyś myśleliśmy, że giełda jest ukoronowaniem procesu budowy instytucji rynkowych, że skupiają się w niej wszystkie procesy rozwoju gospodarczego od początku lat 90. Teraz giełda stoi przed nowymi wyzwaniami i mam nadzieję, że niedługo złapie "drugi" wiatr w żagle - powiedział prezes NBP Marek Belka podczas VI Ogólnopolskiego Forum Studenckich Kół Naukowych Rynku Kapitałowego zorganizowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych.
 • MdM łapie wiatr w żagle. Czy na długo?

  MdM łapie wiatr w żagle. Czy na długo?

  W pierwszym kwartale br. popularność rządowego programu dopłat Mieszkanie dla Młodych uległa wyraźnej poprawie w stosunku do jego bardzo słabych statystyk 2014 roku. Na razie trudno przewidzieć czy to trwała tendencja, czy może tylko stan przejściowy.
 • To nie był udany tydzień na rynkach finansowych

  Jeszcze tydzień temu wydawało się, że notowania wspólnej waluty dostały dodatkowy wiatr w żagle. Decyzja FED w sprawie drugiej tury poluźnienia polityki pieniężnej spotkała się z silną reakcją strony popytowej, która doprowadziła do wyniesienia kursu do okolic 1,43.
 • Dostał wiatr w żagle

  Dostał wiatr w żagle

  Faktoring, usługa finansowa święcąca triumfy w najbardziej rozwiniętych gospodarkach świata, dostała wiatru w żagle również i w Polsce.
 • Socha rozwinął skrzydła, Gronicki obniżył loty

  W ostatnich miesiącach rządu wiatr w żagle złapał szef resortu skarbu. W ogniu krytyki znalazł się minister finansów.
 • Złoty odrabia straty

  Po tym, jak we wtorek Grzegorz Kołodko przedstawił swój plan gospodarczy, nasza waluta złapała wiatr w żagle.